TROFE AKYA AVINDA MUTLULUK TABLOSU

Trofe Akya Avında Mutluluk Tablosu :

AKYA AVI VİDEOSU

TROFE AKYA AVINDA MUTLULUK TABLOSU

Bu balık avı turuna Ethem, eşi ve babası ile katılmıştı. Sabah saat 06.30 da Adrasan Sahilinin sol tarafında teknenin yanında buluştuk. Sahilden biraz açılınca balık avı turuna, Akya için yemlik Palamut avı için yüzey rapalası ile sırtı çekerek başladık. Sabah turunun ilk saatleri Palamut için iyi zamanlardır. Genellikle saat 06.30 – 09.30 arası Palamut için olta çekeriz. En geç, saat 10.00 dan sonra Akya için yemli dip oltasıyla dip sırtısı çekeriz.

TROFE AKYA AVINDA MUTLULUK TABLOSU

Palamut avı için Pırasalı Ada etrafında dolaşırken boğaz kısmında birkaç arkadaş jigging yapıyordu. Balık bulucularından Akya sürüsünü aşağıda görmüşler, jigging yaparak Akya avı yapmaya çalışıyorlardı. Bizi görünce “burada Akya sürüsü var” dediler. Yemli dip sırtısı yapmayı planladığımız için bir süre daha, Palamut‘a bakmayı tercih ettik. Yeterince yemlik Palamut’u avlayınca hemen Akya avına geçtik.

TROFE AKYA AVINDA MUTLULUK TABLOSU

Pırasalı Adanın, Adrasan tarafında yemli Akya oltasını hazırlayıp boğaza doğru çekmeye başladık. Pırasalı Adayı henüz geçmiştik ki kamış hızla eğildi, kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Akya’yı avladığımız yer, yaklaşık 30 – 40 m. derinliğinde sığ su olduğundan ve aşağının kayalık olması sebebiyle, balığı bu bölgeden uzaklaştırmaya karar verdik. Etem, Akya ile mücadelesine devam ederken, tekneyi Adrasan Feneri istikametine doğru biraz daha derin suya almaya ve kayalardan uzaklaştırmaya çalışıyordum. Akıntı gittiğimiz yöne doğru olduğu için işim nispeten kolay oluyordu. 60 – 70 m. suyuna gelince motoru durdurup, Akya mücadelesine yoğunlaştık. Artık herkes sırayla oltayı çekiyordu. 30 – 40 dakikalık uğraştan sonra Akya teknenin altında parıldayarak dönmeye başlamıştı. Hemen tekneye aldık. Akya’yı tekneye alırken teknenin arkasında ben, önünde Gözde video çekiyorduk. Ethem ile babası hangimize poz vereceklerini sevinçten şaşırmışlardı.

TROFE AKYA AVINDA MUTLULUK TABLOSU

Bu balık avı turunda Akya avlamanın sevincini yaşıyorduk. Beklenilenden daha güzel bir büyük balık avı olmuştu. Bu avın onları bu kadar mutlu etmesini beklemiyorlardı. Büyük balık avı beklentilerinin üzerinde bir tatmin duygusu veriyordu. Umarım kısmetleri hep böyle devam eder.

TROFE AKYA AVINDA MUTLULUK TABLOSU

Trofe Akya Avında Mutluluk Tablosu

TROFE AKYA AVINDA MUTLULUK TABLOSU

Trofe Akya Avında Mutluluk Tablosu

INANANA AKYA AVI INANMAYANA TEKNE TURU

Akya Avı Videosu: https://dai.ly/x256k55

Trofe Akya Avında Mutluluk Tablosu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.