ADRASAN KOYUNDA GUN DOGUMU VE BALIK AVI

Adrasan Koyunda Gün Doğumu ve Balık Avı :

ADRASAN KOYUNDA GUN DOGUMU VE  BALIK AVI

Adrasan Koyu 2 mil genişliğe ve 4 mil uzunluğa sahip oldukça büyük bir koydur. Koy doğuya bakar. Bu sebeple güneş denizden doğup dağlardan batar. Gün doğumunda sahilde olmak ve denize açılmak çok keyiflidir. Denize açılırken güneşin ışıklarıyla şenlenen yürekler güne sevginin oluşturduğu büyük bir enerji ile başlar. Tam bu anlarda insanların ağzından “burası cennet gibi, cennette yaşıyorsunuz” sözleri dökülür. Bizim cevabımız da “evet” olur. Biz burada bunun farkında olarak huzur ve barış içinde yaşarız. Tek istediğimiz bol iş bol kazanç ve getirisi olan refahtır. Adrasan’da mesai saati, çalışma günü, tatil günü gibi kavramlar yoktur. Dini bayramların ilk günleri haricinde her gün, iş günüdür.

ADRASAN KOYUNDA GUN DOGUMU VE  BALIK AVI

Güneşin ilk ışıklarını görmek, o ışıkla içimizin ısındığını hissetmek ve suya temas etmek, işte hayatın sırrı burada gizlidir. Işık insana hayat verir, ısısı can verir. Sonrasında hayat başlar. Hayatı güzel yaşamak için sabahın ilk ışığını görmek ve o anda suya temas etmek ve rızkını aramak için yola koyulmak, işte benim hayat felsefem bu.

ADRASAN KOYUNDA GUN DOGUMU VE  BALIK AVI

Balık avı için en uygun zamanlar gün doğumu ve gün batımı zamanlarına yakın zaman dilimleridir. Gün ortası balıklar için de, balık avcıları için de dinlenme saatleri olmalıdır.

Balık Avına Güneşle Beraber Başlıyoruz

Günün ilk ışıklarıyla balık bereketini yaşamak için Adrasan Koyunda denize açılıyoruz. Bu saate burada olmanın sevinciyle. Oltaları denizin mavi derinliklerine bırakırken, “ya kısmet” deyip yol alıyoruz. Bir süre ortama adapte olmak için geçirdikten sonra sabah çayı eşliğinde bir şeyler atıştırıyoruz. Genellikle, biz daha ilk yudumları alırken kalomalar akmaya başlıyor. İlk yemlik Palamutlar oltalarımızı zorlayarak çekiyor. Çayları bir kenara bırakıp oltaları çekmeye başlıyoruz. Balık güzel mücadele ediyor. Teknenin yanına geldiğinde daireler çizerek kendini kurtarmaya çalışıyor. Balık tekneye alındığında, balık avının ilk aşamasını geçmiş oluyoruz. Bundan sonraki aşamada, bir kaç yemlik balık daha aldıktan sonra, trofe balık avı var. Bizim için her zaman önemli olan büyük balık avıdır.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/MwtF7xyhG4c

Adrasan Koyunda Gün Doğumu ve Balık Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı ADRASAN, BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.