DIP SIRTISIYLA CIFTE SINARIT AVI COSKUSU

Dip Sırtısıyla Çifte Sinarit Avı Coşkusu :

Sinarit avı videosu

DIP SIRTISIYLA CIFTE SINARIT AVI COSKUSU

Rapala ile dip sırtısı çekerek aynı anda iki Sinarit Avı birden. 

DIP SIRTISIYLA CIFTE SINARIT AVI COSKUSU

Balık avı turuna sabah saat 06.30 da Adrasan Sahilinin sol tarafından tekneye binerek başladık. Önce biraz Palamut için yüzey sırtısı çektik.  Adrasan Koyunun dışına çıktığımızda balık avı turu dip sırtısı ile devam etti. Adrasan Fenerinden, Beş Adalar istikametine doğru 20 – 40 m. derinliği tarayarak, kıyıdan 10 millik bir hattı yavaş yolla dip rapalası ile dip sırtısı çekerek gittik. Bu av şeklinde hızımız 2-4 mili geçmediği için öğlene kadar sürdü. Öğle molasını  Amerikan Koyunda verdik.

DIP SIRTISIYLA CIFTE SINARIT AVI COSKUSU

Öğle molasında yemek, deniz ve dinlenme ihtiyacından sonra, saat 15.30 da tekrar balık avına başladık. Yavaş yolla Adrasan Koyuna doğru dip oltalarıyla sırtı çekerek devam ettik. Genellikle daha önce sıklıkla balık aldığımız yerlerde biraz daha fazla oyalandık. Saat 17.00 gibi, Karataş Yalısını geçiyorduk. Benim de en fazla önem verdiğim meralardan biriydi. Cankurtarana doğru geldiğimizde teknenin hızını iyice yavaşlatmıştım.

DIP SIRTISIYLA CIFTE SINARIT AVI COSKUSU

Akşam Suyunda Sinarit Avı Sevinci

Gün ilerlemiş saat 17.30’a geliyordu. Akşam olmuştu. Ama Balon balıkları dışında balık avlayamamıştık. “Balon balıkları da olmasa hiç balık heyecanı yaşayamadan dolaşmış olacaktık” diye aramızda konuşurken oltalardan biri gerildi. Kaloma çok hızlı bir şekilde boşalmaya başladı. “Bu Sinarit olmalı” dedim.

Hemen diğer oltanın toplanmasını istedim. Ama o kadar kolay değildi. Çünkü o olta da aniden ağırlaştı. “Acaba oltalar birbirine takıldı mı?” düşüncesi aklımıza geldi. Hayır, takılmış gibi gözükmüyordu. Oltalar birbirinden ayrı geliyordu. Oltaların hiç boşluk verilmeden çekilmesini istedim. Oltalar takılmış olsa bile durmamamız gerekiyordu. Bence ikisinde de balık vardı.

DIP SIRTISIYLA CIFTE SINARIT AVI COSKUSU

Önce 5 kg Sinarit‘i tekneye aldık. Hemen ardından da 3 kg olan Sinarit‘i tekneye aldık. O anki sevincimizi görmek lazımdı. Bu balık avı turunda Sinarit avlamak kısmet olmuştu. Üstelik aynı anda iki oltada birer Sinarit vardı. Hem de 3 ve 5 kg iki Sinarit. İnsan bir balık avı turunda daha ne isteyebilir ki. İşte budur…

 

DIP SIRTISIYLA CIFTE SINARIT AVI COSKUSU

Bir başka Sinarit avının Video link’ihttps://youtu.be/g61Y4JloziE

Sinarit Avı Hakkında Pek Çok Açıklama

SINARIT AVI

Dip Sırtısıyla Çifte Sinarit Avı Coşkusu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.