AKSAM SUYUNDA DEV KILAVUZ BALIGI AVI YAPTIK

Akşam Suyunda Dev Kılavuz Balığı Avı Yaptık :

AKSAM SUYUNDA DEV KILAVUZ BALIGI AVI YAPTIK

Her balık avına çıktığımda “bugün kısmette ne var acaba” diyerek denize açılırım. Hiç bir zaman kısmette ne olduğunu bilmenin imkanı yoktur. Bazen de özellikle bir balığın avını yapmak için ava çıkarız. Bu o balığı mutlaka avlayacağımız anlamına gelmez. Sadece niyetimizi ve hedefimizin ne olduğunu belirtir. Hedef balığı avlayıp avlayamamak kısmettir. Çünkü her hedefin gerçekleşmesi için belli şartların bir araya gelip, o avı bize rast getirmesi gerekir. Bütün tecrübemize rağmen bir araya gelmesi gereken şartların ancak yüzde birini belki biz bir araya getirebiliriz. Geri kalan binlerce değişken arasında ki kombinasyonu değerlendirmeye, dünyanın matematik zekası bile yereli gelmez.

AKSAM SUYUNDA DEV KILAVUZ BALIGI AVI YAPTIK

Ailecek Balık Avındayız Oltada Kılavuz Balığı

Balık avı turlarının ve diğer işlerin yoğunluğunda, senelerdir ailecek balık avına çıkmadık desem yeridir. Nihayet bir fırsat bulup akşam suyuna çıktık. Balık bahane, bir arada olmak şahane. Beraberce eğlenerek Adrasan Koyunda, Pırasalı Ada istikametine doğru ilerledik. Amaç önce Palamut avı yapıp, sonra da Akya avı yapmaktı. İçimdeki hissiyat, Palamut avı yapabilirsek, Akya avı neredeyse garanti şeklindeydi. Kısmet o ya Palamut oltalarımıza yüz vermedi. “Tuzla Adalarını geçince alırız” diye düşünüyordum olmadı. “Pırasalı Adada alırız” diye umut ettim. O da olmadı. Geri dönüş yolunda “bari 7 – 8 Kg Yazılı Orkinos avı yapalım” dedim. Kaloma boşalmaya başladı. Kaloma boşalma hızına bakarak, “hiç olmazsa bir Tombik gelmiş olsa” dedim. Oltayı çekince birde baktık 80 -85 cm Kılavuz Balığı gelmiş.

Kısmet böyle bir şey işte. Nelere niyet ettik, ne geldi. Kısmetimize razı olup “hiç olmazsa Kılavuz Balığı avı rekorumuzu kırmış olduk” diye Allah’a şükrettik. Her zaman en güzel balıkları avlamak kısmet olacak diye bir şey yok ya hayatta. Yemediğimiz balığı tekneye almak gibi bir alışkanlığımız olmadığı için Kılavuz Balığını oltadan çıkarıp, altımızda dolaşan eşinin yanına bıraktık. Böylece tut bırak yöntemine uygun olarak bıraktığımız yüzlerce balığa bir yenisini daha eklemiş olduk.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/5ERqcM2dKOo

Akşam Suyunda Dev Kılavuz Balığı Avı Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.