AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI

Aynı Oltada iki Akya Birden Çekti :

Aynı oltada cifte Akya Avı Videosu –

AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI

Murat ile çıktığımız balık avı turları içinde balık avlama istek ve inancımızın en fazla olduğu balık avıydı. İsteğimiz ve inancımız boşa çıkmadı. Adrasan Sahilinde buluştuğumuzda Murat çok heyecanlıydı. Uzun zamandır bu balık avı turunu bekliyordu. Bu balık avı turuna, özellikle Akya avlamak için gelmişti. Bir önceki balık avı turunda, denizlerde avlanabilecek en değerli balıklardan biri olan Kum Lagosunu (Kum Gridası), dip rapalası kullandığımız dip oltası ile avlamıştık. Artık Murat yemli Akya oltası kullanarak, Akya avlamak istiyordu.

BALIK AVINDA TEREDDUTU OLMAYANIN OLTASI BOS KALMAZ

AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI

Adrasan Sahilinden açılmaya başladığımızda, yem olarak kullanacağımız Palamut avını yapmak için yüzey takımlarını denize salarak sırtı çekmeye başlamıştık. Palamutlar peş peşe gelince, Mutat’ın Akya avlayacağımıza olan inancı da artıyordu. Yeterince yemlik Palamut avı yapınca, sabırsızlıkla Akya avlayacağımız yere gitmek için dümen kırdık.

AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI

Sabahın erken saatleriydi. Yemlik Palamutlarla Akya oltasını hazırlayıp mavi derinliklere bıraktık. On dakika geçmeden, benin oltanın kaloması boşalmaya başladı. On dakikalık uğraştan sonra balık oltadan ayrıldı.

DIP SIRTISI YAPABILMEK ICIN COZULMESI GEREKEN SORUNLAR NELERDIR

Hiç moralimizi bozmadan, Akya oltasındaki yemleri tazeleyip oltaları salarken, şaşkın bakışlarımız arasında Murat’ın kaloma hızla boşalmaya başladı. Hemen oltamı topladım. Bakalım nasıl bir Akya çıkacaktı? Merakımız, iki Akya’nın teknenin yanında dönerek gelmesiyle nihayetlendi. Akyaları o şaşkınlık içinde nasıl tekneye aldık, hiç hatırlamıyorum.

Bir İnsan Yaptığı Ava Ancak Bu Kadar Sevinir

Murat iki Akya’yı teknede görünce zembereği boşalmış saat gibi şakımaya başladı. Nereden çıktı o nameler? Akya avlamak için bu kadar mı çok doldun? Evet, nihayet Murat muradına erdi. Bir Akya beklerken iki Akya’ya kavuştu. Hiç böylesi sıra dışı bir av yapmayı beklemiyordu. Adrasanbalik tarihinde bir ilke de imza atmış oldu. Daha önce hiç aynı oltada iki Akya avı yapmamıştık. Bu bir milat oldu. Murat’ı bu başarısından dolayı tebrik ediyorum. Kısmeti hep böyle bol olsun…

Aynı Oltada İki Akya Birden Çekti

YEMLIK PALAMUT BEKLERKEN AKYA AVI YAPMAK KISMET OLDU

Yemlik Balık Oltasıyla Akya Avı Videosu: https://youtu.be/luk3K0s-hqI

Aynı Oltada İki Akya Birden Çekti

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.