RAPALA ILE TRAKONYA AVI YAPTILAR

Rapala ile Trakonya Avı Yaptılar :

Adrasan koyunda Sinarit avı yapmak için çıktığımız balık avı turunda 40 cm Trakonya avladık. Bu balık avının önemi; Adrasan ve Beş Adalar arasındaki bölgede şimdiye kadar avladığımız en büyük Trakonya olmasıdır. Bu balığa; Trakunya, Varsam, Edrekene de denir.

RAPALA ILE TRAKONYA AVI YAPTILAR

Her zaman yaptığımız gibi sabah saat 06.30 da buluşup tekneye bindik. 15-20 m suyuna kadar açıldıktan sonra dip rapalalarını suya bıraktık. Dip takımlarıyla sırtı yaparak Adrasan Koyu içinde büyük balık avı yapmaya başladık. Akseki Koyuna geldiğimizde biraz daha yavaş yolla takımları çekiyorduk.

Kahvaltı henüz bitirmiş balık avına odaklanmıştık. Tam o anda Ali “benim oltada bir şey var” dedi. Oltaya baktığımda olta iyice eğilmişti. Kaloma boşalmaya başladı. Hemen takımı kontrol ettim. Balık fazla büyük değildi. Fakat çok hareketliydi. Ali takımı yavaş yavaş çekerken, biz de merakla ne gelecek diye bekliyorduk. Birazdan balık teknenin altında gözüktü. Heyecanla baktık. Lokum balığına benziyordu. Fakat bu balık çok hareketliydi. Lokum Balığı bana hep Trakonya ihtimalini çağrıştırır. İki balık da bir birine çok benzer. Balığı görür görmez yan desenlerine bakarım. Yanda desenler varsa sırtına bakarım. Sırtında dikenler varsa bu Trakonya dır. Aşırı dikkat ister. Tekneye dikkatlice alırken. Rapala’nın nasıl geçtiğini kontrol ettim. Rapala da çok iyi geçmişti. Bu balığın videosu da çekilir artık. Her zaman bu kadar büyük Trakonya avlamak mümkün olmaz.

RAPALA ILE TRAKONYA AVI YAPTILAR

O gün Ali’ye “hep ilginç balıkların büyükleri, sana geliyor” demiştim. Geçen zaman bu sözü doğrular gibiydi. Akdeniz de ne kadar değişik balık varsa, Ali o balıkların görülebilecek en büyük boylarını avladı. Sanki Ali’nin kısmeti bu. Bu yönden Ali’yi çok şanslı görmüşümdür. Çünkü, balık avı turlarında yaşanan on değişik, ilginç ve rekor hikayesi anlatmaya kalksam. Bunların çoğunda Ali’nin ismi geçer. Ali’ye bu özelliğinden dolayı çok teşekkür ederim.

RAPALA ILE TRAKONYA AVI YAPTILAR

On beş gün sonra bir başka balık avı turunda

Bu avdan on beş gün sonraki bir başka balık avı turunda Ali, 35 cm Trakonya daha yakaladı. O gün diğer oltada da 3 kg Lagos vardı. Bu av yapılış şekli itibariyle çok ilginç bir avdı. Çünkü, Trakonya ve Lagosu 50m derinliğin olduğu bir yerde, yüzeyin 10-12 m altından dip rapalasına takıldı. O anda tekne hızımızda çok fazlaydı.

RAPALA ILE TRAKONYA AVI YAPTILAR

TRAKONYA SOKMASI VE DENIZANASI TEDAVISI

Bir Başka Trakonya avının Videosuhttps://youtu.be/Zp7ryZpYexU

Rapala ile Trakonya Avı Yaptılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.