TROFE AKYA AVIMIZ KOCA TEKNEDEKI MERCAN AVCILARINI COSTURDU

Trofe Akya Avımız Koca Teknedeki Mercan Avcılarını Coşturdu :

Akya Avı videosu

TROFE AKYA AVIMIZ KOCA TEKNEDEKI MERCAN AVCILARINI COSTURDU

Ömer ile Uğur büyük balık avını amaçlamış iki arkadaştı. Artık ufak balık avından sıkıldıkları için büyük balık avı yapmak istiyorlardı. Bu sebeple internette araştırma yaptıklarında bizim web sitelerine rastlamışlar. Kısa bir incelemeden sonra bizimle büyük balık avı turlarına katılmaya başladılar. Bu onların zannederim ikinci veya üçüncü büyük balık avı turlarıydı.

TROFE AKYA AVIMIZ KOCA TEKNEDEKI MERCAN AVCILARINI COSTURDU

Sabah erkenden denize açıldık. Balık avı tur istikametimiz Pırasalı ada oldu. Saat 09.30 kadar yemlik Palamut avı yaptık. Sonrasında Akya oltalarını hazırlayıp Pırasalı Ada çevresinden başlayarak Adarsan koyuna doğru Akya avı yapabilmek umuduyla dolaşmaya başladık.

TROFE AKYA AVIMIZ KOCA TEKNEDEKI MERCAN AVCILARINI COSTURDU

Zaman çok hızlı geçiyordu. Zamanı iyi değerlendirmek adına sistematik olarak daha önce sıkça Akya avı yaptığımız yerlere sırayla bakmaya başladık. Ama benim içinden Tuzla Adalarının açığında Akya avı yapacağımıza dair bir his vardı. Sonunda bütün yerleri tarayarak tuzla Adalarının açığına kadar geldik. Biz oraya ulaştığımızda bir tane günlük tur teknesi dolusu amatör balıkçının orada mercan avı yapmaya çalıştığını gördük. Onların durumuna göre pozisyon alarak dolaşmaya başladık. Daha ilk turumuzu atmadan kaloma akmaya başlamıştı.

TROFE AKYA AVIMIZ KOCA TEKNEDEKI MERCAN AVCILARINI COSTURDU

İnsanlar orada ufak balık avı yapmaya çalışırken bizim büyük balık avı yapmamız biraz sansasyonel olacaktı. Ama herkesin kendine göre bir tercihi vardı. Bizim tercihimiz büyük balık avından yanaydı. Akya’nın oltaya yakalandığı yer büyük tekneye çok yakındı. Biz mücadeleye başladığımızda, onlarında dikkatini çekmiş bizi seyrediyorlardı. Bizim Akya mücadelemiz 30 dakika kadar sürdü. Bu zaman zarfında biz büyük balık avının keyfini yaşarken, diğer teknedeki arkadaşlar da balığı görme sabırsızlığını yaşıyorlardı.

TROFE AKYA AVIMIZ KOCA TEKNEDEKI MERCAN AVCILARINI COSTURDU

Sonunda balığı tekneye aldık. Bizim arkadaşlar 14 Kg Akya avıyla kendi rekorlarını kırmanın sevincini yaşarken, aynı zamanda diğer tekneden gelen tebrikleri de kabul ediyorlardı. Diğer teknedeki arkadaşlarda balığı yakından görmek isteyince dümeni onlara doğru kırdık. Yakından Akya‘yı görünce oradaki arkadaşlar “bizde bundan istiyoruz” demeye başladılar. Bizde “inşallah size de kısmet olur” diyerek oradan ayrıldık.

TROFE AKYA AVIMIZ KOCA TEKNEDEKI MERCAN AVCILARINI COSTURDU

Daha sonraki yıllarda beraberce yaptığımız bir av link’i: https://youtu.be/kMe9A09ggcQ

BALIKCILIGIMIZIN GELECEGI ICIN YAKALA BIRAK AVI

Trofe Akya Avımız Koca Teknedeki Mercan Avcılarını Coşturdu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.