ADRASAN BIZE BUYUK BALIK AVINI HATIRLATAN MEKANDIR

Adrasan Bize Büyük Balık Avını Hatırlatan Mekandır :

ADRASAN BIZE BUYUK BALIK AVINI HATIRLATAN MEKANDIR

Adrasan’da İlk Büyük Balık Avımı Yaptım

Uzun yıllardır Adrasan’a tatile giderim. Her sene balıkçı tekneleriyle balık avına çıktım. Aklımda hep büyük balık avı vardı. Bu avlarda büyük balık avlamak mümkün olmadı. 2015 yazında Menderes Ağabey büyük balık avına çıktık. Sabah turunda büyük bir Akya avı yaptık. Akşam turunda oltamıza bir Lagos takıldı. Günün ikinci balığı olduğu için geri salmak için çok uğraştık. Yutağında parakete iğnesi vardı. İğneyi çıkarmak zor olmuştu. Sonrasında balık bir türlü kendine gelemedi. Bu yüzden balığı bırakmak mümkün olmadı.

Sabah turunda avladığımız Akya benin ilk büyük balığımdı. Bu balığı tuttuğum da çok mutlu olmuştum. Artık Adrasan bizim için sadece tatil değildi. Menderes kaptan ile Akya avı demekti.

ADRASAN BIZE BUYUK BALIK AVINI HATIRLATAN MEKANDIR

Adrasan’da Büyük Balık Avı Yapmayı Alışkanlık Haline Getirdik

31/08/2017 tarihinde sabah turu için Menderes abinin balık avı turuna yer ayırttık. Sabah saat 06.00 da oğlumla yine heyecanla kalktık. Sahilde Menderes beyle buluşup “bismillah” dedik. Adrasan Koyuna yemlik Palamut için açıldık.

Çok geçmeden hepimiz birer Palamut tuttuk. Tabii birer tane de kaçırdık. Menderes abi “rapala da, kancalar da çok iyi durumda” dese de kaçtılar. Çünkü nasip değildi. Dört Palamut yem için yeterli dedik. Akya avı için açığa dümen kırdık. Aslında iki Palamut da yem için yeterlidir. Ama malum Balon Balıkları yem düşmanlarıdır.

ADRASAN BIZE BUYUK BALIK AVINI HATIRLATAN MEKANDIR

Oltalarımız suda olduğu halde Pırasalı Adaya doğru yol aldık. Menderes abi canlı yem yapmak için az büyük balık istiyordu. Tam avlak meraya vardık ki, benim oltanın kaloması boşaldı. Oltaya takılan balık tam istediğimiz gibiydi. Canlı yem için yeterli büyüklükteydi.

ADRASAN BIZE BUYUK BALIK AVINI HATIRLATAN MEKANDIR

Canlı Yemle Büyük Balık Avına Başladık

Menderes kaptan canlı yemli büyük balık oltasını hazırladı. Bu arada saat 09.00 olmuştu. Süperdik. Çok kısa sürede yemi halletmiştik. Daha önceki avlarımızda yemlik için balık bulmak 4 – 5 saat sürüyordu. Böyle olunca büyük balık avına zaman kalmıyor. Bu arada oğlum Mehmet Nadir çok tedirgindi. Şimdiye kadar hiç büyük av yapma şansı olmamıştı. Hep kendini yine şansız hissediyordu. Pek umudu yoktu.

ADRASAN BIZE BUYUK BALIK AVINI HATIRLATAN MEKANDIR

Akya Oltanın Kalomasını Boşaltmaya Başladı

Canlı yemli oltayı bıraktıktan 10 dakika sonra süper bir hızla oltanın kaloması boşalmaya başladı. Çıkrık makinenin sesi ortalığı kapladı. O an ki heyecan anlatılamaz. Biraz sardıktan sonra oltayı oğluma verdim. “Sen çek. Şansını görelim” dedim.

Tam 35 dakika mücadele ettik. Balık iyi basıyordu. Biz de sabırla bekliyorduk . Sonra “yoruldum baba” dedi. Oltayı ben aldım. Bir yarım saat de ben uğraştım. Sonra Akyamızı tekneye aldık. 10 kg üstünde güzel bir balıktı. Oğluma “geri bırakalım” dedim. Oğlum “beraber ilk avımız. Bu balığı alalım baba” dedi. “Bundan sonra avlayacaklarımızı bırakalım” sözü verdi.

Bu Akya’yı Geri Salmak İsterdim

Eskiden balık yakalamak çok zevkliydi. Şimdi yakaladığım balığı bırakmak çok daha zevkli. Bu duyguyu bize aşıladığı için Menderes beye ne kadar teşekkür etsek azdır. Menderes bey ikinci balığı kesin geri bıraktırır. Bu güzel duyguyu bizde ondan alıştık. Balığı denize geri bırakamamak beni üzse de, oğlum söz verdiği için balığı yanımıza aldık. Saat 10.00 da avımız bitmişti.

Bu arada Menderes beyin sabah çayı mükemmeldi. Kısaca bayram önü çok güzel bir av günü olmuştu..

Otelde dönüşümüzü bekleyen kızım Nilsu ve eşim balığı görünce çok mutlu oldular ..

Teşekkürler Adrasan,

Teşekkürler Menderes kaptan,

Şükürler olsun Allah’ım.

Adrasan Bize Büyük Balık Avını Hatırlatan Mekandır

Akya Avı Videosu: https://youtu.be/4WVQPgSVjSQ

Adrasan Bize Büyük Balık Avını Hatırlatan Mekandır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ADRASAN BIZE BUYUK BALIK AVINI HATIRLATAN MEKANDIR için 34 cevap

 1. Cengiz Ceylandağ der ki:

  Büyük balık avında makina ve kamış seçimi nasıl yapılır

  • Menderes Yahşi der ki:

   Büyük balık avı turuna katılanlar sizin turlarda neleri öğrenme fırsatı bulabiliyorlar?

   • Menderes Yahşi der ki:

    Tura başlarken çıkrık makineli oltanın nasıl kullanılacağını, kaloma kullanım mantığını, oltaların nasıl salınıp, toplanacağını ve yem balığının nasıl tekneye alınacağını uygulamalı olarak öğreniyorlar. Sonrasında büyük balık için Akya oltasının hazırlanmasını ve bırakılmasını öğreniyorlar. Eğer kısmetleri varsa ve büyük balık avı yaparsak büyük balıkla nasıl mücadele edileceğini ve büyük balığın nasıl tekneye alınacağını öğreniyorlar.

    Bunların dışında balıkçılık, balık avı etiği, psikolojisi ve balık stoklarımızın nasıl arttırılabileceği konusunda pek çok şeyi öğrenme fırsatı buluyorlar.

  • Menderes Yahsi der ki:

   15 Kg kadar olan balıklarda jig makinesi ve kamışı kullanımı rahattır. Ama balık 30 Kg ve üzerine çıkıyorsa çıkrık makine kullanımı zorunlu olmaya başlar. Buradaki en önemli belirleyici; çıkrık makinenin ip misina sarılacak haznenin büyük olmasıdır. Balık büyüdükçe mücadele için daha fazla ipe ihtiyaç duyulur. Çok büyük balıkların avı için mutlaka çıkrık makineli olta seçilmelidir.

   Kamış seçiminde 30 Lbs (15 Kg) genellikle yeterlidir. Balık 50 Kg üstü olmaya başladığında 50 – 100 Lbs ve üstü kamışlara geçilmelidir.

 2. Cengiz ceylandağ der ki:

  Adrasan’a her sene balık avlamak ve dostlarla hoşça vakit geçirip güzel bir tatilin tadına çıkarmak için geliriz. Her sene kısmetimize büyük balık da yakalarız. Şimdiye kadar hiç boş dönmedik. Gerçi balık avında hiç bir zaman temel hedefimiz balığın eti olmadı. Balık avına çıkmak, deniz havasını solumak ve hoşça vakit geçirmek daha ön planda oldu. Bu isteklerimizi her turda bulduğumuz gibi, her turda balık avlamak da kısmet oldu. Bunun için Allah’a ne kadar şükretsek az kalır.

  • Menderes Yahşi der ki:

   Cengiz, bu yorumunla adeta balık avında başarılı olmanın tarifini yapmışsın. Gerçekten de balık avına bu düşüncelerle gelen hiç bir arkadaşın boş döndüğünü görmedim. Adeta niyet, kismetin öncüsüdür. Niyeti et olanın zaten balık avı turuna çıkması mantıklı bir iş değildir. Böyle bir durumda balık avı turu kumar gibi olur. Oysa eti balık halinden garantili bir şekilde alabilir. Böylece balık avı turu çilesi çekmiş ve parasını boşuna harcamış da olmaz. Balık avı turuna doğadan, denizden keyif almak, balık avını öğrenmek ve kısmette varsa balık avlamak için çıkılır. Bunun dışındaki her türlü düşünce avın önündeki engeller gibidir.

 3. Aykut Akyıldız der ki:

  Jigging turu ne zaman daha uygundur?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Jigging turu yem balıklarının daha az olduğu dönemlerde, büyük balığın büyük sürü olarak dolaştığı meralarda, sabah erken, akşam geç saatlerde uygundur.

   Yem balığının fazla olduğu dönemlerde yem balığıyla av yapmak daha verimli olur. Ama ben illa jigging yöntemiyle av yapacağım diyorsanız keyfinize kalmış bir şeydir. Deniz ortamında olmaz diye bir şey yoktur. Kısmeti olan için her türlü yöntemle av yapmak mümkündür.

   Büyük balıkların kalabalık sürüler olarak dolaştığı meralarda jigging veya her hangi bir yöntem çok iş yapar.

   Balık avının genel anlamda en verimli olduğu zaman dilimleri balığın beslenme zamanlarıdır.

 4. ali bağcı der ki:

  Balık avı hasreti kötüdür. Bu hasreti dindirmek için ne yapmak gerekir?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Gerçekten büyük balık hasreti kötüdür. Aşk acısı gibi insanı yakar. Bu acıyı dindirmek için en doğrusu bilgili ve tecrübeli bir rehber avcıdan destek almak gerekir. Bu sayede zamandan ve masraftan tasarruf etmiş olursunuz.

   Bir diğer yolda internetten bilgi toplamaktır. Eğer doğru kaynaklara ulaşma şansınız olursa bu yolla da bayağı aşama kaydetmek mümkündür. Ama uygulama yapılmayan bilgi kalıcı olmaz. Bu sebeple mutlaka her öğrenilen uygulama şansı bulmalıdır.

 5. ali bağcı der ki:

  Yıllardır Adrasan’da Menderes ağabeyle büyük balık avına çıkarım. Büyük balık avı konusunda pek çok şey öğrendim. Hemen her balığın avını defalarca yaptım. Avladığım balıkların pek çoğunu geri de bıraktım. Balık avı benim için bir rahatlama vesilesidir. Adrasan eşsiz doğasıyla, tertemiz deniziyle beni hep çeker. Her balık avı turundan sonra hem kendi avladığım balığı yeme şansını bulurum. Hem de Adrasan’ın güzelliklerini yaşayarak işime dört elle sarılırım. Bu sayede iş verimliliğim artar. Balık avı benim için en güzel tatildir.

 6. Serhat Güneş der ki:

  internette büyük balık avı ile ilgili araştırma yaptığımızda hangi konuya baksak karşımıza http://www.adrasanbalik.com çıkıyor. Bunu nasıl başarıyorsunuz? Reklamın payı var mı?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Web sitemizde şu an itibariyle büyük balık avı ve diğer konular hakkında 850 makale bulunmaktadır. Bu makalelerin tamamı özgün makalelerdir. Resimler ve videolar bize aittir. Temek hedefimiz de Adrasan balık avı turunda elde edilen bilgi, resim ve videoların paylaşılarak balık avı meraklılarına faydalı olmaktır. Özellikle sitemiz faydalı olmak temeli ile yapıldığından google tarafından ön sıralarda değerlendirilmektedir. Ayrıca SEO yapısı çok iyidir. Bu yüzden de reklam ihtiyacı yoktur. Sosyal medya üzerindeki paylaşımlar web sitesine ulaşımı desteklemektedir.

 7. Semih çalışkan der ki:

  Selamlar. Akya beden ölçüleri hakkında bilgi alabilir miyim? Saygılar

  • Menderes Yahşi der ki:

   Akya, bildiğim kadarıyla 100 Kg civarına kadar büyüyebilen bir balıktır. 100 Kg kadar bir Akya’nın boyu 2,5 m civarıdır. Bir keresinde Antalya Tekirova’nın karşısındaki Üç Adalarda tüplü dalış yaparken 70 Kg üstü bir Akya görmüştüm. Boyu 2 m üstüydü.

   Biz balık avı turlarımızda genellikle 7 – 37 Kg arsı Akya avları yaparız. Bu balıkların boyları 90 cm – 1.60 m arasıdır. Balığın ağırlığını belirleyen boyunun yanında, o boydayken ulaştığı kilodur. Örneğin 1.60 m boyundaki bir Akya 28 – 37 Kg arasında gelebilir. Bunu yaşayarak gördük.

   Son yıllarda Akyalar iyi beslendikleri için daha kilolular. Kilolu olmaları sebebiyle daha yağlılar. Artık Akyalar için kuru balık demek mümkün değildir. Neredeyse Levrek kadar yağlı balıklar olmaya başladılar.

 8. Erdal der ki:

  Yurt dışında bazı ülkelerde çok popüler olan balık avı turizmi ülke ekonomimiz için ne kadar faydalı olabilir?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Denizimizi korur, kıyıları balıklara bırakırsak balıklar hızla çoğalırlar. Ayrıca balık avı denetimini karada yapmamız gerekir. Karada balık hallerinde, balık satış noktalarında, balık lokantalarında denetim yapmalıyız. Bu denetimi belediyeler ve Maliye her gün itibariyle yapmalıdır. Özellikle ilk sene denetimin çok sıkı tutulması çok önemlidir.

   Denizi ve balığı korumayı başardıktan sonra yapılması gereken balık avı turizmini devreye sokmaktır. Önceleri pilot bölgelerde başlanmalı ve giderek diğer bölgelere yaygınlaştırılmalıdır. Balık avı turizmi yaygınlaştıkça konaklama gün sayımız artacağından turizm gelirlerimiz artmaya başlar. Artan gelir balık avı turizmini her sene daha yaygınlaşarak yapılmasını sağlar. Balık avı turizmi daha büyük ölçekte yapıldıkça konaklama gün sayısı ve kişi başına elde edilen gelir de artar. Böylece alternatif turizm dallarının devreye girmesi sağlanabilir. Başta tarih Turizmi olmak üzere.

   Turizm gelirinin artması ülkenin bir çok probleminin halledilmesini sağlar. Başta istihdam olmak üzere, eğitim, ar-ge ve diğer alternatif yatırımlar gibi…

 9. Erdal der ki:

  Ufak balıkların çoğalmasının denizciliğimiz ve balıkçılığımız için faydası nedir?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Ufak balıkları arttırmak için kıyıları balıklara bırakmak gerekir. Örneğin 5 yıl kıyılarda balık avı yapılmazsa balıklar kıyılarda rahatça barınır, beslenir ve üreyerek çoğalırlar. Kıyılarda balıklar çoğaldıkça büyük balıklar bu balıklarla beslenmek için kıyılara daha çok yaklaşmaya başlarlar. Bir süre sonra büyük balıklar göçle gelen ufak balıkların kıyılara yanaşmasına izin verirken kıyıdan ayrılmasına müsaade etmezler. Bu durumda kıyılarda ufak balıklar hızla artarken büyüklerin kıyılarda kalma süresi de artmaya başlar. Bu döngüyü balık bolluğu olarak tanımlamak çok mümkündür.

   Kıyılarda balığın çoğalmasını sağlayınca balık avı turizmini canlandırmak kolayca mümkün olur. Balık avı turizminde canlandıkça denizle olan ilişkimiz artacağından ülke denizciliği büyük gelişme gösterecektir. Bu sayede denizci bir toplu olma yolunda ciddi aşama kaydetmemiz mümkün olur. Denizciliğimiz geliştikçe gemicilik sektörümüzde de büyük gelişmeler olur. Bütün bu gelişmeler balık avı turizminin daha büyük kaynak oluşturmasını kolaylaştırır. Bu durumu da ekonomik refahın artması olarak tanımlayabiliriz.

 10. Erdal der ki:

  Denizlerimizde ufak balığı çoğaltmak için ne yapmak lazım?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Öncelikle denizi temiz tutmamız gerekir. Sonra kıyılarda belli süre balık avı yapmaktan vazgeçmemiz gerekir. Bu süre genellikle 5 yıldır. Bu süre zarfında kıyılarda balık miktarında çok ciddi artış olacaktır. Bu çalışmadan sonra kıyılara ağ atılmasına asla izin verilmemesi gerekir. Kıyılara atılan ağlar balıkları kıyılardan kaçırır. Özellikle kıyılarda büyük ağlarla yapılan avcılıkta 4 sene boyunca canlılık dramatik bir şekilde azalmaktadır. Adeta balık yokluğundan bahsedilebilecek düzeye gelmektedir.

   Kıyılarda yapılacak 5 yıllık koruma balığı hızla çoğaltır. Bu balığın daha çok çoğalması için kıyılarda olta ve zıpkın avcılığı dışında avcılığa izin verilmemesi gerekir. Olta ve zıpkın avı yapacak kişilerin ciddi eğitimlerden geçirilip av yaptıkları yerin sorumluluğu verilmelidir. Av yaptıkları bölgenin koruması, bakımı bu kişilere ait olmalıdır. Gerekirse bu kişilere yurt dışında da olduğu gibi balık avı yaptırma izni verilmelidir. Kıyıdaki balık avı ağırlaştırılmış kurallara tabi olmalıdır. Yapılan ve yaptırılan avcılık balıkların azalmasına asla yol açmamalıdır. Sıkı denetim yapılmalıdır.

   Kıyıları koruma altına aldıktan sonra balığın çoğalması çok çabuk olur. Kıyılar aynı zamanda balıkların beslenme mekanlarıdır. Kıyılarda da büyük balık avı yapıldıktan sonra ufak balıkların artışı devam edecektir.

 11. Erdal der ki:

  Menderes bey büyük balıkları avladığınız yerler her zaman aynı mıdır? Zaman içinde değişiklik olur mu?

  • Erdal der ki:

   Biz de oğlumla birlikte balığa çıkmak istiyoruz ne zaman en uygun zamandır?

   • Menderes Yahşi der ki:

    Balıkların yoğunlaşması iki periyotta daha fazladır.

    Birincisi üreme ve göç periyotudur. Bu dönemde balıklar üremek için büyük sürüler halinde kıyılara yanaşarak üreme faaliyetinde bulunurlar. Bu dönemde av yapılması çok doğru değildir. En doğrusu sportif balıkçılık yapılmasıdır.

    İkincisi hasat ve göç periyotudur. Bu dönemde yavru balıklar ele avuca gelecek kadar büyümüş olurlar. Bu yüzden büyük balıklar hasat yapmak için kıyılara yönelirler. Bu zaman diliminde kıyılarda balıklar çok fazla olurlar. Bu dönem tam anlamıyla balık avı dönemidir.

    Ama bu zaman dilimi dışında balıkların değişik dönemleri de vardır. Bunda en büyük etken suyun ısısının değişmesidir. Balıklar suyun ısınmaya başladığı dönemlerde su yüzüne yaklaşmaya başlarlar. Bu dönem de bu tür balıkların avını yapmak mümkün olur.

  • Menderes Yahşi der ki:

   Büyük balıkları Adrasan Koyunun her yerinde avlayabiliriz. Genel olarak av meramız Adrasan dır. Adrasan ölçeğinde meraları detay olarak incelersek, meraların zaman içinde değişim gösterdiğini görmek mümkündür. Büyük balık avını sistematik bir sırayla yaparız. Bir yöndeki bütün meralara belli süreler ayırırız. Böylece bir değişim olduğunda hemen değişimi fark ederiz. Sonraki avlarımızda değişimleri göz önünde bulundurarak avımızı şekillendiririz.

 12. irfan unver der ki:

  Adrasan’da hangi büyük balıkların avını yapmak mümkündür? Şimdiye kadar avladığınız balıkları göz önüne alarak cevaplandırırsanız çok seviniriz.

  • Menderes Yahşi der ki:

   Adrasan’da genel anlamda Sarı Kuyruk Akya (Kuzu Balığı) avı yaparız. Bu balığın dışında Trakun, Sinarit, Barakuda, Lambuka, Trança, Fangri, Ceylan Palamudu, Domuz Balığı avları yaparız. Avımızı Palamut veya Zarganayı yem olarak kullanarak yemli dip sırtısı şeklinde yaparız.

 13. Suat der ki:

  Canlı yem kullanarak Adrasan’da daha verimli avlar yapılabileceğini düşünmekteyim. Ayrıca daha büyük balıkların avını yapmanın Adrasan turizmine katkısı daha büyük olacaktır. Şimdiye kadar yaptığım avlar bazında bakarsak Adrasan çok ayrıcalıklı bir büyük balık avı merasıdır. Büyük balık avı yapmak isteyenlerin mutlaka Adrasan’ı ziyaret edip balık avına çıkması gerekir.

  • Menderes Yahşi der ki:

   Aynen size katılıyorum. Bir yıldır canlı yemle dip sırtısı çekerek büyük balık avı yapıyoruz. Bu yöntemin başarısı ortaya koyacak pek çok büyük balık avı yaptık. Canlı yemle balık avının daha pek çok gelişime açık olduğunu düşünmekteyim. Canlı yemle daha pek çok avlanma şeklini bulabileceğimize inanıyorum. Yeni yöntemleri denemeye devam ediyoruz.

   Büyük balık avının Adrasan turizminin gelişimine büyük katkı sağlayacağı bir gerçektir. Aynı şekilde büyük balık avı yapılan her yerin turizmine katkı sağlayacağı da bir gerçektir. Bu yüzden büyük balık avı her bölgede yaygınlaşması gerekmektedir. Büyük balık avı yaparak turizmim gelirlerini arttırırken ufak balığın büyümesine ve çoğalmasına da izin vermiş oluruz. Bu sayede gelecek yıllarda büyük balık avı yapmakta kolaylaşır.

 14. ARda yetim der ki:

  Büyük balık avı deyince aklımız ilk olarak Adrasan ve Menderes Bey gelir. Daha önce yakaladığımız büyük balık avının kaloma boşaltma sesi hala kulaklarımda. Bu sesi duymak için her sene Adrasan’a geliriz.

 15. ARda yetim der ki:

  Bu sene yem balığı konusunda Adrasan’da bir sıkıntı yaşanıyor. Bunun sebebi sizce nedir?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Bu sene dip suyu bir türlü ısınamadı. Dağlardan gelen kar suyu denizin ısınmasını engelledi. Eylül ayına geldik. 5 – 6 Eylül de deniz suyu tam anlamıyla ısındı. Dip suyunun ısınarak belli bir homojenlik oluşmadığı için balıklar bir türlü yüzeye çıkamadılar. Balıklar yüzeye çıkamayınca onları avlamak da zorlaştı. Balıklar ancak çok kısa süreliğine yüzeye gelip av yapıp dip suyuna geri döndüler. Bu yüzden büyük çaplı balık oynakları görmek mümkün olmadı. Bu sene bir tek Mayıs ayında büyük çaplı balık oynakları görmek mümkün oldu.

   Hazirandan itibaren yüzey suyu ısınırken dip suyu bir türlü ısınamadı. Ağustos başına kadar yem balığı avı çok zor oldu. Ağustos başında yem balığı avı ve büyük balık avı yapmak kolaylaştı. Bu tarihten sonra büyük balık avlarımızda ciddi artış oldu.

 16. Murat duran der ki:

  Abi süper bir avdı… Teşekkür ederim. Bundan sonra kendi rekorumuzu kırmak için bir plan yapalım. Ne yapabiliriz?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Canlı yemle büyük balık avı yapmayı deneyebiliriz. Bu yöntemde yemi aldığımız yere yakın meralarda kurşun kullanmadan balığın oltayı dibe çekmesiyle büyük balık avı yapabiliyoruz. Bu yöntemi ve daha sonrasında yine canlı yemle dip sırtısı çekerek av yapmayı deneyebiliriz. Muhtemeldir ki bu yöntemlerle daha büyük balık avını daha kısa sürede yapmak mümkün olur.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.