ADRASANDA YAZILI ORKINOS VE LAMBUKA AVI

Adrasanda Yazılı Orkinos Ve Lambuka Avı :

Adrasan’a trofe balık avı yapmak için gelmişlerdi. Güzel bir Adrasan sabahında denize açıldık. Uzun zamandır süregelen fırtınamsı hava geçmiş deniz ve hava sakinleşmişti. Böyle güzel bir günde, güzel bir balık avı turu yaşamak için denize açıldık. Sahilden 300 m açıldıktan sonra yemlik Palamut avı için yüzey sırtılarını denize bırakarak Sulu Ada istikametine doğru yol almaya başlamıştık. Adrasan Feneri açığında hareket görmeyince Sulu Adaya doğru yolumuza devam ettik. Hacivat Burnunu geçtikten bir süre sonra oltada hareketlenme olunca, oltaları çekmeye başladık. Oltada Lambuka vardı. Lambuka her halde çok fazla av peşinde koşmaktan yorgun düşmüş olmalıydı ki, oltayı hiç zorlamadan, hoplayıp zıplamadan geldi.

ADRASANDA YAZILI ORKINOS VE LAMBUKA AVI

Sulu Adaya vardığımızda adanın etrafında dolaşıp açık kısmına baktık. Her zamankinin aksine hareket olmayınca, top taşa doğru dümen kırdık. Top taşın önüne yaklaşırken kaloma hızla boşalmaya başladı. 5 -10 dakikalık bir mücadeleden sonra 2 – 3 Kg Yazılı Orkinos altımızda dönmeye başlamıştı. Hemen çekerek tekneye aldık.

ADRASANDA YAZILI ORKINOS VE LAMBUKA AVI

Lokum Balığı ve Yazılı Orkinos Avı

Sulu Adanın boğaz kısmını yeni çekmiş top taşa yaklaşmaya başladığımız esnada Berkay’ın oltada ufak hareketlenmeler fark edince oltaları toplayıp ne geldiğine baktık. Oltaya kumluk zeminde yaşayan Lokum Balığı takılmıştı. Lokum Balığını da kovaya atıp avımıza ilk Yazılı Orkinosu avladığımız yerde devam ettik. Bu sefer Yazılı Orkinos Berkay’ın kalomayı boşaltmaya başlamıştı. Yazılı Orkinosun basışına bakınca Berkay’ın balığının daha büyük olduğu anlaşılıyordu. Berkay biraz zorlanarak da olsa balığını kendi çekti. Balık teknenin altına kadar gelince Yücel bey oğluna yardımcı olup balığı tekneye aldı.

İhtiyaç Karşılanınca Dönüşe Geçtik

Dördüncü balıktan sonra yönümüzü Adrasan Koyuna çevirerek dönüşe geçtik. Dönüş yolunda Berkay’ın kaloma bir kez daha boşaldı. Ama balığı çekerken kısmet değilmiş balık kurtuldu.

Bugün büyük balık avı yapamamıştık. Ama yeterince balık avı yaparak güzel bir balık avı günü geçirmiştik. Her zaman büyük balık avı yapmak mümkün olmuyor. Bazen de oltaya takılan büyük balıklar son anda kendilerini kurtarabiliyor.

Bugün balık avına doymuş ve yorulmuş olarak Adrasan’a döndük.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/DmVo0W1wjkI

Adrasanda Yazılı Orkinos Ve Lambuka Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.