BUYUK BALIKLAR OLTALARIMIZIN PESINI BIRAKMADI

Büyük Balıklar Oltalarımızın Peşini Bırakmadı :

AKYA AVI VİDEOSU

Adrasanda güzel bir gün başlangıcıydı. Kısmetimize güvenerek Adrasan Sahilinden denize açıldık. Bugün büyük balık avlamak istiyorduk. Bakalım kısmette ne vardı.

BUYUK BALIKLAR OLTALARIMIZIN PESINI BIRAKMADI

Balık avı yemlik olacak Palamut arayışıyla başladı. Palamut için yüzey sırtısı çektik. Hava güzel olduğu için istikamet Sulu Adaydı. Sulu Adaya kadar yemlik balık ihtiyacımızı karşılamıştık.

BUYUK BALIKLAR OLTALARIMIZIN PESINI BIRAKMADI

Sulu Adaya vardığımızda rapalayla dip sırtısı yaptık. Ada çevresinde dolaşmaya başladık. Oltamıza ilk olarak 1 – 1,5 Kg bir Lagos takıldı. Balık küçük olunca Lagos avı antrenman mahiyetinde oldu. Küçük de olsa ilk balık bizi heyecanlandırmak için yeterli olmuştu. Tekneye aldığımızda küçük olduğunu görünce, her zaman yaptığımız gibi mavi derinliklerdeki özgür yaşantısına geri bıraktık. Biz bu ava büyük balık avı için çıkmıştık. Bizim için en küçük balık 5 Kg civarı olmalıydı.

BUYUK BALIKLAR OLTALARIMIZIN PESINI BIRAKMADI

Lagos avından sonra Palamut’u yem yaptığımız Akya oltalarını hazırladık. Çok geçmeden olta çok şiddetle gerildi. Kaloma olanca hızıyla boşalmaya başladı. Bu gerçekten çok büyük bir balıktı. Biraz önce ufak Lagos’u bırakmanın ödülünü almıştık. Balık çok sıkı basıyordu. Mücadele çok çetin başlamıştı. Biz biraz çektiğimizde o bizden daha fazla çekiyordu.

BUYUK BALIKLAR OLTALARIMIZIN PESINI BIRAKMADI

Balık oltaya takılalı on dakika olmuştu. Birden büyük bir hırsla basarak dip yaptı. Tam altımızda 43 m kocaman bir taş vardı. Tesadüf o taşa misinayı dolamış. Uzunca bir süre misinayı taştan kurtarmak için uğraştık. Sağa gittik, sola gittik olmadı. Taşın etrafında dolaşıp uygun bir yer bulup kurtarmayı denedik, yine olmadı. Biz asıldık, o çekti. O asıldı, biz çektik. Sonunda misina dayanamayıp tam takımın önünden koptu.

BUYUK BALIKLAR OLTALARIMIZIN PESINI BIRAKMADI

Nasipte yokmuş deyip yeniden takımı hazırlayıp kısmetimizi aramaya koyulduk. Üçüncü kısmetimiz öğle molasından sonra geldi. Akşam suyunun bereketiymiş. Kaloma yeniden akmaya başladı. Çekişinden belli gelen Akya olmalıydı. Oltayı koparan Akya kadar büyük değildi. Ama yine de çok iyi basıyordu. Balık avı keyfi adına bekleneni fazlasıyla veriyordu. Artık balık çekmeye alıştığımız için mücadele olması gerektiği gibi geçiyordu. Sonunda Akya teknenin altında gözüktü. Hemen uzanıp tekneye aldık. Günü limitlerde güzel bir Akya avı ile bitirdik. Bugün balık avı adına çok güzel geçmişti. Allah’a şükredip dönüşe geçtik.

BUYUK BALIKLAR OLTALARIMIZIN PESINI BIRAKMADI

BALIK AVI ETIGI

Ufak veya ihtiyaç fazlası balık geri salınırhttps://youtu.be/pLtEwsDKRis

Büyük Balıklar Oltalarımızın Peşini Bırakmadı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.