IKI SENEDIR AKYA AVI BEREKETI YASIYORLAR

iki Senedir Akya Avı Bereketi Yaşıyorlar :

Bir senedir hasretle beklenen Akya avı için Adrasan Sahilinde güneş doğarken buluşup denize açıldık. Okan ve Ümit bir sene önce Adrasan’ın bereketli sularında avladıkları Akya avının morali ile geçirdikleri yoğun ve stresli iş günlerini geride bırakıp, ramazan bayramını fırsat bilip geldikleri Adrasan’da yeniden Akya avına çıkma fırsatını bulabilmişlerdi. Sabahın sakinliğinde denize açılırken çayımızı yudumlayıp yemlik Palamutları avlamaya çalışıyorduk. Yemlik Palamutların avı çok uzun sürmedi. Adrasan Koyunun sağ tarafında, balıkçı barınağının önünde çok güzel yemlik Palamutlar avladık. Yeterince yemimiz olunca, sırtı çekerek Pırasalı Adanın yolunu tuttuk.

IKI SENEDIR AKYA AVI BEREKETI YASIYORLAR

İlk Akya Oltada

Pırasalı Adanın açığında Akya oltasının hazırlığına başladık. Akya oltaları hazır olunca denize bırakarak, önce Pırasalı Adanın boğaz kısmını çekerek Gemliyik Koyuna doğru yol almaya başladık. Gemliyik Koyunun başına yaklaşırken kaloma hızla boşalmaya başladı. Hemen tekneyi taşlardan uzaklaştırıp açığa çıkararak Akya ile mücadelemize başladık. 25 dakikalık bir mücadeleden sonra Akya teknenin yanına geldiğinde hemen tekneye aldık. 5 Kg bir Akya avı yapmıştık. Balık küçük olduğu için Akya avına devam etmeye karar vererek, yemi tazeleyip, oltaları denize bırakarak Akseki Koyunun yolunu tuttuk.

IKI SENEDIR AKYA AVI BEREKETI YASIYORLAR

İkinci Akya Oltada

Tuzla Adaları ve Akseki Koyunu geçip Ayıderesine yaklaşırken, 2013 senesinin ilk Akya avını yaptığımız yerde kaloma yeniden akmaya başladı. Bu sefer kaloma sık aralıklarla çok hızlı boşalıyordu. Gelen balığın daha büyük bir Akya olduğu çok açıktı. Tekneyi açığa alıp balıkla olan mücadelemizi açık suda devam ettirdik. 40 dakika süren mücadeleden sonra Akya teknenin altında dönmeye başlamıştı. Kabarcıklar saçarak yukarı doğru geliyordu.

Teknenin yanına geldiğinde uzanıp tekneye aldım. İkinci balıkla beraber sevinç hat safhaya ulaşmıştı. Beklentilerin ötesinde bir balık avı yapmıştık. İki Akya avını aynı gün yaparak geçen seneyi geride bırakmıştık. Artık Akya avında amaç daha büyük Akyalar olmalıydı. Daha büyük trofelerin hayali ile Akya avımızı sonlandırarak kıyıla döndük.

İki Senedir Akya Avı Bereketi Yaşıyorlar

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/l9EJn5F6Uxs

İki Senedir Akya Avı Bereketi Yaşıyorlar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

IKI SENEDIR AKYA AVI BEREKETI YASIYORLAR için 2 cevap

  1. IRFAN UNVER der ki:

    Bunlari marketten mi aldınız. Ben gelince kısmet mı kesiliyor. Neyse insallh gelecek sefere bana da nasip olacak. Selamlar

    • Menderes Yahşi der ki:

      Arkadaşım, bizim köyde bunları alabileceğim bir market olsaydı, seni sevindirmek için inan alırdım. Ama denizden yakalamak daha kolay, tabii kısmetin varsa. Ne demişler “nazar etme ne olur, iste seninde olur”. Sen Çıralı’da, ben Adrasan’dayım. Gün gelir seninle çıktığımız bir turda rekor kıracak bir trofe avı yaparız.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.