ADRASAN KOYUNUN BEREKETINI TROFE AKYA AVI YAPARAK YASADIK

Adrasan Koyunun Bereketini Trofe Akya Avı Yaparak Yaşadık :

ADRASAN KOYUNUN BEREKETINI TROFE AKYA AVI YAPARAK YASADIK

Akya Avı

Büyük balık yamalamak istekleri onları Adrasan‘a getirdi. Balık avı turlarımıza katıldılar. Palamutları yakaladıktan sonra, Akya avı için Palamutları yem yaparak Akya oltasını hazırlayarak dolaşmaya başladık. Uzun bir süre Akya‘yı aradık. En sonunda Akya ile Akseki Koyunda rast geldik. Olta hızla gerildi. Kaloma akmaya başladı. Kalomanın bu kadar şiddetle boşalması önce şaşkınlıkla karşılandı. Ne olduğu anlaşılmaya çalışılıyordu. Akya’nın geldiğini söyledim. Akya’nın geldiği anlaşılınca adrenalin seviyesinde büyük bir artış oldu. Artık, Akya ile mücadeleye başlamıştık. Akya’nın verdiği mücadele de ayrı bir şaşkınlığa sebep oluyordu. Bu kadar sıkı bir mücadele beklenmediği için bu kadar şaşırmak normaldi.

ADRASAN KOYUNUN BEREKETINI TROFE AKYA AVI YAPARAK YASADIK

Mücadele uzun sürecek gibiydi. Balık sıkı direniyordu. Bir ara Akya’nın çekilmesine bende yardımcı oldum. Biz çektikçe, bizim çektiğimizden daha fazlasını Akya geri alıyordu. Yılmadan ve büyük bir sevinçle mücadelemize devam ediyorduk. Bu aşamada arkadaşlara telkinim, Akya ile mücadelede geçen her sürenin bizim lehimize olduğuydu. Geçen her dakikada balık yoruluyordu. Balığı yorarak çektiğimizde, balık hızla vurup oltayı koparma veya kancadan kurtulma şansı kalmıyordu. Geçen her sürede balık yoruluyordu.

ADRASAN KOYUNUN BEREKETINI TROFE AKYA AVI YAPARAK YASADIK

Sonunda Akya teknenin altında gözükmeye başladı. Teknenin altında kabarcıklar çıkararak ve dönerek yukarı doğru geliyordu. Yukarı geliş manzarası da çok güzeldi. Balığın parıldaması göz kamaştırıcıydı. Berrak suda Akya’nın görüntüsü hepimizi mest etmişti. Büyük balığı bu kadar yakından görmek herkese nasip olmaz.

Teknenin yanına geldiğinde uzanıp almak bana kalmıştı. Akya, teknenin yanına geldiğinde uzanıp yanaklayarak tekneye aldım. Hepimiz yorulmuştuk. Onca yorgunluktan sonra Akya’yı tekneye alınca, sevinç son haddine ulaşmıştı. Uzun zamandır arzulanan ve beklenen büyük balık teknedeydi. Büyük bir Akya avlamıştık. Ellerimizin arasındaki Akya’ya bakıp hasret gidermeye çalışıyorduk.

Genellikle Pırasalı Ada ve Sulu Ada civarlarında büyük balık avı yaparız. Bu gün Adrasan Koyunda balık avı yapıyor olmak çok keyifliydi. Bu durum bizi ayrıca sevindirdi.

ADRASAN KOYUNUN BEREKETINI TROFE AKYA AVI YAPARAK YASADIK

BALIK AVI TEKNIKLERI

Adrasan Koyunda Akya Avı Videosu:  https://dai.ly/xok0nq

Adrasan Koyunun Bereketini Trofe Akya Avı Yaparak Yaşadık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.