GUN BOYUNCA AVLADIGIMIZ TEK YEM BALIGINI BALON BALIKLARINA KAPTIRDIK

Gün Boyunca Avladığımız Tek Yem Balığını Balon Balıklarına Kaptırdık :

Adrasan’da güzel bir gün başlangıcıydı. Oltaları denize bıraktıktan sonra sıcak çaylarımızı yudumlayıp, Burak’ın getirdiği poğaçaları yiyerek kahvaltımızı yaptık. Burak, Balık avı turuna  yıllardır katılan tecrübeli avcılarımızdandır. Burak’la daha önceki avlarımızda 10 kg üstü bir çok Akya avı yaptık.

GUN BOYUNCA AVLADIGIMIZ TEK YEM BALIGINI BALON BALIKLARINA KAPTIRDIK

Adrasan Koyunu ortalayarak ilerliyorduk. Bu dönemlerde 5 – 10 kg Yazılı Orkinoslar Adrasan Koyunun içinde ve açığında olabildiklerinden, büyük Yazılı Orkinos avı yapma umuduyla Adrasan Koyunun dışına çıkmış, Adrasan Fenerine doğru yönelmiştim. Adrasan Fenerinin açığına geldiğimizde, Burak’ın çıkrık oltasının kaloması hızla boşalmaya başladı. Hemen tekneyi durdurarak, oltalarımızı sarmaya başladık. Burak’tan oltasını sabit kaloma ayarı ile çekmesini istedim. Burak oltasını yavaş yavaş sararken, ben oltamı hızla toplayarak video çekimine başladım. Birazdan Burak’ın avladığı Yazılı Orkinos teknenin yanında gözükmüştü. Burak, sakin ve seri bir şekilde Yazılı Orkinos’u tekneye aldı. Sabit kaloma kullanarak Yazılı Orkinosu çektiğimiz için teknenin yanına geldiğinde iyice yorulmuştu. Büyük balık avında önemli olan, kaloma ayarını avlanılan balığa göre ayarlayarak, balığın yorulmasını sağlamaktır.

ADRASAN KOYUNUN BEREKETI AKYA AVI HASRETLERINI DINDIRDI

Sulu Ada etrafında saat 10.30 kadar dolaşmamıza rağmen başka Yazılı Orkinos avı yapamadığımızdan, elimizde bulunan tek Yazılı Orkinosu, Akya için yem olarak kullanmaya karar verdik. Sulu Adadan 400 m açılarak, elimizdeki Yazılı Orkinosu kullanarak, Akya avı için yemli dip oltasını hazırladık. Yemli dip oltasını yavaş yavaş salarak, Sulu Adaya doğru yaklaşmaya başladık. 40 – 60 m suyunu çekerek Sulu Adanın etrafında dolaşmaya başladık. Oltamızda zaman zaman ufak vuruşlar oluyordu. Ufak vuruşlar saat 12.00 sularında artmaya başlayınca, kontrol etmek için durduk. Oltayı toplayıp kontrol ettiğimizde, Balon Balıkları tarafından kullanılmayacak kadar parçalandığını gördük. Bunun üzerine öğle molası vermeye karar vererek, Amerikan Koyuna gittik.

GUN BOYUNCA AVLADIGIMIZ TEK YEM BALIGINI BALON BALIKLARINA KAPTIRDIK

Öğle molasından sonra, Akya avı için yemlik balık avı yapamayınca, dip sırtısı ile dönüşe geçtik. Bugünkü kısmet bu kadarmış.

ADRASAN KOYUNUN BEREKETI AKYA AVI HASRETLERINI DINDIRDI

Adrasan Koyunun Bereketinde Akya Avı Videosu: https://youtu.be/ATEXu1kdmME

Gün Boyunca Avladığımız Tek Yem Balığını Balon Balıklarına Kaptırdık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.