AKYA AVI YAPARAK BUYUK BALIK AVINA OLAN INANCLARI ARTTI

Akya Avı Yaparak Büyük Balık Avına Olan inançları Arttı :

İnsanlar, genel olarak kendileri bizzat tecrübe etmediklerine pek inanmazlar. Başkaları tarafından yapıldığını görseler, bilseler bile kendileri yapmadan inanmak istemezler. Kendileri deneyip, dokunup, tecrübe edip olduğuna inanmaları gerekir. Bazen olanın kendileri tarafından yapıldığını idrak etmeleri bile belli bir zaman ister.

AKYA AVI YAPARAK BUYUK BALIK AVINA OLAN INANCLARI ARTTI

Arkadaşlar internet üzerinde pek çok mecrada büyük balık avı videoları seyretmişler. Artık belli bir noktadan sonra “bu işi bizde bir deneyelim” diyerek bizimle irtibata geçtiler. Uygun bir tarihe rezervasyon yaptık.

Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluştuk. Arkadaşlar çok heyecanlı gözüküyorlardı. Hemen tekneyi yanaştırıp kıyıdan açıldık. Balık avı kısa bir eğitim ile başladı. Oltanın nasıl kullanılacağı ve nasıl bir sistematikle balık avı yapacağımızı anlattım. Birçok soru peş peşe geldi. Balık avına yemlik Palamut avıyla başladık.

AKYA AVI YAPARAK BUYUK BALIK AVINA OLAN INANCLARI ARTTI

Adrasan Koyu içinde yemlik balık miktarı oldukça iyiydi. Bir yandan balık avı yaparken, bir yandan da çay içip sohbet ediyorduk. Kısa sürede yem balığı ihtiyacımızı karşıladık. Hemen Pırasalı Ada istikametine yöneldik.

Pırasalı Adanın açığında Akya oltasını hazırlayıp denize bıraktık. Bu aşamada da nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda kısa bir eğitim verdim. Ağır yolla Akya avı için dolaşmaya başladık. Teknede heyecan katsayısı çok artmıştı. Pırasalı Adada sadece Balon Balığı vuruşu olunca, Adrasan Koyuna doğru girmeye başladık.

AKYA AVI YAPARAK BUYUK BALIK AVINA OLAN INANCLARI ARTTI

Kısmetimiz Bizi Bu Merada Bekliyordu

Gemliyik Koyunun açığına yeni gelmiştik. Hızı iyice azaltıp “artık burada balık almamız lazım” demiştim ki, kaloma hızla boşalmaya başladı. Arkadaşların heyecanı görülmeye değerdi. İlk defa büyük balığın mücadele gücü ile karşılaşmanın şaşkınlığı içindeydiler. Bir yandan onları sakinleştirmeye çalışırken, bir yandan da tekneyi açık suya yönelttim. Geçen birkaç dakika içinde arkadaşlar biraz kendilerine geldiler. Akya da ilk şokunu atmıştı. Kalomaya güçlü darbeler vurarak boşaltıyordu. Arkadaşlar bu güç karşısında “bu ne yaa” deyip duruyorlardı. Bu kadar güçlü bir mücadele hiç beklemiyorlardı. Videolarda her şey daha kolaymış gibi gözükür.

Yorulan oltayı diğerine vererek biraz dinlenme şansı buluyordu. Hem böylece büyük balığın mücadele keyfini her ikisi de yaşama şansı elde ediyorlardı. Herkes çok yorulmuştu. Ama mutluluk o kadar hakim bir duyguydu ki, kimse yorgunluğu umursamıyordu. Kim bilir belki bir daha yaşanır mı, yaşanmaz mı? belli olmayan bir duyguyu ilk defa tatmanın huzur verici yorgunluğunu hissediyorlardı. Bu ne güzel bir histi.

Balığı teknenin yanında gördüklerinde, heyecan artık tepe yapmıştı. Adrenalin patlama noktasına ulaşmıştı. Neredeyse koca balığı ufak balıkmış gibi bir kerede tekneye almayı bile akıllarından geçirmişlerdi. Ama hemen müdahale ederek olayı yavaşlattım. Daha sakin bir şekilde balığı tekneye aldık. Artık herkes rahat bir nefes alabildi.

Bu güzel macera trofe bir Akya avı yaparak son bulmuştu. Artık onlarında, Akya avı yaparak büyük balık avına olan inançları arttı.

Hayalleri Gerçek Yapan Akya avıhttps://youtu.be/_iirGk4xt4U

Akya Avı Yaparak Büyük Balık Avına Olan inançları Arttı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.