DENIZ SERT OLSA BILE BALIK AVI KEYIFLE DEVAM ETTI

Deniz Sert Olsa Bile Balık Avı Keyifle Devam Etti :

Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. Hava biraz sert gibiydi. Kıyıdan açılırken dalga vardı. Adrasan için kıyıda dalga olması, açıkta daha büyük dalgalar olması anlamına gelmekteydi. Bu sebeple koyda açılırken dalganın durumuna, hakim rüzgarın yönüne ve şiddetine göre hangi yöne gideceğimize karar veririz. Önce Adrasan Fenerine doğru açıldık. Fenerin açığını çekip rüzgarın poyrazdan sert geldiğine kanaat getirince Pırasalı Ada istikametine döndük.

DENIZ SERT OLSA BILE BALIK AVI KEYIFLE DEVAM ETTI

Adrasan Sahilinden, Pırasalı Adaya kadar olan mesafe 4 – 5 mil olması sebebiyle, Kuzey ve kuzey-doğudan esen rüzgara karşı korunaklı bir alan oluştuğundan, bu korunaklı alandan istifade ederek Pırasalı Adaya kadar ufak koyların güzelliklerini ve av imkanlarını değerlendirerek ilerledik. Pırasalı Adaya kadar bir hareket olmadı.

DENIZ SERT OLSA BILE BALIK AVI KEYIFLE DEVAM ETTI

Pırasalı Adaya vardığımızda dalgalar büyümüştü. Ama henüz bizi rahatsız edecek boyutta değildi. Pırasalının etrafında dolaşmaya başladık. Daha ilk turda oltaların birine balık vurdu. Kaloma hafifçe aktı. Oltaları çekmeye başladığımızda iki oltada da balık olduğunu fark ettik. İki oltaya da ufak Lambukalar atlamışlardı. Lambukalar ufak olduğu için geri bırakıp balık avımıza devam ettik. Her turumuzda dalgalar biraz daha büyüyordu. Dalgalar büyüdükçe avladığımız balıklar da büyüyor ve miktarsal artış gösteriyordu.

DENIZ SERT OLSA BILE BALIK AVI KEYIFLE DEVAM ETTI

Sert Havada Balık Avımız

Daha sonraki turda kaloma çok hızlı boşaldı. Oltayı çekmeye başladıktan kısa bir süre sonra balığı kaçırdık. Hemen sonrasında kaloma yine hızla boşaldı. Bu sefer oltayı çektiğimizde 3 Kg civarı Yazılı Orkinos avı yapmıştık. Balıklar bu sıklıkla oltalara takıldıkça teknede keyif de, adrenalin de tepe yapıyordu. Dalgaların büyümesine aldırış etmeden balık avına devam ediyorduk. Bir ara balığı çekerken arkadan aldığımız dalgayı görünce, bunun bir uyarı olduğunu kabul ederek, Adrasan koyunun koruyuculuğuna geri dönerek, kıyıya yöneldik.

Adrasan Koyuna doğru giderken yine olta boş kalmıyor, ara sıra akmaya devam ediyordu. Artık her kes balık avına doymuştu. Akya avı yapamamıştık. Ama bol miktarda 3 Kg civarı Yazılı Orkinos avı yapmıştık. Güzel bir balık avı turu olmuştu.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/lzKY4XNH1mQ

Deniz Sert Olsa Bile Balık Avı Keyifle Devam Etti

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

DENIZ SERT OLSA BILE BALIK AVI KEYIFLE DEVAM ETTI için 2 cevap

 1. IRFAN UNVER der ki:

  Hep orkinos, başka balık yok mu? Birde genellikle Pırasalı Ada dolaylarında avlıyorsunuz… Yani bu balık pek koylara girmiyor mu?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Üç haftadır hava şartlarının sertliği dolayısıyla her istediğimiz yerde av yapma şansımız olmadığından, Adrasan Koyunun solunda bulunan Pırasalı Ada istikametinin yüksek dağlarının korumasından faydalanarak avlanıyoruz. Adrasan Koyundan Pırasalı Ada istikametine kadar olan mesafe 5 mil civarı. Bu alan kuzey doğudan gelen sert havaya karşı oldukça iyi bir koruma sağlıyor. Bu korumadan yararlanarak balık avına devam edip 2 – 3 Kg Yazılı Orkinos ve Lambuka avı yapıyoruz. Yemlik olabilecek daha küçük boy Yazılı Orkinos, Tombik veya Palamut avı yapamadığımız için Akya avı için dolaşma şansımız olmuyor. Havalar biraz iyi olasa kıyılarda Zargana avı yaparak Akya avı yapılabilir.

   Sabahları dalganın yeni yoğunlaşmaya başladığı Pırasalı Adada 2 – 3 Kg Yazılı Orkinos Avı daha iyiyken, dalgaların orada durulmaz hale geldiği 09.30 sularında Adrasan Koyuna yöneldiğimizde Yazılı Orkinoslar da koylara doğru yöneldiğinden Adrasan Koyu içindeki ufak koylarda da av yapmak mümkün oluyor. Ama ilk avları Pırasalı Ada yaptığımızdan daha sonra Adrasan Koyunda yaptığımız avların video ve resimlerini çekmeye biliyoruz. Bu sebeple resim ve videolarda hep Pırasalı Adada av yapıyoruz gibi gözüküyor.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.