AKYA AVI VIDEOLARI

Akya Avı Videoları :

Barıs ve Menderes – Akya Avı Videosu

Barış’ın, bizim balık avı turlarına ikinci katılışıydı. Daha önceki balık avında, 10 Kg civarı bir Akya avlayarak yapmıştık. Bugün de aynı şekilde, bir Akya avlamak istiyordu. Sabah erkenden tekneye bindiğimizde, hava çok güzeldi. Hafif bir batı rüzgarı vardı. Adrasan Koyunda, batı rüzgarı, karadan denize doğru estiğinden hem denizi sakinleştirir, hem de temizler.

Balık Bolluğu Yaşıyoruz

Palamut avı için oltaları bırakalı beş dakika olmadan, oltalarımız Palamutla dolmaya başladı. Adrasan Koyunun çıkışına doğru, en son Palamut avını yaptığımızda, durup balıkların suyunu değiştirip saydığımızda, 14 adet Palamut avı yaptığımızı gördük. Palamut avını bırakıp, “Akya’lar da buralardadır” diyerek, Palamut’u yem yaptığımız Akya oltasının hazırlayıp denize bırakarak yemli dip sırtısı çekmeye başladık. On dakika olmadan, kaloma boşalmaya başladı. Adrasan Fenerinin açığında, Akya’yı yakalamıştık. 30 dakikalık mücadeleden sonra, Akya teknedeydi.

Henüz daha, saat 09.30 olmuştu. İkinci Akya için yeniden Akya oltasını hazırlayıp, denize bıraktık. Bu sefer, biraz daha kıyıya yakın dolaşıyorduk. Beş dakika olmamıştı. Kaloma bu sefer çok büyük bir hızla, boşalmaya başladı. Tekneyi durdurup, mücadeleye başladık. Bu Akya çok güçlüydü. Çok sıkı basıyordu. Bir süre, Barış mücadele etti. Sonra, oltayı ben aldım. O an, bir karar verdim. Nasıl olsa, Akya yakalamıştık. Bu Akya ile sıkı kaloma ile mücadele edecektim. Bu şekilde, mümkün olan en kısa sürede tekneye almaya çalışırken, sıkı bir mücadele olacaktı. Öyle de oldu. Akya’nın kafasını çevirmesine hiç fırsat vermeden, çekiyordum. Buna rağmen, zaman zaman basıyordu. Sonunda aşağıda gözükmeye başladığında, gelen Akya’nın kocaman bir şey olduğunu anladık. Teknenin yanına geldiğinde, uzanıp tekneye aldım. Bu arada Barış da Akya avı videosunu çekti. Bu Akya, 20 Kg dı. Saat 11.30 da balık avına son vererek ve dönüşe geçtik. Dönüş yolunda sohbete dalınca yol çabucak bitti. Bir balık avını daha büyük balık avı yaparak bitirmek çok güzeldi.

AKYA AVI TEKNIKLERI

Akya Avı Videosu: https://youtu.be/hLg-sJjptnA

Akya Avı Videoları

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.