ADRASANDA RAPALA ILE WAHOO AVI YAPTIK

Adrasanda Rapala ile Wahoo Avı Yaptık :

Balık avı turu için bir gün önceden gelip, bizde kaldılar. Tanıştıktan sonra ilk kurdukları cümle “biz Wahoo avı yapmak istiyoruz” oldu.

ADRASANDA RAPALA ILE WAHOO AVI YAPTIK

Evet, Wahoo avı yapmak istiyorlardı. Biz daha önce bir kere yemli Akya oltası ile Akya avı yapmak için dolaşırken Akseki Koyunun açığında bir tane yakalamıştık. Daha sonra hiç Wahoo avı yapmamıştık. Dalarken de Wahoo gördüğümü hiç hatırlamıyorum. Bu durumda bu avı yapmamız imkansız gibi gözükse de, bir insan bir şeyi ne kadar gönülden isterse, o istenilenin olma olasılığının o kadar çok olduğunu biliyordum. Bu yüzden bu avın zorluğundan bahsetmedim ve tek cümle kurdum, “KISMET”. Evet, Wahoo avımız kısmetimiz varsa olabilecek bir avdı.

ADRASANDA RAPALA ILE WAHOO AVI YAPTIK

Sabah erkenden buluşup, Adrasan Sahilinden denize açıldık. Hava ve deniz çok güzeldi. Keyifli bir av olacağa benziyordu. Wahoo avını düşünerek, takımlardan birinde 11 cm dip rapalası kullandım. Kullandığım 11 cm dip rapala en çok sevdiğim ve her türlü balık avına müsait bir rapalaydı. Rapalaya çok güveniyordum. Ne dense içimde, Wahoo avlayacaksak bu rapala ile avlarız düşüncesi vardı.

ADRASANDA RAPALA ILE WAHOO AVI YAPTIK

Gönülden İsteyenin Kavuşması Çabuk Olur

Adrasan Fenerini dönüp Sulu Adaya doğru yol almaya başlamıştık. Hacivat Burnuna yaklaşırken, hafif kıyı yaptım. O bölgede ne balıklar avlamıştık. Yoklamadan geçmek olmazdı. Tam kıyıdan açığa doğru yönelmeye başlamıştık ki, kaloma büyük bir şiddetle boşalmaya başladı. “Sakın kalomaya müdahale etmeyin, bırakın gitsin. Wahoo geldiyse, taşa sokmaz, yatay gidecektir” dedim. Sakin, ama devamlı bir şekilde çıkrık makineyi sarmaya başladık. Başlarda balık, çok sıkı basıyordu. Kalomaya dokunmadığımız sürece, balığın kurtulma ihtimali yoktu. Bizde öyle yaptık ve ilk ayarladığımız kalomaya pek fazla dokunmadan çektik. Bir süre sonra balık teknenin yanındaydı. Artık açıkça balığın ne olduğunu görüyordum. Oltamıza takılan kısmetimiz, 6 – 7 Kg civarı bir Wahoo’ydu.

Wahoo’yu tekneye aldığımda, Allah’a şükrediyordum. Wahoo istemiş ve Wahoo avlamıştık. Bu durumda bize düşen şükretmektir.

Tereddüt etmeden istenen balık, oltanıza en yakın olan balıktır.

Yemli Dip Sırtısı Takımların Videosu: https://youtu.be/JY2C70iOkrY

Adrasanda Rapala ile Wahoo Avı Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.