JIG TURU LAGOS AVI TUT BIRAK YONTEMI

Jig Turu Lagos Avı Tut Bırak Yöntemi :

2014 senesinin ilk balık avı turuna jigging yöntemiyle Lagos avı yaparak başladık.

Arkadaşlar geçe yolculuğu yaparak kendi arabaları ile Adrasan‘a ulaşmaya çalışırken Tekirova civarında tekerin bilye dağıtmasıyla balık avına sabah turu yerine öğleden sonrası turuna yetişerek başladılar. Arabada çıkan sorun onları 6 -7 saat geciktirmişti.  Ama tura katılmaktan vazgeçirememişti.

Adrasanda güzel bir gün vardı. Sahilden açılırken yemlik palamut avı yapmak için yüzey sırtılarını suya bıraktık. Arkadaşlar kısa bir teknede çıkrık makineli olta kullanım eğitiminden sonra balık avına başladılar. Palamut av vermeyince jigging yöntemiyle balık avı yapmaya karar verdik. Önce bir süre Jigging nasıl yapılır eğitimi yaptık. Sonra Gemliyik Koyu açığında jigging yapmaya başladık. Deniz sakin olduğu için jig avı keyifli geçiyordu. Arkadaşlar ilk defa jigging yaptıkları için çabuk yoruluyorlardı. Yorulan oltayı diğerine vererek dinleniyordu. Her dinlenmeden sonra jigging ritmi düzeldiğinden, daha az yorularak ve daha fazla zevk alarak jig avına devam ettik.

Jig avı tam anlamı ile sportif bir yöntem olduğundan başlangıçta çabuk yorulmak çok doğal bir sonuçtur. Bir süre sonra jig ritmi düzeldikçe insan daha fazla keyif alarak ava devam eder. Bu arada balık da gelince, herkesin hevesi ve isteği artar.

Jig Turu Lagos Avı Tut Bırak Yöntemi

Bu seferde tam böyle oldu. Gemliyik Koyundan ayrılıp henüz Tuzla Koyunun açığında jigging yapmaya başlamıştık ki, oltaya balık takıldı. Baskı ve ağırlık fazla değildi. Kaloma bile boşalmıyor desek yanlış olmazdı. Balığın küçük olduğu belli oluyordu. Yinede ilk balık olması dolayısı ile heyecanla balığın yukarı gelmesini beklemeye başladık. Balık teknenin altında gözüktüğünde, Lagos avı yaptığımızı anladık. Balık Bir kilonun biraz üzerindeydi. Tekneye 45 – 50 cm üzeri Lagosları almadığımız için serbest bırakılması gereken balıklardandı. Hemen hiç beklemeden balığı çıkarıp serbest bıraktık. Balık suda jet hızıyla dalarak gözden kayboldu. Artık ileri ki senelerde binlerce yumurta bırakmış ve büyümüş olarak oltamıza takılır umudunu içimizde taşıyoruz.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://dai.ly/xoj8ei

Jig Turu Lagos Avı Tut Bırak Yöntemi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.