BALIK TURUNDA AKSAM SAATLERININ SIHIRLI ZAMANLARI

Balık Turunda Akşam Saatlerinin Sihirli Zamanları :

BALIK TURUNDA AKSAM SAATLERININ SIHIRLI ZAMANLARI

Balık avında en çok sabah turu tercih edilir. Sabahın ilk saatleri balıkların beslenme zamanıdır. Ama akşamda balığın beslenme zamanıdır. Yani balıklar sabah ve akşam saatlerinde beslenir. Dolunayın olduğu günlerde ise genellikle akşam saatleri daha verimli olur. Buraya kadar yazdıklarım balık avıyla uğraşanlar için genel bilgidir. Ama bir şey pek fark edilmez.

BALIK TURUNDA AKSAM SAATLERININ SIHIRLI ZAMANLARI

Balık Avında Sabah ve Akşam Saatlerinin Kıyaslaması

Sabahın ilk saatleri balık zamanı olarak başlar, geçen her saatte balık zamanından uzaklaşılır. Sabah saatlerinin en verimli zamanı 06.00 – 08.30 arasıdır. Sonrası zaman diliminde yüzeye yakın yerlerde balık yoğunluğu hızla azalır. Balık derine doğru çekilmeye başlar.

BALIK TURUNDA AKSAM SAATLERININ SIHIRLI ZAMANLARI

Akşam turuna balık zamanı dışında başlanır, aman geçen her saatte balık zamanına yaklaşılır. Akşam saatlerinin en verimli olduğu zaman güneş batmadan önceki yarım saat ve sonrasındaki yarım saattir. Ama balık zamanı güneş batımına bir, bir buçuk saat kala başlar. Örneğin güneş 19.30 batıyorsa, balık zamanı 18.00 – 20.00 saatleri arasıdır. Yani balık zamanları sabah ve akşam saatlerinde aynı zaman aralığı gibidir. Bu yüzden akşam turuna geç çıkmakta fayda vardır.

BALIK TURUNDA AKSAM SAATLERININ SIHIRLI ZAMANLARI

İnsanların akşam turunu tercih etmemelerinin sebebi; sabah oltayı atar atmaz balık vurmasıdır. Oysa akşam turunda balık zamanı güneş batımına yakın saatlerdir. Akşam turunda balık oltaya ilerleyen saatlerde vurur. Akşam turunda oltaya balık vurmadan geçen saatler avcının motivasyonunu bozup hevesinin kaçmasına sebep olabilmektedir. Oysa avcı, balıkların balık zamanı başlayınca vurmaya başlayacağını bilirse motivasyonu bozulmaz. Umutla vaktin gelmesini bekler.

BALIK TURUNDA AKSAM SAATLERININ SIHIRLI ZAMANLARI

Sabah balık avına çıkarken hazırlıklarımızın tam olması gerekir. Denize çıkınca bazı şeyleri yapmaya kalkarsak balık zamanı kaçar. Sabah turunun en büyük dezavantajı sabah turuna hazır çıkmamaktır. Hazır değilsek çok değerli zamanı boşa harcarız. Ayrıca balık avlayacağımız mera uzak mesafedeyse bu da sabah turu için dezavantajdır. Ancak meraya kadar olan zaman balık avıyla değerlendirilirse sorun olmaz.

BALIK TURUNDA AKSAM SAATLERININ SIHIRLI ZAMANLARI

Akşam turuna 16.30 çıktık diyelim. Saat 17.30 – 18,00 gibi balık zamanının başlayacaksa yaklaşık bir buçuk saatlik bir zamanımız vardır. Bu zamanı meraya ulaşmak ve eksikleri tamamlamak için rahatça değerlendirebiliriz. Böylece balık zamanını en verimli şekilde geçirme şansımız olur. Bu açıdan bakıldığında akşam balık avına çıkmak çok daha iyidir.

Balık Avında Akşamın Sihirli Saat Aralığı

Güneş batımına yarım saat kala ve güneş battıktan sonraki yarım saattir. Örneğimizi güneşin 19.30 battığı zaman dilimi için vermiştik Buna göre sihirli saatler 19.00 – 20,00 saatleri arasındadır. Bu zaman dilimde balıklar hızla kıyılara doğru yanaşıp hızlı bir şekilde beslenip geceyi geçirmek için yer tespiti yaparlar. İşte en verimli balık avı yapılacak zaman dilimi bu aralıktır.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/Bj76enkvwSA

Balık Turunda Akşam Saatlerinin Sihirli Zamanları

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.