KOCA MERCAN TEKNESININ YANINDA TROFE AKYA AVI MACERASI

Koca Mercan Teknesinin Yanında Trofe Akya Avı Macerası :

KOCA MERCAN TEKNESININ YANINDA TROFE AKYA AVI MACERASI

Ömer ile Uğur devamlı balık avı turlarına katılan arkadaşlardan ikisi. İnternetten Adrasan’da büyük balık avı turları düzenlendiğini öğrendikten sonra, bizimle temasa geçerek balık avı turlarına katılmaya başladılar. Büyük balık avının keyfine ve heyecanına alıştıktan sonra küçük balık avını bırakanlardan oldular.

KOCA MERCAN TEKNESININ YANINDA TROFE AKYA AVI MACERASI

Ömer ve Uğur’la sabah saat 06.30 da Adrasan Sahilinde buluşup tekneye bindik. Sabahın ilk saatlerine Palamut’a yüzey sırtısı çekerek başladık. İlk Palamutları koyda avladık. Pırasalı Ada’ya kadar çıkıp oralarda da Palamut’a baktık. Pırasalı Ada’da avladığımız birkaç Palamuttan sonra, 09.30 gibi yemli dip oltalarını hazırlayarak Akya avı için oltaları suya indirdik. Orada bir hareket olmayınca, birkaç gün önce Akya avladığımız Gemliyik’e doğru olta çekerek devam ettik. Gemliyik’te biraz dolaştık orada da bir hareket olmayınca Tuzla Koyuna bakmaya karar verdik. İçimden bir ses “bugün kısmet Tuzla’da” diyordu.

KOCA MERCAN TEKNESININ YANINDA TROFE AKYA AVI MACERASI

Tuzla Koyuna geldiğimizde biraz açıkta bir tane günlük tur teknesi vardı. O teknedeki insanlar mercan için keteze yapıyorlardı. Tuzla Koyunun ufak adasının açığında bir tur attım. Geri dönmeye başladığımızda olta dibe fazla yaklaştı. Oltanın zemine değmesini de, Balon Balıkları tarafından hırpalanmasını da istemiyordum. Biraz yol verdim. Tam o anda olta hızla eğildi. Hemen ardından kaloma boşalmaya başladı. Kontrol için çıkrık oltanın ip misinasını istedim. Arkadaşlar hemen kamışı bana doğru yaklaştırdılar. İpi elime alıp baktığımda oltaya takılanın Akya olduğunu söyledim. Teknede büyük bir sevinç oldu.

KOCA MERCAN TEKNESININ YANINDA TROFE AKYA AVI MACERASI

Artık Akya oltadaydı. Bize kalan Akya’yı yorarak yukarı çekebilmekti. Oltayı sırayla çekmeye başladık. Böylece teknedeki her kes balık avlamanın keyfini yaşıyordu. Son aşamada Ömer ile Uğur oltayı çekerken, balığı tekneye alma işini ben yapacaktım. Akya teknenin altına geldiğinde, Akya’yı bana doğru yaklaştırmalarını istedim. Akya bana doğru yaklaşınca yanaklayarak tekneye aldım. Artık, arkadaşların keyfine diyecek yoktu. 14 Kg Akya avıyla Rekor balıklarını çekmişlerdi. İkisi de çok mutluydu. Onca zamandır uğraştıklarına değmişti.

KOCA MERCAN TEKNESININ YANINDA TROFE AKYA AVI MACERASI

Biz Akya’yı tekneye alırken yandaki teknelerden bizi seyrediyorlardı. Biz sevinirken diğer teknelerden de tebrikleri kabul ediyorduk. Büyük teknedeki arkadaşlar Akya’yı görmek istiyorlardı. Motoru çalıştırıp onların yanına gittik. Yakından Akya’yı görünce oradaki arkadaşlar “bizde bundan istiyoruz” demeye başladılar. Bizde “inşallah size de kısmet olur” diyerek oradan ayrıldık.

KOCA MERCAN TEKNESININ YANINDA TROFE AKYA AVI MACERASI

Büyük balık avı psikolojisi insanları olgunlaştırırhttps://youtu.be/kMe9A09ggcQ

Koca Mercan Teknesinin Yanında Trofe Akya Avı Macerası

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.