AKYA AVINDA DOLASMADIK YER BIRAKMADIM KISMET DONUS YOLUNDAYMIS

Akya Avında Dolaşmadık Yer Bırakmadım Kısmet Dönüş Yolundaymış :

Akya Avı Videosu

Deniz, her gün olduğu gibi bugünde beni çağırıyordu. Denizin çağrısına çok fazla direnemedim. Motora atladığım gibi, soluğu Adrasan Sahilinde aldım. Sabahın erken saatlerinde tekneye binip, kıyıdan açıldım. Yemlik Palamut için oltaları denize bırakıp 5 – 7 mil arasında yol alarak Sulu Adanın yolunu tuttum.

AKYA AVINDA DOLASMADIK YER BIRAKMADIM KISMET DONUS YOLUNDAYMIS

Hava çok güzeldi. Bugün balık avı turu olmadığı için kendimi balık avı turuna çıkardım. Böylesine güzel bir günde denize çıkmamak olmazdı. Yalnız başıma tekneyle dolaşırken, Adrasan’ın doğa harikası manzaralarını seyrederken, Palamut avı yapıyordum. Sulu Adaya gidene kadar yeterince yemlik Palamut avı yapmıştım.

AKYA AVINDA DOLASMADIK YER BIRAKMADIM KISMET DONUS YOLUNDAYMIS

Sulu Adaya yanaştığımda Palamut oltasını topladım. Akya oltasının hazırlayıp denize bıraktım. Adanın açık denize bakan kısmından, boğaz kısmına kadar dolaşmama rağmen Akya avı yapmak kısmet olmadı. Hava ve deniz çok güzel olduğundan, Akya avı yapmadan dolaşmak bile çok keyifliydi. Bir sürü şey düşünüp, kafamdan planlar yaptım. Benim için tam anlamıyla bir tatil günüydü. Öğlen olmadan yönümü Adrasan’a çevirdim. Akya oltası denizde olduğu halde yoluma 2 – 3 mille devam ettim. Akya avını Adrasan Fenerinin açığında yapmak kısmetmiş. On beş dakikalık uğraştan sonra Akya teknedeydi. Böyle güzel bir günü Akya avı ile sonlandırmak çok güzel olmuştu.

AKYA AVINDA DOLASMADIK YER BIRAKMADIM KISMET DONUS YOLUNDAYMIS

Saat 12.30 gibiydi. Adrasan Sahili kalabalıktı. Herkes denize girip güneşleniyordu. Balığı hemen battal boy çöp poşetine koyduğum. Tekneyi sahile yanaştırıp malzemeleri ve balığı indirdim. Sonra dönüp tekneyi demirleyip, kano ile sahile geri döndüğüm. Akya’yı fark eden birisi balıkla fotoğraf çektirmek istediğini söyledi. Bu şekilde 15 – 17 Kg arası olan Akya görücüye çıkmış oldu. Akya’yı gören fotoğraf çektirmek ve Akya hakkında bilgi almak için geldi. Kendimi biraz geri çekip insanlara baktım. İnsanlar büyük balığın özlemiyle fotoğraf çektiriyor ve çok eğleniyordu. Artık onlarında büyük bir balıkla hatıra fotoğrafları vardı. Görüntü, Adrasan adına çok güzeldi. Fotoğraf çektiren insanlar için güzel bir Adrasan hatırası oluyordu. Herkes Akya ile hasretini giderince, Akya’yı tekrar poşete koyup evin yolunu tuttum.

AKYA AVI TEKNIKLERI

Akya Avı Videosu: https://youtu.be/hLg-sJjptnA

Akya Avında Dolaşmadık Yer Bırakmadım Kısmet Dönüş Yolundaymış

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.