BUYUK BALIK BU AVI YAPMA CABASI OLMAYANA GELMEZ

Büyük Balık Bu Avı Yapma Çabası Olmayana Gelmez :

Bir işi yapmak için gerekli çabayı ve emeği harcamak gerekir. Ancak bu şekilde o işte başarılı olmak mümkün olur. Balık avında da durum böyledir. Büyük balık avı çok fazla bilgi ve tecrübe isteyen bir uğraştır. Ufak balık avına başlandığı gibi basit bir olta ve ufak bir çabayla büyük balık avı yapmak mümkün değildir. Büyük balık avı ön hazırlık ister. Planlama yapabilecek tecrübe ister. Uygulamada başarılı olmak için bilgi birikimi ister. Yoksa sadece hayal kurmakla büyük balık avı yapılamaz. Hiç bir iş evde yapılan hesaba uymaz. Çünkü yeterli bilgi ve tecrübe olmadan yapılan plan işlemez. Bilgi ve tecrübe oturduğun yerden elde edilemez.

BUYUK BALIK BU AVI YAPMA CABASI OLMAYANA GELMEZ

Büyük Balık İçin Bilgi Edinme Yolları

Bugün en kolay bilgi edinme yolu internet ortamıdır. İnternet erişim hızının artmasıyla herkes her türlü bilgiye kolay ulaşabilir. Bilgiye ulaşmada gelişen web teknolojisi ve arama motorlarının algoritması çok etkili oldu. Artık aradığımız her bilgiye en kolay ve doğru şekilde ulaşma şansımız var.

BUYUK BALIK BU AVI YAPMA CABASI OLMAYANA GELMEZ

İnternet’ten pek çok video izleyerek bilgi edinebiliyoruz. Ama pek çok bilgi uygulama yapılmadan kalıcı hale gelmez. Balık avı ile ilgili bilgileri uygulama yapmadan kalıcı hale getirmek mümkün değildir. Bunun en bariz örneği düğümlerdir. En zor olanlarından birisi de kaloma ayarı meselesidir. Bunun gibi pek çok konu vardır. Mutlaka uygulama yapılarak bilgiler pekiştirilmelidir.

Büyük Balık Avı Turuna Katılarak Öğrenmek

Büyük balık avında bilgi edinme ve uygulama yapmanın en kısa yolu büyük balık avı turlarıdır. Bu turlarda çok fazla emek ve para harcayarak öğrenebileceğiniz bilgiyi en doğru şekilde öğrenme şansınız olur. Kısaca bilgiye ve uygulamaya ulaşmanın en ekonomik yolu büyük balık avı turlarıdır.

BUYUK BALIK BU AVI YAPMA CABASI OLMAYANA GELMEZ

Hayal Kurmayı Bırak Büyük Balık Avı Turuna Katıl

Günümüzde giderek artan bir kitle balık avı turlarına katılmaya başladı. Her işte olduğu gibi izlenen yol hep aynıdır. Önce kolay olanla başlanır. Sonra belli bir mesafe aldıktan sonra daha zor olana doğru geçilir. Bu şekilde büyük balık avı turuna çıkanlar pek çok şey öğrenirler. Öğrendiklerini uygulama şansı elde ederler. Kısmetlerinde varsa büyük balık avını tecrübe etmeleri de mümkün olur.

BUYUK BALIK BU AVI YAPMA CABASI OLMAYANA GELMEZ

Büyük Balık Avı Yapanların Tipolojisi

 • Bazı katılımcılar önce bilgi yüklemesi yaparlar. Her katıldıkları turda büyük balık avına olan inançları artar. Belli bir olgunluk aşamasından sonra büyük balık oltalarına takılmaya başlar.
 • Bazen de daha ilk katıldıkları turda büyük balık avıyla tanışırlar. Sonra bu avın yarattığı motivasyonla bilgi ve becerilerini arttırma yoluna giderler.
 • Bazıları da daha ilk katıldıkları turda hayal dahi edemedikleri avlarla başlarlar. Sonra hiç ara vermeden her katıldıkları turda büyük balık avı yapmaya devam ederler. Bilgi ve tecrübeyi bu avlar sayesinde çabucak elde ederler.

Bu Üç Örnekteki Temel Fark Nedir?

Bu konuda yıllar boyunca çok düşündüm. Büyük balık avında ustalaşan arkadaşlarla bu konuyu çok fazlaca analiz ettik. Ortak kararda bu işin kısmet olduğu sonucuna vardık. Ama kısmete ilave edilecek birde olumlu düşünce olduğuna karar verdik. Olumlu düşünce kısmeti arttırıcı olduğunu düşünmekteyiz. Buna karşılık şüphe ve tereddüt balık avı ihtimalini azaltıcı rol oynamaktadır. Çünkü şüphe ve tereddüt hataya zemin hazırlamaktadır. Olumsuz düşünce içinde olanlar hiç yapmayacakları hataları yapmaktadırlar. Adeta balığı kaçırmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Olumlu düşünce ise tam tersi insanı devamlı uyanık tutar. Uyanık olan zihin anında doğru çözümlemeler yapar ve başarının yolunu açar.

Büyük Balık Bu Avı Yapma Çabası Olmayana Gelmez

Kısmete Güzel Bir Örnek Videohttps://youtu.be/Sx3lDhZ35vU

Büyük Balık Bu Avı Yapma Çabası Olmayana Gelmez

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BUYUK BALIK BU AVI YAPMA CABASI OLMAYANA GELMEZ için 2 cevap

 1. Muzaffer Çakıl der ki:

  Büyük balık avı turuna ilk defa katılan birisinin balık avlayabilme şansı nedir? Büyük balık avı yapabilmesi için hangi şartların gerçekleşmesi gerekir?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Büyük balık avı, tereddütsüz istek, arzu,inanç ve pozitif enerji ile yapılırsa mümkün olabilecek bir avdır. En ufak bir tereddüt avı riske sokar. Acabaları olan birisinin büyük balık avı yapabilmesi pek mümkün değildir. Katılımcı tura başlarken “büyük balık avı yapmaya geldim” cümlesi kuramıyorsa bu iş çok zordur. Bu cümleyi tereddütsüz kuranlar için ise neredeyse garanti gibidir.

   Büyük balık avı turuna ilk defa katılan birisinin balık avı yapabilme şansı kısmetiyle doğru orantılıdır. Kısmeti varsa tur rehberinin talimatlarına uyarak ve elinden gelenin en iyisini yaparak bu avı gerçekleştirebilir.

   Biz büyük balık avına yem balığı avıyla başlarız. Bu avı büyük balık avını yapacağımız çıkrık oltalarla yaparız. Yem balığı avı yaparken katılımcıların çıkrık makineli oltaların kullanımını öğrenmesini sağlamaya çalışırız. Bunun için tura başlamadan önce çıkrık makineli oltanın kullanımı hakkında uygulamalı bir anlatım yaparız. Tur boyunca yemlik balık çekerken oluşan aksaklıkları düzelmek için gerekli uyarıları yaparız. Yeterli görmediğimiz uygulamalrı tekrarlatarak katılımcının büyük balık avına hazır olmasını sağlarız. Büyük balık aşamasında da hatalı bir şey olursa anında düzeltme yoluna gideriz. Çünkü büyük balık avı hata kabul etmez. Büyük balık mücadele boyunca en ufak hatayı değerlendirip oltadan kurtulmanın cabası içinde olur. Her an uyanık olup avın sonuçlanmasını sağlamak gerekir. Bu aşamada oluşan aşırı heyecanları yatıştırmak ve konsantrasyonu sağlamak da tur rehberinin işidir.

   Bütün bunları yaparken doğru dürüst video ve resim çekmek de tur rehberinin işi olmalıdır. Yoksa avın sunumu konusunda hüsran yaşamak kaçınılmaz olur. Çünkü katılımcılar o kadar yeni tecrübe ve adrenalin dolu heyecan karşısında şok yaşıyor olurlar.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.