RAPALA ILE LAGOS AVI YAPINCA KENDINDEN GECTI

Rapala ile Lagos Avı Yapınca Kendinden Geçti :

“Lagos Avı Videosu”

Murat’ın bu balık avı turu için en büyük beklentisi, balık avının güzel bir havada olması yönündeydi. Havaların balık avı turu gününde nasıl olacağıyla ilgili defalarca aramıştı. internetten de hava durumunu çok sıkı takip etmişti. Eğer hava ve deniz iyi olursa dilediğimiz gibi her yere bakabilecektik. Böylece sonunda güzel bir balık avı yapacağımıza inanıyordu. İstediği gibi de oldu. Gün boyunca hava çok güzeldi.

AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI

RAPALA ILE LAGOS AVI YAPINCA KENDINDEN GECTI

Balık avı turu sabah erkenden yüzey takımlarını denize bırakmamızla başladı. Yönümüz Sulu Ada istikametiydi. Sulu Adaya gidene kadar oltalarımızda bir hareket olmamıştı. Arada bir takımlarımızı çekerek kontrol etmemize karşılık balık avı yapamamıştık.

RAPALA ILE LAGOS AVI YAPINCA KENDINDEN GECTI

Tam Sulu Ada en yakın pozisyona geldiğimizde 500 gr civarı bir Yazılı Orkinos avı yaptık. Bu Yazılı Orkinos avından sonra bir saat daha Sulu Ada etrafında dolaştık. Buna rağmen başka yemlik balık avı yapamadık.

Büyük Balık Avı Başlıyor

Büyük balık avı zamanını kaçırmamak için Sulu Adanın dışına doğru çıktık. Büyük balık avı için elimizdeki tek Yazılı Orkinos’u yem yaptık. Akya avı için yemli dip takımımızı hazırladık. Oltayı denize bıraktık. Tek yemli dip oltamızı rölanti hızında çekerek adaya doğru yaklaşmaya başladık. Sulu Adanın Adrasan’a bakan tarafını çekiyorduk. Öğlene kadar dolaşmamıza rağmen Akya hareketi olmadı.

Saat 12.30 de oltayı kontrol için çektiğimizde Yazılı Orkinos’un Balon balıkları tarafından parçalanmış olduğunu gördük. Bunun üzerine öğle molası vermek için Amerikan Koyunun yolunu tuttuk.

RAPALA ILE LAGOS AVI YAPINCA KENDINDEN GECTI

Saat 15.30 kadar Amerikan Koyunda denize girdik. Sonra yemek yedik ve bir saat kadar sahilde uyuduk. 15.30 toparlandık. Tekneye binmeden önce sahilde birikmiş çöpleri toparladık. Konakladığımız sahilin görüntüsü hiç hoşumuza gitmemişti. Sahil temizlenince yeni misafirleri için hazır hale gelmişti.

Öğle molasından sonra dip sırtısı ile balık avı turuna devam etmeye karar verdik. Koydan çıkarak sağ taraftaki burnu dönerek sahile doğru yaklaşmaya başladık. Murat’ın oltasının kaloması boşalmaya başladı. Kamışdaki eğilmeye ve kalomanın boşalma şiddetine bakınca, bu balığın Balon Balığı olmadığına karar verdik. Hepimiz pür dikkat kesildik. Çektiğimiz balığın ne olduğunu merak ediyorduk. Suyun içinde tekneye doğru yaklaşmakta olan balığı görmeye çalışıyorduk. Sonunda balık gözüktü. Yakaladığımız balık Lagos’tu. Akdeniz bölgesindeki ismiyle Kum Gridasıydı. Akdeniz’de avlaya bileceğimiz en değerli avlardan birini yapmıştık. Hepimiz çok mutluyduk.

Rapala İle Lagos Avı Yapınca Kendinden Geçti

LAGOS AVI

Trofe Lagos Avı Videosu: https://youtu.be/sQh_HGVKQnA

Rapala İle Lagos Avı Yapınca Kendinden Geçti

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.