DIP SIRTISIYLA DEV TRAKONYA AVI YAPTILAR

Dip Sırtısıyla Dev Trakonya Avı Yaptılar :

“Trakonya Avı Videosu”

Balık avı turumuz her zaman olduğu gibi sabah erkenden başladı. Adrasan sahilinden açılarak Pırasalı Ada istikametine doğru bir av günü planladık. Gönlümüzde rapala ile dip sırtısı yaparak Sinarit avı yapmak vardı.

DIP SIRTISIYLA DEV TRAKONYA AVI YAPTILAR

Dip sırtısı yapmaya Kapıarası Koyunun açığında başladık. Hava ve deniz çok güzeldi. Keyifli bir av günü olacağa benziyordu. Alinin getirdiği Ankara simitleri ile kahvaltımızı yaparken koyu bir sohbete dalmıştık.

Ayı Deresini geçip Akseki Koyunun sakinliğine yeni girmiştik. 22 m suyunda çok güzel Sinarit Taşları vardı. Tekne hızını yavaşlatıp rapalanın zemine yaklaşmasını sağladık. Dip sırtısı yaparken rapala dibe ne kadar fazla yaklaşırsa dip balıklarını avlama ihtimali de o kadar artar. Taşlık zemini geçip kumluk zeminden geçmeye başladığımız an kaloma akmaya başladı. Hemen oltayı kontrol ettim. Balık çok büyük bir şey değildi. Ali den sakince çekmesini istedim. Ali sakince balıkla mücadele ederken biz de hızla diğer oltayı topladık. Böylece ali balıkla mücadele ederken bizde ona uygun manevralar yapabilecektik.

DIP SIRTISIYLA DEV TRAKONYA AVI YAPTILAR

Oltalarımız güç olarak 50 Kg balığa kadar çekme kapasitesine sahip olduğu için bu balık hafif kalıyordu. Ali balığı sakin bir şekilde kolayca çekip teknenin yanına getirdi. Balık suda görünür olduğunda ne olduğuna baktım. Lokum Balığına benziyordu. Lokum Balığı bana her zaman Trakonya Balığını hatırlattığı için dikkatli olmamız gerektiğini söyledim. Balık teknenin yanına geldiğinde kancaların nasıl geçtiğine baktık. Kancalar çok iyi geçmişti. Bu şekilde güvenle tekne içine aldık.

DIP SIRTISIYLA DEV TRAKONYA AVI YAPTILAR

Trakonya gibi çarpan balıkların avı yapıldığında çok dikkatli olunması gerekir. Kancalar iyi geçmemişse tekne içine almadan tekne dışında işlemler yapılmalıdır. Biz balığı almayı düşündüğümüz ve kancalar da iyi geçtiği için rahatça tekneye alabildik.

Bu balığa Trakonya, Varsam, Edrekene de denir. Trakonya, bu balığın zehrine karşı alerjisi olanlar için çok tehlikelidir. Bu balıkların avının yapılma ihtimaline karşı teknede her zaman amonyak bulundurulmasında fayda vardır.

DIP SIRTISIYLA DEV TRAKONYA AVI YAPTILAR

Ali, bu balık avı turunda 40 cm Trakonya avı yaparak yine ilginç bir balık avına daha imza attı.

Jigging Yöntemiyle Trakonya Avı Videosuhttps://youtu.be/Zp7ryZpYexU

Dip Sırtısıyla Dev Trakonya Avı Yaptılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.