AKYA AVI HAYALI GERCEK OLDU

Akya Avı Hayali Gerçek Oldu :

AKYA AVI HAYALI GERCEK OLDU

Büyük balık avlama istekleri onlara bütün gece direksiyon sallatmıştı. Sabah erkenden Adrasan sahilinde buluşup denize açıldık. Tek istedikleri güzel bir trofe Akya avı yapmaktı. Büyük balık istekleri çoktu, ama bu avı yapacak bilgileri ve donanımları yoktu. Bu sebeple, Adrasan’da düzenlemekte olduğumuz balık avı turuna katılmak istemişlerdi. Hem çok arzuladıkları büyük balığı avlamak istiyorlardı, hem de bu konuda öğrenebildikleri kadar çok şey öğrenmek istiyorlardı.

AKYA AVI HAYALI GERCEK OLDU

Adrasan Koyunda biraz açıldıktan sonra, yemlik Palamut avı için 7 cm rapalalarla yüzey sırtısı çekmeye başladık. Koy içinde Palamut avı yapmak mümkün olmayınca, vakit kaybetmeden havanın da iyi olmasını fırsat bilerek Sulu Adanın yolunu tutuk. Sulu Ada yolu boyunca Yunus sürülerine denk geldik. Yunus sürülerini gördüğümüz günlerde kıyılardan Palamut almak pek mümkün olmuyor. Bu sebeple hemen tekneyi açığa doğru sürüp açıktan Sulu Adaya doğru devam ettik.

AKYA AVI HAYALI GERCEK OLDU

Palamut yoksa, Zargana var…

Sulu Adaya vardığımızda, önce adanın etrafında bir tur attık. Adanın etrafında oynak yapan Palamutlar oltalara gelmeyince Palamut avından vazgeçip, Zargana avı yapmaya karar verdik. İpek floşlardan oluşan takımları denize bırakarak Zargana avına başladık. Zarganalar bizi çok üzmeden hemen oltalara takıldılar.

Akya Avı Başlıyor

Yemlik balık avını yaparak büyük balık avının birinci aşamasını tamamlamıştık. Akya oltalarının hazırlığına başladık. Önce adanın doğu kısmındaki derin bölgeyi çektik. Oradan sonuç alamayınca kuzey tarafa yöneldik.

Adayı bitirip boğaz kısmına girdiğimizde kaloma hızla akmaya başladı. Akya oltadaydı. Diğer oltayı hemen toplarken tekneyi Adrasan tarafına çevirerek yol almaya başladık. Bu şekilde balığı taşlık bölgeden uzaklaştırdık. Aynı zamanda yormuş da olduk.

Arkadaşların bu ilk Akya avı olduğu için yoğun ve riskli mücadele çok doğru değildi. On dakikalık Akya’yı taşlardan uzaklaştırıp yorma seansından sonra, tekneyi durdurduk. Açık suda Akya ile mücadeleye devam ettik. Herkes sırayla oltayı çekti. Sonunda Akya teknenin yanındaydı. Balığı tekneye aldığımızda arkadaşların keyfine diyecek yoktu. Büyük balık arzuları, Adrasan’ın bereketli sularında gerçek olmuştu.

Akya Avı Hayali Gerçek Oldu

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/x7FOpQ3V-9k

Akya Avı Hayali Gerçek Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

AKYA AVI HAYALI GERCEK OLDU için bir cevap

  1. İbrahim der ki:

    Merhaba Menderes Bey,

    Anlattığınız gibi uzun bir yolculuktu. Biraz da tedirgindik. Yorgunluğa deyip değmemesi adına, fakat şunu söyleyebilirimki gerçekten üçümüz içinde hayatımızın en güzel balık avı macerası oldu. Hepimiz mükemmel şekilde stres attık ve eğlendik. Her şeye fazlasıyla değdi. Bizi güler yüzle karşıladığınız, tüm sorularımızı yanıtladığınız, mükemmel tecrübelerinizden yararlandırdınız. Yaptırdığınız bu güzel balık avı için size çok teşekkür ederiz. Havalar düzelir düzelmez tekrar görüşmek üzere hoşça kalın.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.