GUN BALIK AVIYLA BASLADI

Gün Balık Avıyla Başladı :

Sabah güneşle denize açılırken hava sert gözüküyordu. Kıyıda dalga vardı. Kıyıda dalga olması açıklarda daha fazla dalda olduğunu gösteriyordu. Havanın erken yatıp sakinleşmesi dilekleri içinde kıyıdan açılmaya başladık. Oltaları henüz denize bırakmıştık ki, Kapıarası Koyunun başına geldiğimizde, kaloma boşalmaya başladı. Balık avına başladığımız ilk dakikalarda balık avlamak şaşırttığı gibi, büyük bir sevinç de yarattı. Heyecanımızı yatıştırıp balıkla olması gerektiği gibi mücadele edilmesi için gerekli olanları yapmaya çalışırken, bir yandan da balık avının videosunu çekiyorduk. Mücadele keyifle sürüyordu. Balığı teknenin yanına kadar getirdiğimizde kuyruğundan tutarak tekneye aldık.

GUN BALIK AVIYLA BASLADI

Sabahın erkeninde gelen balık hepimizi fazlasıyla umutlandırmıştı. Böyle sert bir havada balıkla güne başlamak, günün güzel geçeceğinin bir göstergesi olduğu için keyifliydik. Ama sonrasında uzunca bir süre oltalarda bir hareket olmadığı gibi, hava giderek sertleşmeye devam etti. Saat 10.30 kadar Adrasan Koyu içinde dolaşmamıza rağmen hiç bir hareket olmayınca, havanın daha da sertleşmesinin etkisi ile tekneyi Akseki Koyuna çekip mola vermeye karar verdik. Böylece öğleni orada geçirdik.

Akseki Koyu poyrazın hakim olduğu havalarda rüzgarı fazla almadığı için sıcak ve sakindi. Burada yapılması gereken en güzel şey denize girip serinledikten sonra ağaç altında gölgede oturup dinlenmektir. Ama arkadaşlar kıyıda güneşin altında oturmayı tercih edince, öğle saatinin güneşi onları kurutup iyice yorulmalarına sebep oldu. Bu sebeple kıyıda sıkılmaya başlayan arkadaşlar öğleden sonrası turuna erken çıkmak istediler.

GUN BALIK AVIYLA BASLADI

Sert Havada Tercihimiz Pırasalı Ada Olur

Hava nispeten sakinleştiği için Pırasalı Ada istikametine doğru yol almaya başladık. Saat 14.00 gibi Pırasalı Adadaydık. O saatlerde balık avı yapmak pek mümkün olmadığı ve güneşin verdiği yorgunluk iyice ortaya çıktığı için kendimize gölge bir koy aramaya başladık. Bunun üzerine Sazak Koyunda kaynak suyunun çıktığı gölgelik ufak bir koya yanaşıp bir saat kadar uyuyup kendimiz şarj ettik. Uyandığımızda yorgunluktan eser kalmamıştı. Saat 16.30 gibi tekrar balık avına başlayıp, Adrasan Koyuna doğru yol almaya başladık. Turu 3 Kg Yazı Orkinos avı ile bitirdik.

Barakuda Avı Videosuhttps://youtu.be/F3jep-vxH_Y

Gün Balık Avıyla Başladı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.