AKYA AVI YAPAMAYINCA YAZILI ORKINOS AVI TESELLI OLDU

Akya Avı Yapamayınca Yazılı Orkinos Avı Teselli Oldu :

Yazılı Orkinos Avı Videosu

AKYA AVI YAPAMAYINCA YAZILI ORKINOS AVI TESELLI OLDU

Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşup, bugünkü balık avı turu için tekneye bindik. Geçen sene Cüneyt beylerle Akya avı yapmıştık. Bugünkü kısmetimizi aramak amacıyla yüzey rapalalarımızı denize bırakarak, Palamut’un peşine düştük.

AKYA AVI YAPAMAYINCA YAZILI ORKINOS AVI TESELLI OLDU

Rapalalar denizde kıvrak hareketlerle Palamutları cezp etmeye çalışıyordu. Biz de bu arada kahvaltı yapıp sohbet etmeye başlamıştık. Adrasan Koyunun sabah manzarası karşısında sırtı çekerek sohbet etmek çok keyifliydi. Çaylarımızı yudumlayıp, sohbet ederek Adrasan Koyundan çıkarak Sulu Ada istikametine yöneldik.

Hacivat Burnuna yaklaşırken önce bir oltanın kaloması hızla boşalmaya başladı. Tekneyi durdurup oltaları toplamaya başladığımızda, diğer oltanın da kaloması boşalmaya başladı. Balık avı turu Palamutların teşrifiyle iyice keyiflenmeye başlamıştı. Oltalar neşe içinde çekilirken, geçen sene ki Akya avına göndermeler yapılmaya başlanmıştı. Geçen sene ki balık avında da çok miktarda Yazılı Orkinos ve Tombik avı yapmıştık. Balıklar teknenin yanına kadar geldiğinde çektiğimiz balıkların Yazılı Orkinoslar olduğunu gördük. Yazılı Orkinoslar 1,5 – 2 kg civarındaydı. Güzel bir balık avı olmuştu. Ama, bu balıkları Akya avı için yem olarak kullanmak mümkün değildi. Bu sebeple, rapalalarımızı tekrar denize bırakarak yemlik balık avına devam ettik.

AKYA AVI YAPAMAYINCA YAZILI ORKINOS AVI TESELLI OLDU

Hacivat Burnundan sonra, Hurmaya yaklaşırken Cüneyt beyin oltasının kaloması tekrar hızla akmaya başladı. Hemen oltaları toplamaya başladık. Biz oltalarımızı topladığımızda, Cüneyt bey Yazılı Orkinosla mücadelesine devam ediyordu. Birazdan Yazılı Orkinos teknenin altında gözüktü. Teknenin altında son mücadelesini verdikten sonra, iyice yorulduğu için teslim olma moduna girerek, saatin tersi yönünde dönmeye başlamıştı. 1,5 kg olan Yazılı Orkinosu tekneye alarak, yolumuza devam ettik.

Bu balık avı turunda Akya avı için yemlik olacak boyda Palamut, Yazılı Orkinos veya Tombik avı yapamadık. Bu sebeple Akya avı için olta atamak mümkün olmadı. Akya avına başlamak için uygun boyutlarda yemlik avı yapılması zorunludur. Ama bu kadar iri Yazılı Orkinos avı yapmak da pek çok katılımcıyı memnun etmek için yeterli olmaktadır. Nede olsa bu boyuttaki balıklar pek çok katılımcının en büyük balık avı olmaktadır.

BUYUK BALIK AVI

Herkesin Avlamak İstediği Büyük Balık Avı: https://youtu.be/xZ304CzkGCw

Akya Avı Yapamayınca Yazılı Orkinos Avı Teselli Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.