ADRASANDA LAMBUKA AVI BIR BASKADIR

Adrasanda Lambuka Avı Bir Başkadır :

Balık avı turu, tur şekli; yüzey rapalasıyla sırtı çekerek Lambuka avı.

Arkadaşlar bizim pansiyonda konaklayıp, balık avı turunu çıkmayı gelenek haline getirmişti. Sabah erkenden Pansiyonun bahçesinde buluşup, Adrasan Sahilinin yolunu tutuk. Güneş doğarken, Adrasan Koyunda açılmaya başlamıştık.

ADRASANDA LAMBUKA AVI BIR BASKADIR

Adrasan’da güzel bir gün başlıyordu. Palamut için yüzey rapalasından oluşan yüzey takımlarıyla sırtı çekerken, kahvaltı için çaylarımızı doldurmuştuk. Çayları keyifle yudumlarken teknemiz, Adrasan denizinin sakin sularında süzülerek Pırasalı Adaya doğru yol alıyordu. Pırasalı Adaya varana kadar, oltalarımızda pek bir hareket olmamıştı. İlk Yazılı Orkinosu Pırasalı Ada civarında avlamıştık.

ADRASANDA LAMBUKA AVI BIR BASKADIR

Pırasalı Adadan sonra Çoban Limanına yöneldik. Çoban Limanına girerken, oltaların kalomaları boşalmaya başladı. İki oltayı da çekmeye başladık. Oltaları çekmeye başladığımızda, arkamızda Lambukalar suyun dışında sıçramaya başlamıştı. Oltaları sardıkça Lambukalar atlaya zıplaya tekneye doğru yaklaşıyordu. Lambukaların atlayıp zıplamaları insanda Kılıç Balığı avlıyormuş hissi yaratıyor. Ayşe, Lambuka’yı teknenin yanına getirip almaya çalıştığında, yavaş davranınca kaçırdı. Ayşe, Lambuka’yı kaçırınca, “bir kerede, yumuşak ama seri bir hareketle tekneye almalısın” diye uyardım. Uyarıyı duyan Ali, Lambuka’yı tam söylediğim gibi tekneye aldı.

Çoban Limanı içi, girişi ve dışı her yer Lambuka ve Yazılı Orkinos kaynıyordu. Hemen her geçişimizde, balık avı yapıyorduk. Bu bölgede balık avı çok keyif veriyordu. Yeterince balık avlayınca, dönüşe geçtik. Değişik bir balık avı yapmak umuduyla, oltalarımız geriden geliyordu.

ADRASANDA LAMBUKA AVI BIR BASKADIR

Bol bol balık avı yapınca, hepimizin keyfi tavan yapmıştı. Keyifle sohbet ederken dönüş yolu bize kısa gelmişti. Adrasan Sahiline iyice yaklaşınca, Barakuda avı yapabilmek umuduyla, tekneyi iyice yavaşlattım. Kapıarası’ndan henüz geçmiş, Adrasan Sahiline yönelmiştik ki, kaloma hızla boşalmaya başladı. “İşte, Barakuda geldi” dedik. Oltayı toplamaya başladığımızda, önceleri biraz çekti, sonra gelmeye başladı. Artık, gelen balığın Barakuda olduğundan emindik. Barakuda teknenin yanına geldiğinde, uzanıp tekneye aldım. Bugünkü balık avı turunda, Yazılı Orkinos, Lambuka ve Barakuda avı yaparak, çeşit yapmış olduk.

Lambuka Avı Videosu

Lambuka Avı Videosu: https://dai.ly/xgxzfh

Adrasanda Lambuka Avı Bir Başkadır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.