AKYA AVI RESIMLERI

Akya Avı Resimleri :

Akya Avı Resimleri

Akya Avı Resimleri – Suat Yigit Ailesi

Bugün, Suat ve ailesi ile çıktığımız balık avı turu sabah erkenden Palamut avı bereketi ile başladı. Ama sonrasında, akşam suyuna kadar büyük balık avı yapamadık. 16.30 da Suat “abi, yarım saat içinde bir şey olmazsa, Adrasan yönüne dümen kıralım” dedi. Sabırlı olmasını, balık saatinin yeni başladığını söyleyerek, umutlanmasını sağlamaya çalıştım. Bu konuşmamızın üzerinden on beş dakika geçmiş, Sulu Adanın açığından Toptaş’a yönelmiştim ki, kaloma hızla boşalmaya başladı. “İşte Akya geldi” dedik. Başlarda Akya gibi mücadele eden balık, zaman geçtikçe gücünü kaybetmeye başlayınca, Akya olmadığını anladık. Gelen, 6 Kg Fangri avıydı. 20 – 25 dakikalık uğraştan sonra, Fangri avımız teknedeydi. Artık, büyük balık avının yapmış olmanın sevinciyle bir tur da, Akya avı için, yemli Akya oltası çekmeye karar verdik. Kim bilir, belki bu kısmetle Akya avı da yapardık.

Akya Avı Resimleri

Palamut’u yem yaptığımız Akya oltasını hazırlayıp, denize bıraktık. Fangri avının sevinci ile sohbete dalmış bir şekilde olta çekerken, bir ara kıyıya çok fazla yaklaştığımızı fark ettim. Hemen motora gaz vererek, tekneyi açığa almaya başladım. Suat’ın kaloma hızla boşalmaya başladı. Tekne hızını biraz düşürüp, durmadan, Suat’tan oltayı kontrol etmek için bana uzatmasını istedim. Suat, oltayı bana uzattığında, balık olduğunu anlayarak, “Suat, çek Akya var” dedim. Tekne hızını rölanti hızına getirerek, tekneyi taşlardan uzaklaştırırken Suat, Akya ile mücadeleye devam ediyordu. Bu şekilde Akya’yı peşimizden 10 dakika kadar sürükleyerek, olta ile çekmeye çalıştık. Çok ilginçti. Akya, fazla direnç göstermeden, peşimizden geliyordu. 10 dakika sonra, tekneyi durdurduğumda Suat, Akya ile esas bu aşamadan sonra mücadeleye başladı. Akya çekti, biz çektik, sonunda Akya aşağıda, geniş daireler çizerek, gelmeye başladı. Teknenin yanına geldiğinde Akya’yı tekneye aldık. Artık teknede, 6 kg Fangri ve 10 Kg Akya vardı. Güzel başlayan gün, uzun bir ara verdikten sonra, muhteşem bitmişti.

Akya Avı Resimleri

Allah, herkese böyle güzel balık avları nasip etsin.

Akya Avı Resimleri

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/WawFz1wHZ8w

Akya Avı Resimleri

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.