AKSAM SUYUNDA AKYA AVI HAYALLERI GERCEKLESTI

Akşam Suyunda Akya Avı Hayalleri Gerçekleşti

AKSAM SUYUNDA AKYA AVI HAYALLERI GERCEKLESTI

Büyük balık avı yapma hayali insanları arayışa sokar. Bu arayışta en ön sırada gelen yerler arasında Antalya Adrasan vardır. Bu yüzden pek çok kişi büyük balık avını öğrenmek ve kısmetse av yapmak için Adrasan’a gelir. Gelirken de büyük bir merak içindedir. “Acaba büyük balık avı yapmak bize de kısmet olacak mı, büyük balık avı için hiç bir malzememiz yok katılacağımız tur bu işi ne kadar halletmiş olacak, bu oltaların ve takımının kullanımı kolay olacak mı?” diye. Daha pek çok soru akıllarını meşgul eder.

AKSAM SUYUNDA AKYA AVI HAYALLERI GERCEKLESTI

Adrasan Cennetten Bir Köşe

Adrasan’a geldiklerinde ilk fark ettikleri buranın çok güzel ve bakir bir yer olduğudur. Adrasan’ın onları bu güzel karşılaması içlerini ısıtır. Balık avına gelirken kafalarını zorlayan pek çok düşünce bir anda silinip gider. İçleri bir anda umutla dolar. Adrasan’ın bakirliği karşısında umutları artar. Bu ruh haliyle tekneye binerler. Ağızlarından dökülen ilk cümle “cennette yaşıyorsunuz” olur. Evet, biz gerçekten cennette yaşıyoruz. Adrasan’da yaşayanların büyük çoğunluğu bunun farkındadır. Adrasan’da yaşamaktan dolayı herkes mutludur.

AKSAM SUYUNDA AKYA AVI HAYALLERI GERCEKLESTI

Balık Avımız Başlıyor

Teknede ilk tanışma faslından sonra yem balığı için oltaları denize salarız.  Sonra av boyunca ne yapılması gerektiğini anlattığımızda kafalarını meşgul eden pek çok soru cevaplanır. Bu aşamadan sonra ava odaklanmaya başlarlar. Bazı arkadaşlar balık avı konusunda pek çok soru sorar. Her soru cevaplandığında ava olan ilgileri artar. Avımızın başarılı olması için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırlar. Bu durum av verimliliğimizin çok ciddi oranda artmasını sağlar.

AKSAM SUYUNDA AKYA AVI HAYALLERI GERCEKLESTI

Büyük Balık Avına Gelenlerin Beklentisi

Büyük balık avı yapılan ortamı görmektir. Adrasan Koyu bu beklentiyi fazlasıyla karşılar. Katılımcılar “bu kadar güzel ve bakir bir denizde büyük balık olmayacak da nerede olacak” demekten kendilerini alamazlar.

Avın nasıl yapıldığını öğrenmek isterler. Kıyıdan açılıp yem balığına başlarken verdiğimiz ufak eğitim katılımcıları anında olayın içine sokar. Balık avının büyük bir ciddiyet içinde yapılacağı izlemini edinmelerini sağlar. Sonrasında akıllarına takılan sorulara aldıkları cevaplar onları ava konsantre eder.

Her konuda sohbet edebilmek isterler. Balık avı yaparken ilgi duydukları veya merak ettikleri konularda sohbet etmek isterler. Sohbet ne kadar tatminkar olursa turdan o kadar keyif alırlar.

En önemlisi bütün bunları güzel bir avla sonuçlandırmak isterler. Kısmette varsa ve avcılar avın yapılabileceğine gerçekten inanıyorlarsa, güzel bir av macerası bizi bekliyordur.

Bugünkü Büyük Balık Mücadelemiz

Avcılarımız büyük bir istekle tura gelmişlerdi. Önce yem balığı avını yaptık. Sonra büyük balık avına başladık. Büyük balık avı dönüş yolunda kısmet oldu. Adrasan Koyunda en son meraya gelene kadar büyük balık oltamıza vurmadı. Ama umudumuzu hiç kaybetmeden avımıza devam ettik. Akşam suyunun en verimli olduğu saatte kaloma boşalmaya başladı. Büyük bir istekle beklediğimiz büyük balık oltadaydı.

Büyük balıkla daha rahat mücadele edebilmek için altı taşlık olan meradan uzaklaşıp motoru kapattık. Arkadaşlar büyük balıkla mücadeleye devam ettiler. Başlarda mücadele zor gelse de sırayla mücadeleye devam ettiler. Her el değiştirdiklerinde oltayı sarmak daha kolay gelmeye başladı. Sonunda balığı tekneye aldık. Bu Akya onların ilk büyük balık avları oldu. Avdan ve mücadeleden çok keyif almış bir şekilde akşam turumuzu sonuçlandırıp sahile geri döndük.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/V60a1HjHcoo

Akşam Suyunda Akya Avı Hayalleri Gerçekleşti

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.