RAPALA – BALIK AVI

Rapala – Balık Avı :

RAPALA - BALIK AVI

Rapala Balık Avı

Rapala ile balık avının en güzel yanı, balık avına başlar başlamaz, 9 – 13 rapalaları çıkarıp, daldırıcı aparatlarla ve/veya ağırlık kurşunlarıyla hazırladığımız takımlarla, 7 – 10 kulaç, 0,70 mm, 40 Kg çekeri olan misina ile bağlayıp, çıkrık makineden 50 -100 m kadar ip misina salarak, balık avına başlamaktır. 20 -30 m arası derinlerden, başta Sinarit, Lagos, Akya, Barakuda, Lambuka vb gibi pek çok balığın avını yapmaya çalışırız.

RAPALA - BALIK AVI

Dip rapalaları derinlerde, Akdeniz’in en değerli balıklarını cezp etmeye çalışırken, biz sohbete başlamış oluruz. Sohbet konumuz her zaman olduğu gibi balık avı ve balık avı teknikleri üzerine olur. Balık avı turuna katılan arkadaşlar, tur süresi içindeki zamanlarını balık avının yanında, balık avı konusundaki bilgilerini geliştirmek için harcarlar. Tur süresi içinde birçok şeyi uygulamalı olarak öğrenirler. Uygulamalı olarak öğrenilen bilgi daha kalıcı bilgidir.

RAPALA - BALIK AVI

Balık Avında Rapalanın Artan Önemi

Rapala konusu balık avında gün geçtikçe daha önem kazanmaktadır. Özellikle, rapala kullanımını öğrenen insanlar, yem balığı avlamak için geçirecekleri zamanı yüzey veya dip rapalası ile sırtı çekerek geçirmektedir. Böylece hedef ava daha fazla zaman ayırarak, amaçlanan balığı yakalamak için daha fazla gayret göstermiş olurlar.

RAPALA - BALIK AVI

Özellikle, yem balığı avlamanın zorlaştığı dönemlerde rapala çok iyi sonuçlar vermektedir. Giderek gelişen kalibrasyon imkanları rapalaları daha dengeli yapmaktadır. Bu sayede bir çok fonksiyonun rapalalara ilave edilebilmektedir. Böylece rapalanın av verimliliği artmaktadır.

Teknolojik Gelişmeler Rapala Kullanımını Arttırır

Teknolojik gelişmeler rapalaları kullanan amatör balık avcıları daha çok tatmin etmektedir. Bu sayede elde edilen çok değerli sonuçlardan sonra, rapalaya olan talepleri artmaktadır. Artan talebe bağlı gelir artışları, rapala ARGE sine daha fazla kaynak ayrılmasını sağlamaktadır. Bu durum rapalanın gelişmesinin önünü açmaktadır. Bu gelişmeler rapala kullanımı arttırarak, yem balığına olan talebi azaltmaktadır.

Rapalanın Başarısı Yem Balığı İhtiyacını Azaltır

Balık avında rapala kullanarak elde edilen başarılar yem balığı avcılığını azaltmaktadır. Böylece avlanmayan balık denizde kalarak hızla çoğalmaktadır. Çoğalan balık büyüme imkanı da bulmaktadır. Bu durum balık avlamayı kolaylaştırmaktadır. Bu aşamada tercih büyük balık avı olmaktadır. Büyük balık avcılığı da balık tüketimini adet bazında azaltmaktadır. Bu durum da balığın çoğalmasında büyük etkendir.

Rapala – Balık Avı

Video Link’i:  https://youtu.be/g61Y4JloziE

Rapala – Balık Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.