WAHOO AVLAMAYA GELDIK DEDILER ILK BALIK WAHOO OLDU

Wahoo Avlamaya Geldik Dediler ilk Balık Wahoo Oldu :

Balık avı turu için bir gün önceden gelip bizde kaldılar. Tanıştıktan sonra ilk kurdukları cümle “biz Wahoo avlamak istiyoruz” oldu.

WAHOO AVLAMAYA GELDIK DEDILER ILK BALIK WAHOO OLDU

Evet, Wahoo avlamak istiyorlardı. Biz daha önce bir kere yemli Akya oltası ile Akya avı yapmak için dolaşırken Akseki Koyunun açığında bir tane yakalamıştık. Daha sonra hiç Wahoo avı yapmamıştık. Dalarken de Wahoo gördüğümü hiç hatırlamıyorum. Bu durumda bu avı yapmamız imkansız gibi gözükse de, bir insan bir şeyi ne kadar gönülden isterse, o istenilenin olma olasılığının o kadar çok olduğunu biliyordum. Bu yüzden bu avın zorluğundan bahsetmedim ve tek cümle kurdum, “KISMET”. Evet, Wahoo avımız kısmetimiz varsa olabilecek bir avdı.

Sabah erkenden buluşup, Adrasan Sahilinden denize açıldık. Hava ve deniz çok güzeldi. Keyifli bir av olacağa benziyordu. Wahoo avını düşünerek, takımlardan birinde 11 cm dip rapalası kullandım. Kullandığım 11 cm dip rapala en çok sevdiğim ve her türlü balık avına müsait bir rapalaydı. Rapalaya çok güveniyordum. Ne dense içimde, Wahoo avlayacaksak bu rapala ile avlarız düşüncesi vardı.

WAHOO AVLAMAYA GELDIK DEDILER ILK BALIK WAHOO OLDU

Hayalini Kurdukları Balığın Avı

Adrasan Fenerini dönüp Sulu Adaya doğru yol almaya başlamıştık. Hacivat Burnuna yaklaşırken, hafif kıyı yaptım. O bölgede ne balıklar avlamıştık. Yoklamadan geçmek olmazdı. Tam kıyıdan açığa doğru yönelmeye başlamıştık ki, kaloma büyük bir şiddetle boşalmaya başladı. “Sakın kalomaya müdahale etmeyin, bırakın gitsin. Wahoo geldiyse, taşa sokmaz, yatay gidecektir” dedim.

Sakin, ama devamlı bir şekilde çıkrık makineyi sarmaya başladık. Başlarda balık, çok sıkı basıyordu. Kalomaya dokunmadığımız sürece, balığın kurtulma ihtimali yoktu. Bizde öyle yaptık ve ilk ayarladığımız kalomaya pek fazla dokunmadan çektik. Bir süre sonra balık teknenin yanındaydı. Artık açıkça balığın ne olduğunu görüyordum. Oltamıza takılan kısmetimiz, 6 – 7 Kg civarı bir Wahoo’ydu.

WAHOO AVLAMAYA GELDIK DEDILER ILK BALIK WAHOO OLDU

Wahoo’yu tekneye aldığımda, Allah’a şükrediyordum. Wahoo istemiş ve Wahoo avlamıştık. Bu durumda bize düşen şükretmektir.


Tereddüt etmeden istenen balık, oltanıza en yakın balıktır.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/h1GR9bB7mr4

Wahoo Avlamaya Geldik Dediler İlk Balık Wahoo Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

WAHOO AVLAMAYA GELDIK DEDILER ILK BALIK WAHOO OLDU için 2 cevap

  1. DENIZ UNVER der ki:

    Bir insanin yola çıkarken ne istediğini bilerek çıkması. Yolda bulacağını belirliyor. http://www.villaiz.com/index.php?dil=EN

    • Menderes Yahşi der ki:

      Çok doğru bir yorum olmuş. Pozitif enerjiyle bir işe başlandığında, sonucun da pozitif olması için en doğru yaklaşımda bulunmuş oluruz. Hiç bir iş acabalarla, korkularla başarıya ulaşmaz. Önce başarılacağına inancın tam olması ve sonrasında da ne gerekiyorsa onun yapılması gerekir. Hayatından korkuyu çıkaran için başarı doğal sonuç olur.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.