AKYA BIR MERADA BULUNURKEN BALON BALIKLARI BASKA MERA ARAR

Akya Bir Merada Bulunurken Balon Balıkları Başka Mera Arar :

AKYA BIR MERADA BULUNURKEN BALON BALIKLARI BASKA MERA ARAR

Nazımın Balık Avına Yaklaşım Tarzı

Balık avına Nazım kadar sevgi ve tutkuyla yaklaşan çok az insan vardır. Balık avı turunda her şeyi unutur. Bulunduğu ortam ve balık avının heyecanını yaşamaya çalışır. Balık işi kısmet işi der, oltasına takılacak balığa bakar. Oltasına balık takılırsa çok sevinir. Oltasına balık takılmazsa, bugün kısmet değilmiş der geçer. Denizde geçirdiği güzel günü ve paylaşımları kendine kar sayar. O günün balık avı bilgisini ve tecrübesini ne kadar arttırdığına bakar. Bu düşünce yapısı gün sonunda onu hep mutlu kılar.

AKYA BIR MERADA BULUNURKEN BALON BALIKLARI BASKA MERA ARAR

Nazımın avlamayı en çok sevdiği balık Akya’ydı. Tam Akya avlamak için uygun bir hava ve deniz vardı. Balık avı turunda, önce Palamut avı ile başladık. Palamut avını takiben hemen Akya’nın peşine düştük. Akya oltasını hazırlamak için Sulu Adanın, Adrasan tarafına doğru açık suya çıktım. Akya oltası hazır olunca oltaları mavi derinliklerde özgürce dolaşıp, yemlerini arayan Akya’ların beğenisine sunduk. Özgür Akya’lardan sadece bir tanesi oltamızı beğense, bizim için yeterliydi.

AKYA BIR MERADA BULUNURKEN BALON BALIKLARI BASKA MERA ARAR

Oltaya Takılan Akya Olabilir Mi

İçimizde bugün Akya avlayabileceğimize dair kuvvetli bir his vardı. Önce açıkta dolaşarak Akya aradık. Balon Balıklarının oltaları rahatsız etmemesinden cesaretle 40 m suyuna doğru girmeye başladığımızda, içimizde Akya avı yapacağımıza dair his iyice artmıştı. “Tam şimdi” derken kaloma hızla boşalmaya başladı. “İşte Akya” dedim.

Hemen tekneyi taşlık bölgenin dışına doğru çıkardık. Taşlık bölgeden çıkmamız 10 dakika kadar sürdü. Önceleri Akya kalomayı hızla boşaltıyordu. Sonra razı olmuş bir şekilde gelmeye başladı. Bu durum bizi bayağı tereddüde soktu. Bir ara “bu Akya, yok bu Akya değil” tereddüdü oldu. Akya’nın çok fazla direnmeden gelmesine alışık olmadığımız için bu duruma inanamadık. Akya teknenin altında dönmeye başladığında hiçbir tereddüt kalmadı. Güzel bir Akya avlamıştık. İsteklerimiz gerçek olmuştu. Akya teknedeydi.

Geleceğinin Sinyalini Veren Akya Avı Videosu

GELECEGININ SINYALINI VEREN AKYA AVI

Geleceğinin Sinyalini Veren Akya Avı Videosu: https://youtu.be/pVGfUIql_CI

Akya Bir Merada Bulunurken Balon Balıkları Başka Mera Arar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.