ADRASANDA YAZILI ORKINOS VE LAMBUKA AVI VIDEOSU

Adrasanda Yazılı Orkinos Ve Lambuka Avı Videosu :

ADRASANDA YAZILI ORKINOS VE LAMBUKA AVI VIDEOSU

Adrasan’a trofe balık avı yapmak için gelmişlerdi. Güzel bir Adrasan sabahında denize açıldık. Uzun zamandır süregelen fırtınamsı hava geçmiş deniz ve hava sakinleşmişti. Böyle güzel bir günde, güzel bir balık avı turu yaşamak için denize açıldık. Sahilden 300 m açıldıktan sonra yemlik Palamut avı için yüzey sırtılarını denize bırakarak Sulu Ada istikametine doğru yol almaya başlamıştık. Adrasan Feneri açığında hareket görmeyince Sulu Adaya doğru yolumuza devam ettik. Hacivat Burnunu geçtikten bir süre sonra oltada hareketlenme olunca, oltaları çekmeye başladık. Oltada Lambuka vardı. Lambuka her halde çok fazla av peşinde koşmaktan yorgun düşmüş olmalıydı ki, oltayı hiç zorlamadan, hoplayıp zıplamadan geldi.

ADRASANDA YAZILI ORKINOS VE LAMBUKA AVI VIDEOSU

Sulu Adaya vardığımızda adanın etrafında dolaşıp açık kısmına baktık. Her zamankinin aksine hareket olmayınca, top taşa doğru dümen kırdık. Top taşın önüne yaklaşırken kaloma hızla boşalmaya başladı. 5 -10 dakikalık bir mücadeleden sonra 2 – 3 Kg Yazılı Orkinos altımızda dönmeye başlamıştı. Hemen çekerek tekneye aldık.

ADRASANDA YAZILI ORKINOS VE LAMBUKA AVI VIDEOSU

Yazıl Orkinoslar Oltaları Şenlendirdi

Sulu Adanın boğaz kısmını yeni çekmiş top taşa yaklaşmaya başladığımız esnada Berkay’ın oltada ufak hareketlenmeler fark edince oltaları toplayıp ne geldiğine baktık. Oltaya kumluk zeminde yaşayan Lokum Balığı takılmıştı. Lokum Balığını da kovaya atıp avımıza ilk Yazılı Orkinosu avladığımız yerde devam ettik. Bu sefer Yazılı Orkinos Berkay’ın kalomayı boşaltmaya başlamıştı. Yazılı Orkinosun basışına bakınca Berkay’ın balığının daha büyük olduğu anlaşılıyordu. Berkay biraz zorlanarak da olsa balığını kendi çekti. Balık teknenin altına kadar gelince Yücel bey oğluna yardımcı olup balığı tekneye aldı.

Dördüncü balıktan sonra yönümüzü Adrasan Koyuna çevirerek dönüşe geçtik. Dönüş yolunda Berkay’ın kaloma bir kez daha boşaldı. Ama balığı çekerken kısmet değilmiş balık kurtuldu.

Son avda da görüldüğü gibi her oltaya takılan balığı tekneye almak mümkün değildir. Aynı şekilde her çıkılan balık avı turunda büyük balık avı yapmakta mümkün olmayabilir. Tabii burada bahsettiğimiz büyük balıklar 3 – 5 Kg üstü balıklardır. Yoksa bir kaç kiloluk balıklar değildir.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/WawFz1wHZ8w

Adrasanda Yazılı Orkinos Ve Lambuka Avı Videosu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ADRASANDA YAZILI ORKINOS VE LAMBUKA AVI VIDEOSU için 4 cevap

 1. hakan karatoprak der ki:

  Menderes bey sizi yıllardır takip ederim. Sanıyorum 2-3 yıl önce sizi aradığımda yeni baba olmuştunuz. Bir çok arkadaşıma önermiş olmam rağmen, ilk sorti Yücel beyden geldi. Keyifli zaman geçirmesine çok sevindim. Eylül ayında daha büyük ve uzun süreli avlar için görüşmek üzere …

  H.Karatoprak

  • Menderes Yahşi der ki:

   Hakan bey beklerim. Umarım sizinle de güzel ve keyifli balık avları yaparız. Bu sene havalarının çok iyi geçmemesine rağmen, balık avı turları umduğumdan daha verimli geçiyor.

 2. Yücel der ki:

  Merhabalar balık sevdalıları. Bu av hikayesini bugün oğlumda beraber ben yaşadım. Menderes beyin şiirsel olarak anlatımını okurken avı tekrar yaşadım. Kendisine buradan tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Dostluğuna, bilgi paylaşımına, hoş sohbetine ve rehberliğine. İlk fırsatta kendisi ile tekrar ava çıkmak için sabırsızlanıyoruz.

  Daha iyi avlar sizlerin olsun.

  Yücel / Berkay

  • Menderes Yahşi der ki:

   Güzel yorumlarınız için teşekkürler. Benim için zevkti. Özellikle gençlerin doğal ortamında güzel hobiler ile uğraşması ve bunu en insancıl yollarla yapmaları ve doğaya saygılı olmaları adına bugünkü balık avında oğlunuz Berkay’ın bulunması ve avdan keyif almasından çok memnun oldum.

   Adrasan Sahiline çıkmaya 500 m kala avladığımız Çingene Palamutunu ihtiyaç fazlası olaması ve büyümesi için geri bıraktığımız için ayrıca teşekkür ederim. Bu balığı bırakmakla gerçek avcılığın gereğini yapmış olduk. Ufak balıkların yaşama hakkına saygı göstererek, avcılığımızı bir sınıf üste taşıdık.

   Daha güzel avlarda buluşmak üzere… Sağlıkla kalın.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.