JIGGING TURUNDA KUCUK BALIKLARA BUYUSUN GELSIN DERIZ

Jigging Turunda Küçük Balıklara Büyüsün Gelsin Deriz :

LAGOS AVI VİDEOSU

JIGGING TURUNDA KUCUK BALIKLARA BUYUSUN GELSIN DERIZ

Balık avı Adrasan Koyundan yemli dip sırtısı için yemlik balık olarak kullandığımız Palamut arayışıyla başladı. Pırasalı Adaya kadar yüzey sırtısı çektik. Adanın etrafını dolaştık. Sonra Çoban Limanına geçtik. Hiçbir yerde Palamut avı yapamadık. Baktık vakit geçiyor, biz boşa dolaşıyoruz. Jigging Yöntemiyle büyük balık avı yapmaya karar verdik.

JIGGING TURUNDA KUCUK BALIKLARA BUYUSUN GELSIN DERIZ

Çoban Limanın Pırasalı Ada çıkışına doğru açık suya çıkıp, 80 -100 m. aralığında jigging yapmaya başladık. Arkadaşlar daha önce hiç jigging yapmadıkları için önce jigging yönteminin nasıl yapıldığını anlattım. Sonra da uygulamalı olarak gösterdim. İlk jigging turları olduğu için bir olta ile dönüşümlü avlanıp sık olarak dinlenmelerini tavsiye ettim. Bu şekilde jigging yönteminin uygulanışına daha iyi odaklandıkları için ritmi yakalamaları daha hızlı olacaktı. Baktım elif hanım daha ilk denemelerinde kırk yıllık jigci gibi jig yapıyor. “Tamam işte. Böyle yapacaksınız. Şimdi yapmanız gereken gücünüzü koruyup daha uzun fasılalarla yapmayı denemek olmalı” dedim.

JIGGING TURUNDA KUCUK BALIKLARA BUYUSUN GELSIN DERIZ

Ergun bey ve Elif hanım kendi aralarında dönüşümlü olarak jigging yapıyorlardı. Bende diğer tarafta jigging yapıyordum. Bu şekilde hummalı bir çalışma içindeyken birden olta taşa takılır gibi oldu. Hemen ardından kaloma akmaya başladı. Hemen diğer takımı topladık ve balık olan takıma yoğunlaştık. Sıra ile herkes takımı çekti. Bu şekilde balık avı keyfini paylaşmış olduk.

JIGGING TURUNDA KUCUK BALIKLARA BUYUSUN GELSIN DERIZ

Jigging yönteminde keseli balıklar avlandığında başta mücadele zorlu devam eder. Balığı biraz yukarı almaya başladığınızda balığın kesesi şiştiği için hareketleri kısıtlanır. Sonrasında daha kolay gelmeye başlar. Özellikle balık hızlı çekilebildiğinde bu daha çabuk olur. Yoksa balık mücadele ederek geliyorsa kesenin şişmesi ya geç olur, ya da hiç olmaya bilir. Bu kalomanın sıkılığına veya balığın büyüklüğüyle doğru orantılı olarak mücadele gücüne bağlıdır. Kese şiştiğinde, balık avının son kısmında balık adeta suyun dışına balon gibi çıkar.

JIGGING TURUNDA KUCUK BALIKLARA BUYUSUN GELSIN DERIZ

Bu balıkla sıra ile mücadele ettiğimizden ve kalomayı gevşek tuttuğumuzdan kese şişmedi. Balık 45 -50 cm bir Lagostu. Bu Lagos bizim limitlerimiz için küçük olduğundan sevip okşayıp “büyü de gel” deyip geri bıraktık.

JIG TURU LAGOS AVI TUT BIRAK YONTEMI

Ufak balıkların yeri denizdirhttps://dai.ly/x1rwj3t

Jigging Turunda Küçük Balıklara Büyüsün Gelsin Deriz

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.