AKYA AVINI ADRASAN KOYUNDA YAPTIK

Akya Avını Adrasan Koyunda Yaptık :

AKYA AVI VİDEOSU

AKYA AVINI ADRASAN KOYUNDA YAPTIK

Büyük balık yamalamak istekleri onları Adrasan‘a getirdi. Balık avı turlarımıza katıldılar. Palamutları yakaladıktan sonra, Akya avi için Palamutları yem yaparak Akya oltasını hazırladık. Uzun bir süre Akya avlamak için dolaştık. En sonunda Akya ile Akseki Koyunda rast geldik. Olta hızla gerildi. Kaloma akmaya başladı. Kalomanın bu kadar şiddetle boşalması şaşkınlık yarattı. Ne olduğu anlaşılmaya çalışılıyordu. Oltayı kontrol ettiğimde oltadaki kafa vuruşlarından Akya’nın gelmiş olduğunu anladım. Akya’nın geldiği anlaşılınca adrenalin seviyesinde büyük bir artış oldu. Artık Akya ile mücadeleye başlamıştık. Akya’nın verdiği mücadele de ayrı bir şaşkınlığa sebep oluyordu. Bu kadar sıkı bir mücadele beklenmediği için bu kadar şaşırmak normaldi.

AKYA AVINI ADRASAN KOYUNDA YAPTIK

Mücadele uzun sürecek gibiydi. Balık sıkı direniyordu. Arada, Akya’nın çekilmesine bende yardımcı oluyordum. Biz çektikçe bizim çektiğimizden daha fazlasını Akya geri alıyordu. Yılmadan ve büyük bir sevinçle mücadelemize devam ediyorduk. Bu aşamada arkadaşlara telkinim, Akya ile mücadelede geçen her sürenin bizim lehimize olduğuydu. Geçen her dakikada balık yoruluyordu. Balığı yorarak çektiğimizde hızla kafa vurup oltayı koparma veya kancadan kurtulma şansı kalmıyordu. Zaman bizim lehimizeydi.

AKYA AVINI ADRASAN KOYUNDA YAPTIK

Sonunda Akya teknenin altında gözükmeye başladı. Teknenin altında kabarcıklar çıkararak ve dönerek yukarı doğru geliyordu. Su berrak olduğu için yukarı geliş manzarası çok güzeldi. Balığın parıldaması göz kamaştırıcıydı. Bu manzarayı her zaman görmek mümkün değildi.

Teknenin yanına geldiğinde uzanıp almak bana kalmıştı. Hemen uzanıp yanaklayarak tekneye aldım. Hepimiz yorulmuştuk. Onca yorgunluktan sonra Akya’yı tekneye alınca sevinç son haddine ulaşmıştı. Uzun zamandır arzulanan ve beklenen büyük balık teknedeydi. Büyük bir Akya avlamıştık. Ellerimizin arasındaki Akya’ya bakıp hasret gidermeye çalışıyorduk.

Arkadaşları en çok şaşırtan, kocaman balığı sahile bu kadar yakın mesafede avlamamız oldu. Bu kadar yakın mesafede büyük balık avlamak çok güzel bir durumdu. Bu balığın bol olduğunun en güzel göstergesiydi.

AKYA AVINI ADRASAN KOYUNDA YAPTIK

Akya Avını Adrasan Koyunda Yaptık

AKYA AVI TEKNIKLERI

Akya avında 30 Kg balık nasıl çekilir videosuhttps://youtu.be/hLg-sJjptnA

Akya Avını Adrasan Koyunda Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.