ADRASAN KOYUNUN KORUYUCULUGU SERT DENIZDE BILE BALIK AVINA IZIN VERIR

Adrasan Koyunun Koruyuculuğu Sert Denizde Bile Balık Avına izin Verir :

Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. Hava biraz sert gibiydi. Kıyıdan açılırken dalga vardı. Adrasan için kıyıda dalga olması, açıkta daha büyük dalgalar olması anlamına gelmekteydi. Bu sebeple koyda açılırken dalganın durumuna, hakim rüzgarın yönüne ve şiddetine göre hangi yöne gideceğimize karar veririz. Önce Adrasan Fenerine doğru açıldık. Fenerin açığını çekip rüzgarın poyrazdan sert geldiğine kanaat getirince, Pırasalı Ada istikametine döndük.

ADRASAN KOYUNUN KORUYUCULUGU SERT DENIZDE BILE BALIK AVINA IZIN VERIR

Adrasan Sahilinden, Pırasalı Adaya kadar olan mesafe 4 – 5 mil olması sebebiyle, Kuzey ve kuzey-doğudan esen rüzgara karşı korunaklı bir alan oluştuğundan, bu korunaklı alandan istifade ederek Pırasalı Adaya kadar ufak koyların güzelliklerini ve av imkanlarını değerlendirerek ilerledik. Pırasalı Adaya kadar bir hareket olmadı.

ADRASAN KOYUNUN KORUYUCULUGU SERT DENIZDE BILE BALIK AVINA IZIN VERIR

Pırasalı Adaya vardığımızda dalgalar büyümüştü. Ama henüz bizi rahatsız edecek boyutta değildi. Pırasalı Adanın etrafında dolaşmaya başladık. Daha ilk turda oltaların birine balık vurdu. Kaloma hafifçe aktı. Oltaları çekmeye başladığımızda iki oltada da balık olduğunu fark ettik. İki oltaya da ufak Lambukalar atlamışlardı. Lambukalar ufak olduğu için geri bırakıp balık avımıza devam ettik. Her turumuzda dalgalar biraz daha büyüyordu. Dalgalar büyüdükçe avladığımız balıklar da büyüyor ve miktarsal artış gösteriyordu.

İri Yazılı Orkinoslar Peş Peşe Oltaya Atladı

Daha sonraki turda kaloma çok hızlı boşaldı. Oltayı çekmeye başladıktan kısa bir süre sonra balığı kaçırdık. Hemen sonrasında kaloma yine hızla boşaldı. Bu sefer oltayı çektiğimizde 3 Kg civarı Yazılı Orkinos avı yapmıştık. Balıklar bu sıklıkla oltalara takıldıkça teknede keyif de, adrenalin de tepe yapıyordu. Dalgaların büyümesine aldırış etmeden balık avına devam ediyorduk. Bir ara balığı çekerken arkadan aldığımız dalgayı görünce, bunun bir uyarı olduğunu kabul ederek, Adrasan koyunun koruyuculuğuna geri dönerek, kıyıya yöneldik.

Adrasan Koyuna doğru giderken yine olta boş kalmıyor, ara sıra akmaya devam ediyordu. Artık her kes balık avına doymuştu. Akya avı yapamamıştık. Ama bol miktarda 3 Kg civarı Yazılı Orkinos avı yapmıştık. Güzel bir balık avı turu olmuştu.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/kC6u9cfmN18

Adrasan Koyunun Koruyuculuğu Sert Denizde Bile Balık Avına İzin Verir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.