ADRASANDA ILK BALIKLARI EN BUYUK BALIKLARI OLDU

Adrasanda ilk Balıkları En Büyük Balıkları Oldu :

Sabah erkenden Adrasan Sahilinin sol tarafında buluştuk. Arkadaşlar bize en yakın tesislerden Changa Hotel’de kalıyorlardı. Ben kano ile tekneye geçerken onlarda sahile gelmişlerdi. Tekneyi yanaştırıp, arkadaşların tekneye binmesi ile 06.00 da güneş doğarken Adrasan sahilinden açılmaya başladık.

ADRASANDA ILK BALIKLARI EN BUYUK BALIKLARI OLDU

Hava düne göre biraz daha iyi gibi gözüküyordu. Ama çok geçmeden dünkü gibi poyraz yapacağı belliydi. Bu sebepten Pırasalı Adaya dümen kırdık. Bazen kıyıdan bazen biraz daha açıktan olta çekerek Pırasalı Adaya kadar gittik. Yolda sohbet esnasında arkadaşlara, avladıkları en büyük balığın ne kadar olduğunu sormuştum. Onlarda 25 -30 cm civarı Lüfer avı yaptıklarını söylediler. Bu söz üzerine, burada hangi balığı avlasalar onlar için rekor balık olacağını söylemiştim. Bakalım kısmetlerinde yeni rekorlar kırmak var mıymış.

ADRASANDA ILK BALIKLARI EN BUYUK BALIKLARI OLDU

Pırasalı Adada ilk turumuzda balık vurmadı. Dünkü balık avından sonra bu normal gibi gözükmüyordu. Bir sonraki turu biraz daha yavaş attık. Kaloma hemen akmaya başladı. 5 – 10 dakikalık mücadeleden sonra 3 Kg Yazılı Orkinos teknedeydi.

Yazılı Orkinos Avlarımız

Bir sonraki turu daha hızlı atmamıza rağmen her seferinde kaloma akmaya devam ediyordu. Bugün dünden daha bereketli gözüküyordu. Kimi balıkları çekerken tam teknenin yanında suyun üstüne çıktığı aşamada kaçırdık. Balıklar tekneye iyice yaklaşıp su yüzü yaptıklarında son bir gayretle mücadele ederler, bu aşama için kalomayı biraz gevşetip balığın son gücünü harcamasına izin vermek gerekir. Bu şekilde balığı tekneye almak daha garanti hale gelebilir. Fakat, balık yakalamak nasıl kısmetse, kaçırmakta kısmettir. Sonuçta balıkla mücadele edildiği aşamada sağlam bir yerden kancalar geçmemişse, yara zamanla yırtılacağından son bir gayret kancanın takıldığı yerin kopmasına sebep olabilir.

Bir önceki günde olduğu gibi deniz kötüleşmeye başladığında yine dönüşe geçmek zorunda kaldık. Gerçi balık avına doyacak kadar balık avı yapmıştık. Dönüş yolunda da balıklar peşimizi bırakmadı. Sabah balık alamadan geçtiğimiz hemen her yerde balıklar kalomaları zorlamaya devam etti. Çok keyifli bir balık avı turu olmuştu.

Adrasanda İlk Balıkları En Büyük Balıkları Oldu

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/hLg-sJjptnA

Adrasanda İlk Balıkları En Büyük Balıkları Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.