AKYA AVI HAYALI ONLAR ICIN GERCEK OLDU

Akya Avı Hayali Onlar için Gerçek Oldu :

AKYA AVI HAYALI ONLAR ICIN GERCEK OLDU

Bir baba ve oğul’un hayatları boyunca hafızalarından silinmeyecek en önemli anılardan biri, beraberce yaptıkları büyük balık avı olsa gerek.

AKYA AVI HAYALI ONLAR ICIN GERCEK OLDU

Büyük balık avı yapma hayali onları da Adrasan‘ın bereketli sularında av yapmaya yönetmişti. Sabahın erken saatinde Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. Gün doğarken Adrasan Koyunda avladığımız Palamutlarla, o gün Akya avı için mera olarak belirlediğimiz Sulu Adaya doğru yol almaya başladık. Yolda boyunca sohbet edip sabah çayını yudumlarken bir kaç Palamut avı daha yaptık. Güzel ve keyifli bir av günüydü. Yusuf beyin tek hedefi oğlu Efe ile büyük balık avı yaparak bu günü ölümsüzleştirmekti.

AKYA AVI HAYALI ONLAR ICIN GERCEK OLDU

Sulu Adanın etrafında balık durumunu görmek için bir tur attıktan sonra açığa çıkarak Akya oltalarının hazırlığına başladık. Yemlik Palamutları itina ile Akya oltasına taktıktan sonra, sıra ile denize bırakarak yavaş yolla Akya avı için dip sırtısı çekmeye başladık. Hedef balığın büyümüş olması ve oltaların ucundaki Palamutlarla daha ağır basması, avın ağırlığını içimizde hissetmemizi sağlıyordu.

Akya Kaloma Boşaltmaya Başladı

Böylesi iri yem balıklarına vuracak büyük balık nasıl çeker?” düşüncesi akılları meşgul ederken, kaloma hızla boşalmaya başladı. Akya kalomayı boşaltırken bizde taşlık zeminden uzaklaşmak için adanın açığına doğru dümen kırmıştık. Ağır yolla tekne ilerlerken balıkla olan mücadelemiz devam ediyordu. İlk iş, diğer takımı biran evvel sudan çıkararak Akya ile olan mücadelemize odaklanmaktı. Heyecan son haddindeydi. Teknede adrenalin seviyesi tepe yapmıştı. Balık ilk şokunu attıktan sonra daha şiddetli basıyordu. Sıra ile oltayı çekerek balığı yormaya çalışıyorduk.

AKYA AVI HAYALI ONLAR ICIN GERCEK OLDU

Balık avının en güzel anı, balık oltaya takılıp tekneye alana kadar geçen mücadele zamanıdır. Bu zaman dilimini ne kadar özümseyerek yaşarsak, avın keyfini o kadar fazla çıkarmış oluruz. İşte bizde bu avda bunu yapmaya çalışıyorduk. Yarım saat sonra Akya teknenin altında dönerek yükselmeye başladığında hem oltayı çekiyor, hem de balığın gelişini seyrediyorduk. Balığı tekneye aldığımızda baba ve oğlun keyfine diyecek yoktu. Unutulmayacak bir hayal gerçek olmuştu.

Akya Avı Hayali Onlar İçin Gerçek Oldu

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/l9EJn5F6Uxs

Akya Avı Hayali Onlar İçin Gerçek Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

AKYA AVI HAYALI ONLAR ICIN GERCEK OLDU için 1 cevap

  1. Sarper der ki:

    Yusuf bey ve Ege’yle aynı günlerde aynı pansiyonda kaldık…
    Ege nin dönüşte sevinci görülmeye değerdi..Şansı kısmeti hep böyle açık olsun…Selamlar.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.