BUYUK BALIK AVI ICIN UMUT OLAN YAZILI ORKINOS AVI

Büyük Balık Avı için Umut Olan Yazılı Orkinos Avı :

BUYUK BALIK AVI ICIN UMUT OLAN YAZILI ORKINOS AVI

Balık avı turu sabah güneş doğmadan başladı. Adrasan Koyunda Akya avı için yemlik balık avlamak amacıyla yüzey sırtısı çekerek ilerlerken, güneşin ilk ışıkları gözükmeye başlamıştı. Güneşin doğuşunu seyredip tertemiz havayı ciğerlerimize doldururken, sabah kahvaltısına başlamıştık. Kahvaltı ederken oksijenin bolluğu bize lezzet olarak yansıyordu. Deniz ve doğanın içinde ne yesen ziyafet gibi gelir. Bu oksijenin bolluğundandır. Ne kadar iyi hava alırsak, tat alma duyumuz da o kadar hassaslaşır. Bu deniz kenarında balık yerken de böyledir.

BUYUK BALIK AVI ICIN UMUT OLAN YAZILI ORKINOS AVI

Sulu Ada istikametinde ilerlerken hava ve deniz çok güzeldi. Çok güzel bir gün başlamıştı. Hacivat Burnunu geçtikten sonra çıkrık makinelerden birinin kaloması hızla boşalmaya başladı. Boşalma hızından gelen balığın büyük olduğu kolayca anlaşılıyordu. Hemen diğer oltaları toplayarak, gelen büyük balık için teknede gerekli hazırlıklara başladık. Oltayı, boşluk vermeden yavaş bir hızla toplayarak, balığı yorarak tekneye getirmeye çalışıyorduk. Bu şekilde davranarak balığa kaçma ihtimali tanımamış oluyorduk.

BUYUK BALIK AVI ICIN UMUT OLAN YAZILI ORKINOS AVI

Yazılı Orkinos İrileri İyi Mücadele Eder

5 -10 dakikalık mücadeleden sonra balık teknenin altında dönmeye başlamıştı. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra, balığı tekneye almak için takımın son kısmını elle çekerek teknenin yanına kadar getirdik. Balık iyice yorulduğundan tekneye almak hiç zor olmadı. Kafasını sudan kesmeden, bir hamlede kuyruğundan tutarak tekneye aldık. 3 Kg Yazılı Orkinos artık bizimdi.

Orkinos ailesinden bir balığı avladığınızda, eğer balığı yemeyi düşünüyorsanız, hemen temizlemeniz gerekir. Bu durumda yapılması gerekenler; önce balık söndürülür. Sonra anüsünden başın alt kısmına kadar kesilip, solungaçlarıyla beraber iç organları çıkarılarak denize bırakılır. Sonra karnın iç kısmı yarılarak kanın daha hızlı bir şekilde boşalması için su ile temizlenir. Denizde balık temizlemek kolay bir iştir. Ayrıca balığın daha lezzetli olması için deniz suyu kullanılarak bütün temizlik işinin bitirilmesi de lezzeti arttırıcı etkisi vardır. Hem böylece tekneden inildiğinde balık temizlemek gibi zor bir işten de kurtulmuş olursunuz. Evde balık temizlemek zorunda olanlar da sizi daha çok sever.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/Xhnz-YVbkyU

Büyük Balık Avı İçin Umut Olan Yazılı Orkinos Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.