BUYUK BALIGIN BIRI GITTI DIGERI GELDI OLTALAR BOS KALMADI

Büyük Balığın Biri Gitti Diğeri Geldi Oltalar Boş Kalmadı :

BUYUK BALIGIN BIRI GITTI DIGERI GELDI OLTALAR BOS KALMADI

Balık avına sabah erkenden başladık. Erken kalkan çok yol alır misali bizde yola erken çıktık. Balık avı Adrasan koyunda Palamut avıyla başladı. Yemli dip sırtısı çekerek büyük balık avı yapmayı düşündüğümüz için yemlik balık olarak Palamut’u kullanacaktık.

BUYUK BALIGIN BIRI GITTI DIGERI GELDI OLTALAR BOS KALMADI

Palamut avı yaparak Sulu Adaya kadar gittik. Kısmetli bir gündü. Palamutları kısa aralıklarla avladık. Oltalar boş kalmadı. Sulu Adada önce rapala ile dip sırtısı çektik. Dip sırtısını yavaş yolla çektiğimiz için dibe oldukça yakın geçiyordu. Zaten dip yapsın diye motoru boşa da alıyordum. Tam bu esnada kaloma akmaya başladı. Kalomanın çekiş hızından gelen balığın çok büyük olmadığını anlamak zor değildi. Zaten kısa bir çekişten sonra kalomanın akması durdu. Oltada balığın olduğunu gösteren sadece bir ağırlık vardı. Belli ki, keseli bir balık çekiyorduk. Kısa sürede balığı tekneye aldık. Gelen bir Lagos’tu. Lagos 1 -1,5 Kg civarıydı. Lagos küçük olduğu için hemen geri saldık.

BUYUK BALIGIN BIRI GITTI DIGERI GELDI OLTALAR BOS KALMADI

Lagos avını takiben Akya oltalarını hazırladık. Oltalar hazır olunca mavi derinliklere bırakıp kısmetimizi aramaya başladık. Kısa bir süre sonra olta yeniden gerildi. Kaloma olanca şiddetiyle akmaya başladı. Bu gelen çok büyük bir Akya olmalıydı. Bu kadar şiddetli ancak Akya çekebilirdi. Akya ile mücadele çok zorlu devam ederken, bir ara baktım olduğumuz yerde sayıyoruz. Hemen oltayı kontrol ettim. Olta balık ucunda olduğu halde zemine takılmıştı. Balığın kafa vuruşlarından oltada olduğunu rahatça hissedebiliyordum. Balığı taştan kurtarmak için elimizden geleni, aklımızın yettiği her şeyi denedik. Ama sonunda misina dayanamayıp koptu.

BUYUK BALIGIN BIRI GITTI DIGERI GELDI OLTALAR BOS KALMADI

“Yeni takım, yeni balık” deyip, öğle molasından sonra yeniden büyük balık avına koyulduk. Yine çok geçmeden kaloma boşalmaya başladı. Bu gelende Akya olmalıydı. Ama bu taşa takılan Akya kadar büyük değildi. 15 dakikalık sıkı bir mücadele sonunda Akya’yı tekneye aldık. 5 -6 Kg bir balıktı. Bizim limitlerimiz dahilindeydi. Sonunda yiyecek bir balığımız olmuştu. Akşama balık vardı. Allah’a bu güzel balık dolu gün için şükredip, Adrasan Koyuna dönüşe geçtik.

BUYUK BALIGIN BIRI GITTI DIGERI GELDI OLTALAR BOS KALMADI

BIR BALIK AVINDA BALIKLAR ADAMIN PESINI BIRAKMAZ MI

En kıymetlilerin balık avı videosuhttps://youtu.be/Sx3lDhZ35vU

Büyük Balığın Biri Gitti Diğeri Geldi Oltalar Boş Kalmadı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.