JIGGING AVINDA SON NOKTA LAGOS AVIDIR

Jigging Avında Son Nokta Lagos Avıdır :

Lagos Avı Videosu

2011 senesinde Adrasan’da düzenlemekte olduğumuz balık avı turlarına en fazla katılımı Nazım ve arkadaşları gösterdi. Katıldıkları balık avı turlarında birçok balık avladık. Bu balık avı turuna Nazım ile Mesut gelmişlerdi. Jigging yöntemiyle Lagos – Kum Gridası avladık.

JIGGING AVINDA SON NOKTA LAGOS AVIDIR

Nazım ve Mesut ile sabah sahilde buluşup denize açıldık. Adrasan Koyu içinde Palamut için sırtı çekmeye başlamıştık. İstikamet Sulu Adaydı. Sulu Ada’ya giderken yolda Palamut için yüzey rapalasıyla sırtı yaptık. Sulu Ada’ya kadar Palamut avlayamayınca jigging yapmaya karar verdik.

JIGGING AVINDA SON NOKTA LAGOS AVIDIR

Jigging yapma için Sulu Adanın açığına çıktık. Jigging yaparak rüzgar ve akıntının etkisiyle yavaş yavaş adaya yaklaşmaya başladık. Tekne Sulu Adaya doğru yaklaşırken biz balık avına devam ettik. Bugünkü balık avı turunda hedefimiz büyük balık avı yapmaktı. Zaman hızla ilerlemiş öğlen olmak üzereydi. Jig’leri değiştirerek jigging yapmaya devam ettik. Yeni jig ile birkaç kez zemini yoklamıştık ki, olta taşa takılmış gibi çakıldı kaldı. Hemen ardından kaloma hızla boşalmaya başladı. Balık oltadaydı. Kaloma sesi duyulunca teknede bir sevinç dalgası yükseldi. Hemen diğer oltaları toplayarak avladığımız balığa yoğunlaştık. Herkes sırayla oltayı çekmeye başlamıştı. Balık avının keyfini hep beraber çıkarıyorduk. Birazdan balık teknenin altında gözükünce sevinç bir kat daha arttı. Gelen Kum Lagos’uydu. Kum Lagosu en değerli balıklardan birdir. Büyük balık avladığımıza mı, Kum Lagosu avladığımıza mı sevinelim şaşırmıştık. Keyifler tavan yapmıştı. Balığı tekneye alıp öğle molasına gittik.

JIGGING AVINDA SON NOKTA LAGOS AVIDIR

Böylesi güzel bir jigging avından sonra öğle molası bol sohbetle çabucak geçti. Öğleden sonra hevesle bir süre daha jigging yaptık. Güzel bir av yaptığımız için öğleden sonra kendimizi daha çok yormayı düşünmüyorduk. Oltalarımıza birkaç Balon Balığı takıldı. Balon Balığı çekmek bile arkadaşları heyecanlandırmak için yetiyordu. Balığımızı almış olmanın keyfiyle saat 17:30 gibi Adrasan Koyuna doğru yüzey sırtısı çekerek dönüşe geçtik. Güzel bir jigging deneyimi olmuştu.

ADRASAN BALIK AVINDA TROFE SINARIT VE LAGOS AVI YAPTILAR

Lagos Avı Videosuhttps://dai.ly/xoifq0

Jigging Avında Son Nokta Lagos Avıdır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.