AKSAM SUYUNDA AKYA AVI KEYFI

Akşam Suyunda Akya Avı Keyfi :

Akya avı için, üç günlük tur programı ile Adrasan’a gelmişlerdi. Amaç, Akya avı yapmaktı. Öğleden sonrası tur için, saat 15.00 de Adrasan Sahilinde buluşmaya karar verdik. Saat 13.30 da başlayan yağmur, 15.30 kadar devam etti. Saat 16.00 itibaren de, hava açmaya başladı. Hava açmaya başlayınca, balığa çıkmak için Adrasan Sahilinde buluşarak, tekneye bindik.

AKSAM SUYUNDA AKYA AVI KEYFI

Adrasan Koyu içinde Palamut avı için, dolaşmaya başladık. Adrasan Koyunda Palamut, oltalarımıza vurmayınca, Adrasan Koyunun dışında, Akseki Koyu ve Tuzla Adalarının açığına baktık. Tuzla Adalarının önünde, ciddi bir Palamut yoğunlu vardı. Burada, üç adet Palamut avladığımızda, Akya avı için, Akya oltalarını hazırlamaya karar verdik.

AKSAM SUYUNDA AKYA AVI KEYFI

Akya oltalarını hazırlarken bir yandan da İstanbul’da bu işin yapılıp yapılamayacağı konusunda sohbet ediyorduk. Bir yandan da Akya oltasının hazırlanışı hakkında bilgi veriyordum. Oltalar hazırlandığında her bir oltayı sıra ile denize bıraktık. Tuzla Adalarının açığını çekmeye başladık.

BUYUK BALIKTA EGITIM ZAMANDAN MALIYETTEN KAZANMAKTIR

Etrafta bu kadar Palamut hareketi varken mutlaka aynı ortamda Akya sürüleri de olmalıydı. Bu düşünceler içinde olta çekiyorduk. 60 m suyundaki yükseltiye doğru pozisyon almaya başlamıştım. Gürsel beyin kaloma boşalmaya başladı. Kalomanın akışın bakılırsa bu balık bir Akya’ydı. Kalomanın boşalması ile Akya avımız başladı. Akya kalomaya asıldıkça, bizde yukarı çekmek için gayret gösteriyorduk. Akya, zaman zaman kalomayı hızla boşaltarak mavi derinliklere inmeye çabalıyordu. Sıra ile oltayı çekerek, Akya’yı yukarı almaya çalışıyorduk. Akya güzel mücadele veriyordu. Ömer ve Gürsel beyler ilk defa karşılaştıkları böyle bir güç karşısında, şaşırdıkları kadar, keyifte alıyorlardı. Büyük bir neşe içinde devam eden mücadele yirmi dakika kadar devam etti. Akya aşağıda gözükmeye başladığında, heyecan tavan yapmıştı. Artık, Akya’yı görme vakti gelmişti.

Akya, teknenin yanına geldiğinde, yanaklamadan direkt olarak ipten tutarak tekneye aldım. Akya’yı teknede görmek Ömer ve Gürsel beyleri çok mutlu etmeye yetmişti. Nasıl yetmesin, onca yolu bu balığı avlamak için gelmemişlerdi. İşte, daha ilk turda amaç gerçekleşmişti. Şimdi sırada yarın yapacağımız avda daha büyüğünü avlamak vardı. Hayırlısı…

TEKNEYE ALIRKEN KANCADAN KURTULAN TROFE AKYAYI HAVADA KAPTIK

Kancadan Son Anda Kurtulan Akya Videosu: https://youtu.be/tzBq72PdhYU

Akşam Suyunda Akya Avı Keyfi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.