MUTLULUKLARINA TROFE AKYAYI DA DAHIL ETTILER

Mutluluklarına Trofe Akyayı Da Dahil Ettiler :

MUTLULUKLARINA TROFE AKYAYI DA DAHIL ETTILER

Bu balık avı turuna Etem, eşi ve babası ile katılmıştı. Sabah erkenden Adrasan sahilinin sol tarafında tekneye bindik. Balık avı turu’na Palamut için yüzey sırtısı çekerek başladık. Sabah turunun ilk saatleri Palamut için iyi zamanlardır. Genellikle saat 06.30 – 09.30 arası Palamut için olta çekeriz. En geç saat 10.00 dan sonra Akya oltasını hazırlayıp Akya için dolaşmaya başlarız.

MUTLULUKLARINA TROFE AKYAYI DA DAHIL ETTILER

Pırasalı Ada etrafında Palamut için dolaşırken, boğaz kısmında birkaç arkadaş jigging yapıyordu. Balık bulucudan Akya sürüsünü aşağıda görmüşler.  jigging yaparak Akya avı yapmaya çalışıyorlardı. Bizi görünce, “burada Akya sürüsü var” dediler. Yemli dip sırtısı yapmayı planladığımız için bir süre daha Palamut avı yaptık. Yeterli yemlik Palamut’u avlayınca hemen Akya avına geçtik.

MUTLULUKLARINA TROFE AKYAYI DA DAHIL ETTILER

Oltalarımızı Pırasalı Adanın boğaza kısmında çekmeye başladık. Pırasalı Ada’yı henüz geçmiştik ki kamış hızla eğildi. Kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Akya oltadaydı.

Avı yaptığımız yer 30 – 40 m. civarı kayalık sığ su olduğundan balığı bu bölgeden uzaklaştırmaya karar verdik. Etem,Akya’yı çekmeye çalışıyordu. Bende tekneyi geldiğimiz yönde biraz daha derin suya almaya çalışıyordum. Böylece oltayı ve balığı kayalardan uzaklaştırmış olacaktık. Bu şekilde mücadele 10 dakika kadar sürdü.

MUTLULUKLARINA TROFE AKYAYI DA DAHIL ETTILER

Akıntı gittiğimiz yöne doğru olduğu için işim nispeten kolay oluyordu. 60 – 70 m. suyuna gelince motoru durdurdum. Artık oltanın dipteki kayalık zemine takılma ihtimali kalmamıştı. Herkes sırayla oltayı çekiyordu. Yorulan oltayı diğerine veriyordu.

Nihayet 30 – 40 dakikalık uğraştan sonra Akya teknenin altında parıldayarak dönmeye başlamıştı. Akya’yı teknenin altında dönerken seyretmek tadına doyulamayacak bir manzaradır. Hem bunu yaparken balığı iyice yormuş oluruz.

MUTLULUKLARINA TROFE AKYAYI DA DAHIL ETTILER

Teknenin yanına getirdiğimizde hemen tekneye aldık. Arkadaşlar Akya’nın endamı karşısında ne yapacaklarını şaşırdılar. Bu kadar büyük balık beklemiyorlardı. Kendi mutluluklarına Akya’yı da dahil etmişlerdi. Büyük balık avının kendilerini bu kadar mutlu edeceğini ummuyorlardı.

Bu balık avı turunda Akya avlamak, Etem – Gözde ve Sami beye kısmet olmuştu. Umarım kısmetleri hep böyle devam eder.

AKYA AVI YAPARAK BUYUK BALIK AVINA OLAN INANCLARI ARTTI

Akya Avı Videosuhttps://youtu.be/5jOuK8VDfww

Mutluluklarına Trofe Akyayı Da Dahil Ettiler

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.