HERKES PALAMUT PESINDE KOSARKEN BIZ AKYA AVIYLA MESGULDUK

Herkes Palamut Peşinde Koşarken Biz Akya Avıyla Mesguldük :

Okan ile Ümit ufak balık avından sıkılıp, Adrasan’da büyük balık avı yapmak için gelenlerdendi. Amaçları Akya avlamaktı.

HERKES PALAMUT PESINDE KOSARKEN BIZ AKYA AVIYLA MESGULDUK

Bu sene bir ilk oldu. Palamutlar Adrasan’ı bastı. Sürü o kadar kalabalıktı ki, Adrasan’daki bütün tekneler Adrasan Koyunda ve açığında Palamut avlamasına rağmen, sürüler geçişlerine devam ediyorlardı. Okan ve Ümit ile Akya avına çıktığımız bugün de Yazılı Orkinos ve Palamut yoğunluğu vardı. Palamutlar bu kadar bolken hemen Palamut avını yapıp, Akya avı için Adrasan Koyunun sol tarafına, Pırasalı Ada istikametine doğru çıktık.

HERKES PALAMUT PESINDE KOSARKEN BIZ AKYA AVIYLA MESGULDUK

Bir gün önce Gemliyik Koyunda Akya avı yaptığımız için özellikle burada Akya avını denemek istiyorum. Acaba, Palamutların Adrasan Koyuna çöktüğü gibi, onlarda Gemliyik Koyu civarına mı çöktü. Gemliyik Koyunun açığında durup Akya oltasını hazırladık. Akya oltası hazır olunca mavi derinliklere bırakarak, Akya’nın peşine düştük. Henüz on dakika geçmeden Akya oltaya asıldığında, kaloma hızla boşalmaya başladı. Teknede sevinç ve heyecan son haddinde, adrenalin tepe yapmış durumdaydı. Büyük bir heyecan ve hevesle Akya avı için olta sıra ile çekiliyordu. 20 -25 dakika sonra Akya teknenin altında geniş daireler çizerek dönmeye başladı. Akya avlarının en çok bu anını seviyorum. Mavi derinliklerde Akya’nın bu görüntüsü insanı büyülüyor. Akya son bir gayretle mücadele ederken, biz de oltayı çekmeye devam ediyorduk. Sonunda Akya teknenin yanına geldiğinde uzanıp tekneye aldım. Teknede sevinç son haddindeydi. İşte hayallerinin balığı ellerinin arasındaydı. Balık avı budur işte. “Balık avladım” demek için böyle güzel büyük balıklar avlamak gerekir.

HERKES PALAMUT PESINDE KOSARKEN BIZ AKYA AVIYLA MESGULDUK

Akya avına bu kadar kısa sürede kavuşunca hevesimizi alamadık. Yine Akya oltasını hazırlayıp Akya’nın peşine düştük. Ama bu sefer oltamıza hangi büyük balık takılırsa takılsın bırakmak koşulu ile av yapıyoruz. Yine çok geçmeden Akya oltanın kalomasını boşaltmaya başlıyor. 20 dakikalık bir uğraştan sonra ikinci Akya da teknede. Hiç vakit kaybetmeden Akya’yı tut bırak yöntemine uygun bir şekilde denize geri bırakıyoruz. Akya suya girdiğinde bir süre hareketsiz kalmasına rağmen kısa sürede hareketlenerek, elimizden kurtularak mavi derinliklerde özgürlüğüne geri dönüyor.

BALIK AVINDA YUZEY SIRTISI TAKIMLARIYLA BUYUK BALIK AVI

Sinarit ve Barakuda Avı Videosu: https://youtu.be/n1mL_R2eApQ

Herkes Palamut Peşinde Koşarken Biz Akya Avıyla Mesguldük

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.