SEVINDIREN BALIK AVI

Sevindiren Balık Avı :

SEVINDIREN BALIK AVI

Balık avı turu, tur şekli; Yüzey rapalası ile yüzey sırtısı.

Balık avı, Saygın ve Onur’la sabah saat 06.30 da, Adrasan sahilinden, tekneye binmemizle başladı. Ben, çayı bardaklara koyarken, Saygın ile Onur kendi rapala ve oltasını hazırlamaya başlamıştı. Onlar oltaları denize bıraktıklarında, çay eşliğinde, sohbette başlamıştı. Sohbet arasında ben de, cazibe diye isimlendirdiğimiz, ucunda 7 cm rapala olan, beş kancalı Palamut çapari’sini hazırlayıp denize bıraktım. Yönümüz Sulu Adaydı. Yazılı Orkinos ve Palamut avlamak umuduyla, Sulu Adaya doğru yola devam ettik.

SEVINDIREN BALIK AVI

Hacivat Burnunu yeni geçmiştik, Saygın ile Onur’un kalomalar boşalmaya başladı. İkisi birden hızla oltaları sarmaya başladı. Yazılı Orkinoslar büyük gibiydi. İyi mücadele ediyorlardı. Önce oltayı, Saygın çekti. Bir kilo civarı bir Yazılı Orkinostu. Onur, hala oltayı çekmekle meşguldü. Yazılı Orkinos ters tarafa doğru zorladığından, Onur rahat çeksin diye yer değiştirdiler. Biraz sonra, Onurun Yazılı Orkinos’ta teknedeydi. İki Yazılı Orkinos’u aynı anda çekmiş ve video çekerek belgelemiştik. İki balıkta bir kilo civarı olduğu için, Akya için yem olacakmış gibi, gözükmüyordu. Yazılı Orkinoslar, Akya için yem olamayacak kadar büyükte olsa da, akşama güzel bir yemek olmaya namzetti. Av keyfi de cabası.

SEVINDIREN BALIK AVI

Sulu Adaya vardığımızda, birkaç tur da Sulu Adada attık. Orada da birkaç Yazılı Orkinos avladıktan sonra, Sulu Adanın açığına çıkarak, Akya için olta hazırlamaya başladık. Avladığımız Yazılı orkinosların küçüklerinden iki tane, Akya için yemli dip takımı hazırlayıp, denize bıraktık. Rölantide dolaşarak sırtı yaptık. Bu kadar Yazılı Orkinos ve Palamut varken, mutlaka Akya’da olmalıydı. Saat 12.00 ye kadar dolaşmamıza rağmen Akya avı yapamadık. Öğlen biraz jigging yaptık. Jigging den sonra, Amerikan koyunda mola vermek için, oltaları toplayıp, karşı sahile geçtik. Amerikan koyunda, denize girdik, yemek yedik, sonra uzanıp biraz uyuduk. Öğle molasında yarım saatlik uyku bile, insanı dinlendirmek için yetiyor. Buradaki uykudan sonra insan, sabah tekneye yeni biniyormuş gibi dinlenmiş oluyor.

SEVINDIREN BALIK AVI

Öğle molasından sonra tekrar Sulu Adaya geçerek, akşam suyunu çektik. Bu balık avı turunda, Akya bize yüzünü göstermedi. Jigging mi yapalım derken, dönüş kararı alarak dönüşe geçtik. Saat 18.30 gibi kıyıdaydık. Güzel bir, Yazılı Orkinos av turu olmuştu. Bugünde kısmet böyleymiş.

SEVINDIREN BALIK AVI

YAZILI ORKINOS AVI

Yazılı Orkinos Avı Videosuhttps://youtu.be/gB9Jv4Grp7Q

Sevindiren Balık Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.