ADRASANDA YAZILI ORKINOS AVI VIDEOSU

Adrasanda Yazılı Orkinos Avı Videosu :

ADRASANDA YAZILI ORKINOS AVI VIDEOSU

Arkadaşlar 03.30 da direksiyon sallamaya başlayıp, saat 06.30 da Adrasan Sahilinde trofe balık avı için hazır olmuşlardı. Pırasalı Ada istikametinden güneşin doğmaya başlamasıyla, denize açılmaya hazırdık. Güneşin ilk ışıkları ile yüzey sırtılarını denize bırakarak Akya avı için yemlik Palamut avına başladık. Adrasan Koyu içinde bol miktarda yemlik boyda Palamut olduğundan burada yemleri alıp Akya avı yapacağımız yere gitmek istiyorduk. Adrasan Koyu içinde bir saat kadar dolaşmamıza karşılık bir tane yemlik Palamut avı yapabilmiştik. Kısmetimizi başka yerlerde aramak üzere Pırasalı Ada istikametinin yolunu tuttuk.

ADRASANDA YAZILI ORKINOS AVI VIDEOSU

Pırasalı Adaya yaklaşırken havanın kuzeyden başlayarak sertleşmekte olduğu açıkça belli oluyordu. Bu tarafa gelmekle isabetli bir karar aldığımızı, Pırasalı Adanın açığından Çoban limanının açığına doğru giderken kalomanın şiddetle boşalmasıyla anladık. Kalomanın akışına bakılacak olursa gelen balık büyüktü. Biz hemen oltaları toplayıp balığı çeken arkadaşa yardım edecek pozisyonu aldık.

Kocaman Yazılı Orkinoslar Oltamız Takıldı

Ben video çekerken arkadaşlar balığı tekneye almak için mücadele ediyorlardı. Balık altımızda dönmeye başladığında büyüklüğünü görebiliyorduk. Dönerek teknenin altına doğru yaklaştığında, arkadaştan kuyruğundan tutarak tekneye almasını istedim. Bu Yazılı Orkinos arkadaşın ilk balığı olmasına rağmen, rahatça kuyruğundan tutarak tekneye aldı. Balığı hemen temizleyerek kanını etinden arındırarak yemeye hazır hale getirdik. Bu işlemi özellikle yenecek Orkinos ailesinden her balığa yapmak gerekiyor. Balık temizlenip kanı etinden arındırılmazsa, kan jöle halinde etiyle bütünleşip hem etin daha çabuk bozulmasına sebep oluyor, hem de etin lezzetini ekşimsi bir kıvama getirerek bozuyor. Bu halde pişirilen etin rengi de kırmızı oluyor. Oysa hemen temizlenen balığın eti daha beyaz oluyor.

Oltaları tekrar denize bırakarak, dolaşmaya başladık. Tam aynı yere geldiğimizde yine kaloma hızla boşalmaya başladı. Bu sefer olta daha kuvvetle boşalıyordu.” Acaba daha büyük balık mı geldi” diye merak cümleleri kurulurken, rapalanın balığın yanaklarından veya yanından geçmesi durumunda balığın rahatça dönüp basabileceğini anlatmaya çalışıyordum. Balığı çektiğimizde rapalanın yanağından yanına doğru geçtiğini gördük. Bu kadar hızlı basmasının sebebi buydu. Daha büyük balık olsaydı, kaloma boşaltma hızları ve mesafeleri daha fazla olurdu. Her balık kendi gücüne göre kalomayı boşaltabiliyor. Bu durum, usta balıkçıların ne boyutta balık avladıklarını bilmelerinin temel göstergesidir. Ne boyutta balık avladığınızı bilirseniz ona göre tedbir alma şansınız olur. Böylece hata yapma ihtimali azalır.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/QceS2vbgjrI

Adrasanda Yazılı Orkinos Avı Videosu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.