ELEKTRIKLI CIKRIK OLTA KULLANIMI

Elektrikli Çıkrık Olta Kullanımı :

Jigging Yöntemiyle Balon Balığı Avı 

Bugünkü balık avı turuna, elektrikle çalışan çıkrık damgasını vurdu. Arkadaşlar, jigging yöntemiyle balık avı yapmak istediklerini söylediler. Yanlarında elektrikle çalışan çıkrık ve birkaç akü getirmek istiyorlardı. Arkadaşın babası omurga ameliyatı olmuş, biraz iyileşince balık avı tutkusu ağır bastığı için gidip bir elektrikle çalışan çıkrık almıştı.

ELEKTRIKLI CIKRIK OLTA KULLANIMI

Balık avı turuna sabah erkenden başladık. Sulu Adaya kadar, Palamut avı için yüzey sırtısı yaptık. Sulu Adaya kadar bir iki Palamut vuruşu dışında pek bir hareket olmadı. Amaç, jigging yöntemi ile balık avı olduğu için Sulu Adanın açığında jigging yaptık. Birkaç bölgede yaptığımız Jigging avından da sonuç alamamıştık. Belli periyotlarda yer değişiklikleri yaparak balık avına devam ediyorduk. En son, Sulu Adanın Adrasan Koyuna bakan tarafında jigging yaparken, çıkrığın kaloması boşalmaya başladı. Kalomanın akışına bakılacak olursa, gelen balık iri bir balıktı. On dakikalık uğraştan sonra balık suyun altında gözüktü. Gelen 3 Kg Balon Balığıydı. Böylece elektrikle çalışan çıkrıkla ilk balık avını yapmış olduk.

ELEKTRIKLI CIKRIK OLTA KULLANIMI

Elektrikli Çıkrık nasıl çalışıyor: 

Jigging yöntemiyle avlanırken; iki metre çekip, beş saniye bekleme ayarı yapmıştık. Bekleme esnasında kamışı sallayarak, jig’in suyun içinde yaralı balık imajı vermesi sağlamaya çalıştık. Biz kamışı sallarken makine beş saniye sonra, iki metre sarıp beş saniye beklemeye geçmekteydi. Olay bu şekilde devam ederken, istenilen zamanda olta tekrar aşağıya bırakılabilmektedir. Jigging yöntemiyle balık avı yapılırken bize düşen, beş saniyelik bekleme esnasında kamışı hafif hafif sallamaktan ibaretti.

Sırtı çekerken elektrikli çıkrık nasıl kullanılır:

Olta istenilen mesafeye bırakıldıktan sonra, kaloma ayarını yapıp, makineyi devamlı belli hızda çekme moduna ayarlamak yeterli olur. Balık geldiğinde sarma düğmesine bastığınızda, belirlenen hızla oltayı toplamaya başlıyor. Sarma düğmesini kullanarak, istediğiniz zaman sarıp, durdurabilir veya elinizi devamlı basılı tutarak, devamlı sarabilirsiniz. Bütün bu fonksiyonlar, makinenin size sunduğu seçenek miktarına bağlıdır.

Elektrikli Çıkrık Olta Kullanımı

JIGGING TURU

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/mM1GVGqsjYo

Elektrikli Çıkrık Olta Kullanımı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.