TROFE YAZILI ORKINOS AVI KEYFINI BERABERCE YASADILAR

Trofe Yazılı Orkinos Avı Keyfini Beraberce Yaşadılar :

Ali 2004 senesinden beri bizimle balık avı turlarına hiç aksatmadan katıldı. Her geldiğinde balık avı turuna meraklı bir arkadaşı ile geldi. Bu şekilde bir çok arkadaşının büyük balık avı keyfini yaşamasına vesile oldu. Bu balık avının başka bir önemi vardı. Bu sefer Ali balık avı turuna hayat arkadaşını getirip en sevdiği hobisini onunla paylaşarak onunda balık avından keyif almasını sağlamış oldu.

TROFE YAZILI ORKINOS AVI KEYFINI BERABERCE YASADILAR

Ali eşiyle Antalya’dan gelerek hem deniz keyfini, hem de balık keyfini beraberce yaşamak istiyordu. Bu sebeple akşam turu programı hazırladık. Saat 15.30 Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. Eminim Işıl için Ali ile denize açılmak bile çok büyük keyif olmuştur. Daha önce günlük tur teknelerinin düzenlediği turlara katılmışlardı. Ama teknelerdeki seviye farkı bile Adrasan’ın o müthiş güzelliklerinin daha farklı gözükmesi sebebiyle bile daha güzel olmuştur.

TROFE YAZILI ORKINOS AVI KEYFINI BERABERCE YASADILAR

Kıyıdan açıldıktan sonra Adrasan Koyu içinde dolaşarak önce yemlik Palamut avı yaptık. Yemlik Palamut avı yaptıktan sonra Koy dışına yönelerek fenerin açığına çıkıp Hacivat Burnu yönüne döndük. Adrasan Fenerinden çok uzaklaşmadan önce Ali’nin kaloma akmaya başladı. Oltaları toplamaya başlayalım demeden Işıl’ın kalomada hızla boşalmaya başladı. Hemen oltaları sakin bir şekilde çekmeye başladık.

Balıklar Peş Peşe Oltaya Atladı

Balıkları yorarak tekneye almak için kalomanın müsaade ettiği ölçüde çekmeye çalışıyorduk. Önce Ali’nin balığı teknenin yanına geldi. Hemen Ali’nin balığını tekneye alıp Işıl’ın oltasına odaklandık. Işıl oltasını sakin bir şekilde çekerken balık teknenin altında dönmeye başlamıştı. Bu aşamadan sonra Işıl’ın tecrübesi olmadığı için balığın sudan çıkarılmasını Ali yaptı. Artık iki tane 3 Kg Yazılı Orkinos teknedeydi. Işıl ve Ali’nin keyfine diyecek yoktu. Özellikle Ali, Işıl’ın ilk balığını avlamış olması dolayısıyla çok mutluydu. Artık Işıl, Ali’nin balık avında neler hissettiğini daha iyi anlayabilecekti.

Yemlik Palamutlarla Akya avı yapmak için Akya oltası hazırlığımız bitince bir saat kadar da Akya avı için dolaştık. Yemlerimizi Balon Balıkları yeyince saat 20.00 sularında geri dönüşe geçtik. Sert bir karayel eşliğinde Adrasan Sahiline doğru yol aldık.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/-b5Y5w_la9U

Trofe Yazılı Orkinos Avı Keyfini Beraberce Yaşadılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.