DOGANIN EN GUZEL OLDUGU YERDE BALIK AVI

Doğanın En Güzel Olduğu Yerde Balık Avı :

Balık avı turu, tur şekli; 7 cm yüzey rapalası ile Yazılı Orkinos avı.

Özer, yıllardır balık avı turlarına katılan arkadaşlardandır. 2011 senesinde katıldığı balık avı turları hem çok bereketli geçmişti, hem de hava şartlarının değişkenliği yüzünden çok sıkı maceralar yaşamıştık. Güzel bir Akya avı yapmış birkaç tane de kaçırmıştık.

YEMLIK BALIK ARARKEN DEVASA ORKINOS AVLADIK

DOGANIN EN GUZEL OLDUGU YERDE BALIK AVI

2012 senesinin ilk balık avı turuna Yazılı orkinos avı yaparak başladık. Sabah erkenden Adrasan Sahilinden denize açılarak, balık avı turuna başladık. Bütün çevremizde hava yağışlı olmasına rağmen Adrasan Koyu üzeri açık ve güneşliydi. Zaman zaman rüzgar şiddetini arttırsa da, balık avı turumuzu pek etkilenmiyordu. Adrasan Koyu ile Sulu Ada arasında dolaşarak Akya için yem yapabileceğimiz Palamut, Yazılı Orkinos veya Tombik avı yapmaya çalışıyorduk.

DOGANIN EN GUZEL OLDUGU YERDE BALIK AVI

Özer ile yedi aydır görüşmediğimiz için konuşacak çok şey birikmişti. Oltaları denize bırakır bırakmaz sohbet koyulaştı. Konular konuları kovalıyordu. Biz Akya avı için yemlik balık avı yapmaya çalışıyorduk. Her sene güzel bir Akya avı yapmak kısmet olduğu için beklentimiz yüksekti.

Bir ara Özer’in kaloma hızla boşalmaya başladı. Hemen oltamı toplayıp fotoğraf makinesinin deklanşörüne bastım. Bu balık avının video çekmeye başladım. Özer yılların verdiği tecrübeyle balıkla mücadeleye başladı. Sakin bir şekilde Yazılı Orkinos olduğunu düşündüğümüz balığı tekneye yaklaştırmaya çalışıyordu. Biraz sonra teknenin altında son mücadelesini vermeye başladı. Bu esnada suyun berraklığı çok fazla olduğu için Yazılı Orkinos olduğunu net bir şekilde gözüküyordu.

Bu balık için uzun süren mücadeleden sonra balık teknenin yanındaydı.Özer, balığı usta çevikliğiyle bir kerede, kararlı bir şekilde tekneye aldı. Yazılı Orkinos, Akya avı için yem olmayacak kadar büyüktü. Bu balık ancak akşam yemeğinde sofrayı şenlendirecek boydaydı. Bu sebeple, Yazılı Orkinosu hemen temizleyerek akşam yemeği için en uygun hale getirdik.

Yazılı Orkinosu yemeyi düşünüyorsanız size tavsiyem, Yazılı Orkinos avladığınızda hemen balığı temizleyerek kanının akmasını sağlayın. Bu şekilde, balıkla beraber kan yemekten kurtulmuş olursunuz.

DOGANIN EN GUZEL OLDUGU YERDE BALIK AVI

Balık avı ile ilgili bilgi için, http://www.adrasanbalik.com/kategori/balik-avi/ link’ine bakabilirsiniz.

ANTALYA BALIK AVI TURUNDA AKYA AVI

Antalya Balık Avı Turunda Akya Avı Videosu: https://youtu.be/Gc07P6QfzDk

Doğanın En Güzel Olduğu Yerde Balık Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.